X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Magdalena Złotnicka

"Choroba przebiega różnorodnie, czasem bezobjawowo". Lekarz o koronawirusie

- Zawsze zaczynamy od jednego przypadku. Nikt nie zakłada wariantu, że skończy się w Polsce na jednym pacjencie, na jednym chorym. To problem globalny, wszyscy nasi sąsiedzi stwierdzili już u siebie koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Gryglewicz, lekarz (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Chiny koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne Pekin Magdalena Złotnicka POLSKA

UE zamyka granice dla migrantów. Prof. Grosse: politycy odrobili lekcję

- W 2015 roku mieliśmy politykę otwartych drzwi. Angela Merkel witała migrantów z otwartymi rękoma, nie patrząc na to czy to uchodźcy czy terroryści. Dziś Unia przerobiła tę lekcję. Nikt nie chce przyjmować tych osób do Wspólnoty. To wyraźny sygnał, że Unia zamyka granice w sposób trwały - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse (UW).
Zobacz więcej na temat:  Europa migracja uchodźcy ŚWIAT Turcja Magdalena Złotnicka kryzys w Unii Europejskiej

Radny PiS: SN nie może uzurpować sobie kompetencji innych organów państwa

- Nie może być tak, że Sąd Najwyższy uzurpuje sobie kompetencje innych organów państwowych i stwierdza, że nie będzie uznawał ustaw czy prawa stanowionego przez większość parlamentarną - powiedział w Polskim Radiu 24 radny PiS Sejmiku Województwa Mazowieckiego Michał Prószyński.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny prawo sądownictwo POLSKA Magdalena Złotnicka

Poseł PO: prezydent Andrzej Duda podejmuje decyzje niezgodne z prawem

- Chociażby sprawa przyjęcie ślubowania od sędziów "dublerów" i nieprzyjęcie ślubowania od prawidłowo wybranych przez Sejm trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PO Tadeusz Zwiefka.  Jego zdaniem prezydent Andrzej Duda powinien był przyjąć ślubowanie od prawidłowo wybranych sędziów TK.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Zwiefka reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny Magdalena Złotnicka POLSKA Platforma Obywatelska PO polityka

Sławomir Wróbel o brexicie: Polacy w większości uzyskają status osoby osiedlonej

- Ponad 500 tys. osób złożyło wniosek o status osoby osiedlonej. W jednostkowych przypadkach, ten wniosek może zostać odrzucony, ale w przeważającej większości Polacy ten status uzyskają - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Wróbel, działacz Great Poland w Londynie. Gościem PR24 była również ekspert ds. Wielkiej Brytanii Elżbieta Królikowska-Avis oraz dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Brexit Wielka Brytania Magdalena Złotnicka

Tomasz Truskawa: trzeba zmienić "techniczne funkcjonowanie sądów"

- Spór dotyczący wymiaru sprawiedliwości trąci o politykę. Mamy opór stanu sędziowskiego, który takim troszeczkę psim swędem załatwił sobie autonomię wobec państwa i społeczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). Gościem audycji był również Michał Płociński ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy Borys Budka Platforma Obywatelska Magdalena Złotnicka reforma sądownictwa

Tomasz Truskawa: trzeba zmienić "techniczne funkcjonowanie sądów"

- Spór dotyczący wymiaru sprawiedliwości trąci o politykę. Mamy opór stanu sędziowskiego, który takim troszeczkę psim swędem załatwił sobie autonomię wobec państwa i społeczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). Gościem audycji był również Michał Płociński ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy Borys Budka Platforma Obywatelska Magdalena Złotnicka reforma sądownictwa

Politolog: zamiast reformować sądy, wolimy zajmować się personaliami

- W sporze o reformę wymiaru sprawiedliwości nie dotykamy tego, co jest faktycznym problemem. W efekcie trwa wojna totalna Sądu Najwyższego z władzą ustawodawczą i wykonawczą - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski, politolog. Gościem audycji był również Adam Buła z "Polska The Times". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy Borys Budka Platforma Obywatelska Magdalena Złotnicka reforma sądownictwa

"Destrukcja ważnego w organizacji państwa systemu". Krzysztof Kawęcki o sądownictwie

- Nie byłoby wczorajszej uchwały Sądu Najwyższego, gdyby nie świadomość grupy sędziów, bardzo wpływowych, że mają wsparcie zewnętrzne, instytucji unijnych, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Trybunału Sprawiedliwości UE - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Krzysztof Kawęcki. Spór wokół reformy sądownictwa komentował także prof. Andrzej Zybała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość Magdalena Złotnicka Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE reforma sądownictwa

Król: w pewnych środowiskach mamy triumf nihilizmu prawnego

- Mamy triumf nihilizmu prawnego w pewnych środowiskach, to trzeba ukrócić - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika Sieci Marek Król. Podkreślił, że ci sędziowie, którzy krytykują reformę sądownictwa proponowaną przez PiS chcą wywołać "burzę w szklance wody". Gośćmi audycji byli także politolog Paweł Krulikowski i Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA polityka Marek Król sądownictwo reforma sądownictwa sąd

Domagalski: PiS nie cofnie się ws. ustawy o sądownictwie

- Jestem przekonany, że ze względów politycznych PiS nie cofnie się ws. ustawy dot. sądów powszechnych - powiedział Marek Domagalski z "Rzeczpospolitej". - Chwilami histeryczny opór oraz krytyka zapowiedzianych zmian pośrednio dowodzą jej znaczenia - dodał. Do sprawy odniósł się również Aleksander Majewski z portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo reforma sądownictwa POLSKA Magdalena Złotnicka Antoni Opaliński

Wizyta ministrów w USA. Ekspert: może chodzić o przyjazd Trumpa do Polski

Krzysztof Szczerski i Paweł Soloch udali się do Waszyngtonu. - Jest to spotkanie robocze, związane m.in. ze zwiększeniem obecności żołnierzy USA w Polsce, prawdopodobnie toczone są też rozmowy związane ze spotkaniem prezydentów, być może z wizytą Donalda Trumpa w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut, amerykanista i ekspert Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Krzysztof Szczerski Paweł Soloch Waszyngton Magdalena Złotnicka Bliski Wschód

Małe bezrobocie pomoże w energetycznej transformacji

Problemem dla gospodarki jest zbyt mały poziom inwestycji firm prywatnych, brak rąk do pracy oraz znalezienia skutecznego sposobu, aby zachęcać starszych pracowników do pozostania w pracy i nie przechodzenie na emeryturę - powiedział prof. Witold Orłowski w audycji "Gość Polskiego Radia 24", którą prowadziła Magdalena Złotnicka.
Zobacz więcej na temat:  energia odnawialna Unia Europejska budżet Polski JST węgiel import emerytura ZUS Magdalena Złotnicka