X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Magdalena Tejchma

O rytuałach, procesjach i wiankach na uroczystościach Bożego Ciała

W nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy święto Bożego Ciała. O procesjach oraz o specjalnych wiankach i ich znaczeniu w celebracji tego szczególnego dnia opowiedzą w "Kiermaszu pod kogutkiem" Antoni Taczanowski i Janina Chmiel. Zofia Wydro z Baranowa Sandomierskiego wyjaśni także, czym były przypadające przed Bożym Ciałem tzw. Dni Krzyżowe.
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa folklor Magdalena Tejchma

Leon Lewandowski i kaliskie tradycje muzyczne

W naszym radiowym konkursie na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną wydaną w ubiegłym roku Nagroda Specjalna Fonogramu Źródeł 2019  przypadła płycie “Leon Lewandowski. Skrzypek znad Prosny” autorstwa Mateusza Raszewskiego i Wydawnictwa Muzyka Odnaleziona. W audycji o płycie, o muzyce kaliskiej i postaci Leona Lewandowskiego  porozmawialiśmy z twórcami: Mateuszem Raszewskim i Andrzejem Bieńkowskim. 
Zobacz więcej na temat:  folklor folk kultura ludowa Magdalena Tejchma