X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Magdalena Złotnicka

Jakóbik: atom jest świetnym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa i polityki klimatycznej

- Krótkoterminowo można podejmować działania doraźne, jak ingerencja w ceny, długoterminowo pomogą tylko reformy. Od lat eksperci mówią o potrzebie transformacji energetycznej, rozstrzygnięcia losu górnictwa w Polsce czy potrzebie budowy elektrowni jądrowej - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik (portal BiznesAlert.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 odnawialne źródła energii węgiel energetyka wodór Jakub Wiech społeczeństwo Magdalena Złotnicka

Krzysztof Paszyk: mądre pójście do wyborów daje opozycji szansę na zwycięstwo

- Skoro widzimy chaos, jeśli chodzi o politykę zagraniczną naszego kraju i kroki osłabiające naszą pozycję w Unii Europejskiej, to trzeba podejmować nie marsze, manifestacje czy wiece, ale konkretne pragmatyczne kroki, by dać Polakom szansę na zmianę i wybranie lepszego rządu - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk (PSL), komentując wniosek o rozwiązanie Sejmu zapowiadany przez szefa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Polskie Stronnictwo Ludowe Magdalena Złotnicka Krzysztof Paszyk

Rzońca o dofinansowaniu systemu ochrony granicy z Białorusią: Unia nie będzie szczędziła środków

- Szanse są i Unia Europejska nie będzie szczędzić środków. Tym bardziej, że jak słyszymy w Brukseli - postawa polskiego rządu jest dobrze widziana w tym aspekcie - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca, europoseł PiS.  
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 PiS granica Białoruś kryzys migracyjny stan nadzwyczajny opozycja Aleksander Łukaszenka Unia Europejska Magdalena Złotnicka

Karnowski: Donald Tusk zapowiedział, że będzie popierał walkę o szczelność granicy

- W tej sytuacji najciekawsze jest to, że Platforma Obywatelska zdecydowała się opowiedzieć przeciwko zaporze na granicy. Jest to coś, co mnie bardzo zaskoczyło - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski. Gościem audycji był także Tomasz Pietryga. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 granica Białoruś polityka służby i bezpieczeństwo POLSKA Donald Tusk opozycja

"Zaprezentował program, który fundamentalnie zmienia podejście". Arkadiusz Mularczyk chwali ministra rolnictwa

- Uważam, że pan minister Grzegorz Puda bardzo się stara i jest aktywnym ministrem. Nie tak dawno zaprezentował program dla rolnictwa, który fundamentalnie zmienia podejście do bardzo wielu obszarów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Arkadiusz Mularczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 rząd rekonstrukcja rządu

Prof. Kik o manifestacji na pl. Zamkowym: to była prowokacja Tuska

- Donald Tusk nie ma lepszego argumentu do powrotu do polskiej polityki niż tematy Unii Europejskiej i Polski w Unii. Zawłaszczył sobie narrację, że to on jest właścicielem Polski w Unii i wszyscy inni stanowią zagrożenie dla tego faktu - powiedział prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Złotnicka Kazimierz Kik Polskie Radio 24 Donald Tusk Unia Europejska

Kobeszko: ta demonstracja była postrzegana jako element rozłożonego na etapy powrotu Tuska do polskiej polityki

- Zdecydowanie przedwczesne byłoby stwierdzenie, że wszyscy, którzy pojawili się na manifestacji w Warszawie, to zwolennicy Platformy Obywatelskiej czy szeroko pojętej opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Magdalena Złotnicka Donald Tusk

Sławomir Potapowicz o wyroku TK: swoją decyzją Trybunał wyprowadza Polskę z UE

- W tym orzeczeniu jest podważenie istoty prawa europejskiego, które Polska zobowiązała się w Traktacie Lizbońskim respektować. Jeżeli powinniśmy cokolwiek zmieniać, to konstytucję - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Magdalena Złotnicka

Dr Maciej Kawecki o awarii usług Facebooka: obniża zaufanie przedsiębiorców do tej platformy

- Ta afera pokazała, że Facebook to nie jest tylko machina lifestyle'owa czy mechanizm komunikacji, ale przede wszystkim mechanizm uwierzytelniania. Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z interfejsu Facebooka, by ułatwić logowanie się do swoich usług - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema, prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Facebook media społecznościowe handel internetowy

"Stanisław Lem był sceptycznym humanistą"

– Kosmos to była metafora rzeczywistości. Był humanistą, stawiał w centrum człowieka, ale humanistą sceptycznym, ponieważ był świadom naszej ułomności, którą wpisywał w ramy naukowe, technologiczne. Literatura Lema pozbawiona jest romansów, uczuć, emocji czysto ludzkich. Mamy elementy uczuciowe w "Solaris" czy "Głosie Pana", ale to są wyjątki. Co do zasady to jest unaukowiona technokratyczna literatura, która krytykuje też technosolucjonizm – ocenia dr Maciej Kawecki. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magdalena Złotnicka literatura literatura polska KULTURA Stanisław Lem

"Na korzyść Łukaszenki działają zorganizowane grupy przestępcze". Gen. Skrzypczak o sytuacji na granicy

- W niekontrolowany sposób docierają na teren Polski różni ludzie, niekoniecznie tylko migranci, ale też ci, którzy są wyszkoleni do działań mogących zagrozić bezpieczeństwu państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Skrzypczak, generał broni w stanie spoczynku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka granica Białoruś migracja Unia Europejska Magdalena Złotnicka imigranci w Europie Aleksander Łukaszenka

Jarosław Guzy: nie tylko takie kraje jak Polska są zainteresowane rozszerzeniem UE

- Nie tylko takie kraje jak Polska są zainteresowane rozszerzeniem Unii Europejskiej na Europę Południowo-Zachodnią. Mieliśmy bardzo wyraźne stanowisko amerykańskie w tej sprawie nakłaniające Unię Europejską do niezaniedbywania sprawy Bałkanów Zachodnich - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bałkany granica Jarosław Guzy Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24