more_horiz
PR24 Portal
Section05

Magdalena Złotnicka

"Zarządzający nie są zainteresowani ucywilizowaniem branży". Paczuski o problemach pracowników handlu

- To koszmarny okres dla pracowników. Warto zdawać sobie z tego sprawę będąc klientem i mieć troszeczkę wyrozumiałości. To naprawdę jest zły okres dla pracownika handlu, a w sytuacji cięć kadrowych to będzie koszmar - mówił o gorączce świątecznych zakupów Dariusz Paczuski, wiceprzewodniczący sekcji Handlu NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA POLSKA polityka Magdalena Złotnicka handel Solidarność

Odziały ukraińskie na wschodnim brzegu Dniepru. Dr Jacek Raubo: presja psychologiczna

- Operacje sił specjalnych czy działania w domenie operacji psychologicznych będą podejmowane tak, aby na całym odcinku frontu Rosjanie nie czuli się pewni, pomimo tego, że obecnie warunki atmosferyczne czy specyfika terenu uniemożliwiałaby przeprowadzenie większej operacji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo (defence24.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Jacek Raubo Magdalena Złotnicka

Prof. Krysiak: Schuman nie kładł fundamentów pod unię, ale pod wspólnotę narodów Europy

- W wielu krajach, nie tylko w Polsce rodzą się ruchy oddolne, także niektóre partie polityczne zauważyły, że w poprzednich dekadach mieliśmy do czynienia z pewnym uśpieniem czujności, a dziś to Niemcy niszczą Europę, to co przez poprzednie dekady tworzyło wartość Unii - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Schumana.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Unia Europejska Magdalena Złotnicka

"Duże podmioty są w stanie podejmować ryzyko inwestycyjne". Piotr Palutkiewicz o połączeniu PKN Orlen i PGNiG

- Przed nami są wyzwania transformacji energetycznej, cały świat próbuje zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, wydobycie paliw kopalnych, węglowodorów, jest to związane z bardzo dużymi nakładami inwestycyjnymi, które muszą podejmować rozwinięte gospodarki - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Palutkiewicz, wiceprezes Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA POLSKA polityka bezpieczeństwo energetyczne paliwa Magdalena Złotnicka PGNiG Orlen

"Trzeba najpierw wzmacniać obronę przeciwlotniczą Ukrainy". Wypartowicz o systemie Patriot w Polsce

- Gdyby systemy Patriot stanęły tuż za naszą granicą, to mogłaby być chroniona zarówno nasza granica państwowa, jak i część terytorium Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Wypartowicz (Defence24.pl) o propozycji dot. niemieckich systemów obrony przeciwlotniczej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie Patriot Niemcy Ukraina POLSKA dyplomacja Polityka zagraniczna Polski bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Magdalena Złotnicka

PR24 Patrioty z Niemiec dla Ukrainy? Lisiecki: stamtąd mogłyby strzec także Polski

- Rząd polski - minister Mariusz Błaszczak - zaproponował, aby patrioty z Niemiec zostały przekazane stronie ukraińskiej. Tam mogłyby chronić przed rakietami balistycznymi bądź manewrującymi również terytorium Polski - mówił w Polski Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. Gośćmi "Debaty politycznej" byli także Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Stanisław Tyszka (Konferencja), Czesław Mroczek (KO-PO), Paweł Krutul (Lewica), Robert Kwiatkowski (PPS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Paweł Lisiecki Jarosław Sachajko Stanisław Tyszka Czesław Mroczek Robert Kwiatkowski Patriot bezpieczeństwo Niemcy Ukraina POLSKA polityka

PR24 Przewodów. Gen. Bieniek: mamy prawo domagać się kroków zwiększających nasze bezpieczeństwo

- Sprawa została bardzo poważnie potraktowana przez naszych sojuszników, przez Amerykanów - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Mieczysław Bieniek, były zastępca Dowódcy NATO ds. Transformacji, komentując eksplozję w Przewodowie. - Polska ma prawo i obowiązek domagać się kroków wzmacniających bezpieczeństwo Polski. Jesteśmy wiarygodnym i frontowym krajem NATO - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Magdalena Złotnicka wojna na Ukrainie wybuch w Przewodowie Wojsko Polskie

Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Żywiecczyzny. Robert Knap podsumowuje jego wizyty

- Myślę, że kierunek dotyczący przede wszystkim troski o rynek pracy i wsparcia państwa w celu utrzymaniu jak największej liczby miejsc pracy i bardzo niskiego bezrobocia, jest priorytetowy - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Knap (TVP Info).  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Jarosław Kaczyński Bielsko-Biała opozycja Krajowy Plan Odbudowy PiS Żywiec

Ukraina odzyskała Chersoń. Marek Budzisz: sukces symboliczny i militarny

- Armia ukraińska i jej dowództwo podchodzi spokojnie do tego, co się wydarzyło, to sukces, ale nie o charakterze strategicznym. To nie jest zwycięstwo, które przesądza losy wojny, takiego Ukraina jeszcze nie odniosła - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert i publicysta portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Magdalena Złotnicka Chersoń

Kongres ESG Polska Moc Biznesu. Marek Wróbel: pytamy także o przyszłość UE

- Powstaje pytanie, czy obecne elity europejskie są zdolne do tego, żeby poprowadzić Europę w pożądanym kierunku, mam co do tego poważne wątpliwości - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej, moderator panelu "Polska i Unia Europejska - Wizja zmieniającego się świata".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Ukraina Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Magdalena Złotnicka

"Poparlibyśmy taką inicjatywę". Poseł Lewicy o zaporze na granicy z obwodem kaliningradzkim

- Jeżeli zapora na granicy z Rosją jest faktycznie potrzebna i służby o tym donoszą, to oczywiście mówimy tak. Jednak my takich przesłanek jako komisja administracji czy komisja obrony nie otrzymaliśmy. Nikt z nami na ten temat nie rozmawiał - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Krutul (Nowa Lewica). 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 POLSKA granica Rosja polityka lewica

"Jest to bardzo potrzebna inwestycja". Dr inż. Rzymkowski o budowie elektrowni atomowej w Polsce

- Z tego, co powszechnie wiemy, nasze elektrownie węglowe są bardzo przestarzałe, a więc wymagają one nie tylko ogromnego remontu, ale po prostu wymiany - powiedział w Polskim Radiu 24 dr inż. Krzysztof Rzymkowski (wiceprzewodniczący Komitetu Energetyki Jądrowej Stowarzyszenia Ekologów na Rzecz Energii Nuklearnej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA energetyka bezpieczeństwo energetyczne atom energia atomowa

Polski atom także z Koreańczykami? Wiech: to dopełnienie kroków rządowych

- Mamy dwa równolegle prowadzone przedsięwzięcia: atom amerykański, inicjatywę rządową, i atom koreański, ukierunkowany na biznes i przedsiębiorców. To traktuję jako skompletowanie czynników potrzebnych do tego, by polski projekt jądrowy rozwijał się na czas i w terminie - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech z Energetyka24.com, komentując rezultaty rozmów ministra aktywów państwowych w Korei Południowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka Jakub Wiech Magdalena Złotnicka energia atomowa bezpieczeństwo energetyczne

Polski Ład a stan naszych portfeli. Doradca podatkowy mówi, na czym każdy zyskał

- W związku z obniżką stawki podatkowej każdy zyskał, a osoby o przeciętnym wynagrodzeniu, ponieważ mieści się ono w tym progu, zyskały najbardziej - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Narkiewicz-Tarłowska z kancelarii doradztwa podatkowego Vialto Partners, współpautor raportu o wpływie Polskiego Ładu na dochody netto Polaków.  Jak mówiła, także w kwestii kwoty wolnej od podatku "Polska awansowała" w rankingach europejskich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podatki Polski Ład społeczeństwo Magdalena Złotnicka Joanna Narkiewicz-Tarłowska