X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Magdalena Złotnicka

Sergiusz Piasecki – pisarz i szpieg

Mamy wakacje, a więc nadrabiamy zaległości w lekturze, także w lekturze kryminałów i literatury szpiegowskiej. Bohaterem najnowszego wydania "Trójki Literackiej" był Sergiusz Piasecki – literat i szpieg zarazem. Sylwetkę i awanturniczy życiorys tego nieco zapomnianego, a wartego odświeżenia pisarza, przybliżył nam historyk literatury dr hab. Krzysztof Polechoński.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Magdalena Złotnicka KSIĄŻKA literatura Sergiusz Piasecki bolszewicy

"Zaczyna się wyłaniać prawdziwy Donald Tusk". Kożuszek o działaniach p.o. szefa PO

- Obraz Donalda Tuska, który stworzyły sprzyjające opozycji media, odchodzi do lamusa. To może być ciężkie przebudzenie dla niektórych zwolenników PO - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Gazety Polskiej Codziennie" Maciej Kożuszek. - Donald Tusk dość mocno uderzył w formację Szymona Hołowni - oceniał z kolei Maciej Gierej z mPolska24. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Kożuszek Magdalena Złotnicka polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk opozycja

Elżbieta Królikowska-Avis: Wielką Brytanię cechuje dualizm w relacjach z Rosją

- W City funkcjonuje ok. 19 tys. firm rosyjskich, w tym należących przez oligarchów. Tak, jak Theresa May dbała o biznes rosyjski na Wyspach, tak teraz Boris Johnson również bardzo o to dba - powiedziała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Królikowska-Avis, wieloletnia korespondent polskich mediów na Wyspach Brytyjskich. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Magdalena Złotnicka Wielka Brytania Boris Johnson Rosja Nord Stream 2

Teresa Wójcik: Unia Europejska ma niewielkie możliwości ograniczenia globalnej emisji CO2

- Istnieją dane, które mówią, że kraje Unii Europejskiej odpowiadają za 9 proc. emisji CO2 w skali globu. Tymczasem w niechlubnych statystykach przodują kraje azjatyckie, a zwłaszcza Chiny, które emitują około 23-24 proc. dwutlenku węgla. Na tym tle Europa może niewiele zrobić, jeśli chodzi o ograniczenie emisji - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik z portalu BiznesAlert. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Unii Europejskiej Komisja Europejska klimat emisja co2 Magdalena Złotnicka

Żukowska: decydując się na wejście do UE, przyjęliśmy jej prawo

- Albo jesteśmy w UE na 100 proc., albo z niej wychodzimy. Nie wyobrażam sobie sytuacji w Polsce, w której jedne wyroki TSUE będziemy respektować, a innych, które nam się nie podobają, nie będziemy uznawać - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polska w Unii Europejskiej Trybunał Sprawiedliwości UE Magdalena Złotnicka prawo ue lewica

Dlaczego rycerze wciąż nas fascynują?

– Rycerzy obowiązywał kiedyś specyficzny kodeks postępowania, który w całej historii średniowiecza nigdy nie był skodyfikowany, ale określał w miarę ściśle, co mu było wolno. Z rycerzem, przynajmniej teoretycznie, można było zawrzeć ugodę, do czego nie potrzeba było żadnej umowy prawnej, wystarczyło, że on poświadczył ją swoim słowem i wszyscy mu wierzyli – mówi Jacek Komuda.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Trójka literatura literatura polska literatura przygodowa KULTURA

"Prezes postrzega go jako główny zwornik Polskiego Ładu". Prof. Ryba o mianowaniu premiera wiceprezesem PiS

- Trudno sobie wyobrazić realizację projektów Polskiego Ładu bez Mateusza Morawieckiego. Jego wzmocnienie w partii, choćby tylko na poziomie symbolicznym, ma swoją wagę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk polityki z KUL. - Prezes postrzega premiera jako główny zwornik wszystkich procesów gospodarczych związanych z Polskim Ładem - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Mateusz Morawiecki Magdalena Złotnicka Prawo i Sprawiedliwość

Anatol Michnawiec: bez współpracy z Zachodem gospodarka Białorusi upadnie

- Z jednej strony Alaksandr Łukaszenka otwarcie mówi, że nie obawia się sankcji, bo wzmacnia gospodarkę, nie potrzebuje tych towarów, nie potrzebuje współpracy z Zachodem. Z drugiej - realia są takie, że kiedy Białoruś nie będzie współpracować z Zachodem, nie będzie sprzedawać i dostawać technologii i kredytów, to cała gospodarka upadnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Anatol Michnawiec z Centrum Białoruskiej Solidarności w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś opozycja demokratyczna Magdalena Złotnicka Aleksander Łukaszenka

Tomasz Latos: mamy większość parlamentarną, nie mam co do tego wątpliwości

- Przy tak dużych klubach, również w innych krajach, są pojedyncze osoby, które mają inne zdanie i są problemy z tym, by znaleźć absolutnie spoiwo dla większości. Nam się to przez sześć lat udawało i jestem przekonany, że do końca kadencji - nawet, jeżeli będą drobne perturbacje - większość parlamentarną mieć będziemy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Złotnicka Tomasz Latos PiS Prawo i Sprawiedliwość

Tusk p.o. szefa PO. Jakub Pacan: to nie będzie zbyt dobre dla naszej polityki

- Jest masa rzeczy w polityce, w życiu społecznym, które się dzieją i nie będą wciągane w spór polityczny, chyba, że będzie się to opłacało. Myślę, że będziemy tutaj tracić - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika »Solidarność«", komentując powrót Donalda Tuska na fotel p.o. szefa PO. - Skupimy się na sporze między dwoma osobowościami, bo to będzie zderzenie dwóch osobowości, dwóch stylów uprawiania polityki - ocenił publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka polityka PiS Donald Tusk Platforma Obywatelska

Nowe zasady zatrudniania rodzin członków PiS. Jarosław Wojtak: sytuacja będzie czysta

- Jeśli ktoś chce pracować w instytucjach publicznych, chce być politykiem, to musi godzić się z tym, że po części jest to misja, stąd możliwości zarabiania będą ograniczone - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Wojtas, politolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. - To pomoże zwiększyć kompetencje w zarządach Spółek Skarbu Państwa - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Złotnicka PiS Prawo i Sprawiedliwość

"Deprecjonowanie przeciwnika w stylu trolli z SokuzBuraka". Potocki o przemówieniu Tuska

- Owszem, Donald Tusk jest dobrym mówcą, ale oprócz formy jest jeszcze treść, a ta - była porażająca - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci". - Cofnąłem się w czasie, gdy usłyszałem wyssane z palca argumenty, których celem było deprecjonowanie przeciwnika i to w stylu trolli z SokuZBuraka. - dodał publicysta. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Sławomir Jastrzębowski z Salonu24 i Jakub Majmurek z "Krytyki politycznej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Magdalena Złotnicka Donald Tusk opozycja

"Ma zagwarantować, że UE będzie sprawiedliwa". Anna Zalewska o deklaracji ideowej unijnej prawicy

- Ta deklaracja, podpisana dzisiaj w wielu krajach Europy, ma przełożyć się w najbliższych miesiącach na zbudowanie trzeciej siły w Parlamencie Europejskim, po to, żeby mieć możliwość przekonywania właśnie do tej Europy, która była zaplanowana, kiedy do niej wstępowaliśmy - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł Anna Zalewska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Sejm polityka Magdalena Złotnicka Jarosław Kaczyński Anna Zalewska Polska w Unii Europejskiej