more_horiz
PR24 Portal
Section05

Magdalena Złotnicka

PR24 Błażej Poboży: afera śmieciowa w Warszawie to afera Rafała Trzaskowskiego

- To, o czym pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie " to ustalenia dziennikarskie, które muszą zostać zweryfikowane, pewnie więc należy poczekać z osądami. Natomiast politycznie, ta sprawa już jest dla mnie oczywista - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA i radny Miasta Stołecznego Warszawy Błażej Poboży komentując sprawę afery śmieciowej w stołecznym ratuszu. - Mamy powtórkę z okresu prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Błażej Poboży MSWiA Magdalena Złotnicka Rafał Trzaskowski Warszawa regiony mazowieckie śmieci Włodzimierz Karpiński

PR24 Tusk znów mówi o TVP. Dr Kawęcki: opozycji nie chodzi o rozwój mediów publicznych, a o ich upartyjnienie

- Próba przywrócenia pluralizmu medialnego, podjęta w ostatnich latach, nie do końca jest po myśli opozycji, która chce mieć monopol na przekaz - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki komentując wypowiedź Donalda Tuska o TVP. Jak mówił, opozycji nie chodzi o rozwój mediów publicznych, ale o ich "upartyjnienie, przejęcie, daleko idącą ingerencję, ręczne sterowanie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja media media publiczne wybory w Polsce Donald Tusk Magdalena Złotnicka

PR24 Stanisław Wróbel: nie zauważyłem, by Stefan Wilmont sięgał po jakiekolwiek media

- Myślę, że polacy są na tyle mądrzy, że są w stanie odsiać te propagandowe plewy od tego, z czym naprawdę mielismy do czynienia - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz TVP.Info Robert Knap komentując słowa Borysa Budki odnoszące się do wyroku za zabójstwo Pawła Adamowicza. - Czy ktoś gdzieś powiedział, albo pojawiła się w przestrzeni publicznej sytuacja, że ten człowiek sięgał po jakiekolwiek media? Ja nie zauważyłem takiej chwili - dodawał zaś Stanisław Wóbel z Polska Press.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne Borys Budka Magdalena Złotnicka Paweł Adamowicz

Kukiz'15 wystartuje ze Zjednoczoną Prawicą? Sachajko: to możliwe, jeśli PiS spełni warunki

- Jednym z naszych postulatów, jeżeli mielibyśmy startować ze Zjednoczoną Prawicą, jest wpisanie do obietnic wyborczych zmiany ordynacji wyborczej. Nie widzimy tutaj negatywnego stanowiska PiS-u. Mamy nadzieję, że tak się stanie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. Gość audycji wymienił także inne warunki, których spełnienia jego ugrupowanie oczekuje od PiS-u.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Kukiz'15 Jarosław Sachajko Magdalena Złotnicka polityka wybory ordynacja wyborcza

Rosja przerwała dostawy ropy. Telus: dzięki Zjednoczonej Prawicy i Orlenowi Polacy mogą oddychać spokojnie

- Zjednoczona Prawica, Orlen doprowadzili do tego, że Polacy mogą dziś oddychać spokojnie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Telus. Skomentował w ten sposób decyzje Rosji o przerwaniu dostaw ropy rurociągiem Przyjaźń dla PKN Orlen. Koncern poinformował, że jest w pełni przygotowany na taką sytuację, a dostawy do jego rafinerii mogą odbywać się w całości drogą morską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PKN Orlen ropa naftowa bezpieczeństwo energetyczne Rosja Orlen Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24

PR24 "Ludzie starają się żyć normalnie". Paweł Kurek o sytuacji na Ukrainie rok po inwazji

- Kijów w tym momencie jest spokojny. (...) Gorzej sytuacja wygląda, jak się jedzie w kierunku wschodu - mówił w Polskim Radiu 24 reporter portalu PolskieRadio24.pl Paweł Kurek. Nasz gość wyjaśnił, że im bliżej frontu, tym wojna staje się bardziej odczuwalna, jednak to nie oznacza paniki wśród ludzi. - Napięcie jest w powietrzu, natomiast ludzie starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka ŚWIAT Europa Ukraina Kijów wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni

Macierewicz o chińskim planie wobec wojny na Ukrainie: aprobata stanowiska Kremla

- Chińczycy de facto aprobują zajęcie terenów ukraińskich z jednej strony, z drugiej strony sugerują, że Stany Zjednoczone powinny się wycofać z terenów Europy Środkowej, które są przez nich wspierane militarnie - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS i b. szef MON, komentując chińską propozycję pokojową. Jego zdaniem dokument ten "w pełni wspiera stanowisko rosyjskie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Antoni Macierewicz ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni Chiny Rosja

"Widać, że wojna jest ogromnym problemem dla Rosji". Prof. Boćkowski o orędziu Putina

- Orędzie Władimira Putina pokazuje, że sytuacja wewnętrzna staje się najważniejsza, a więc wojna nie tylko nie idzie zgodnie z planem, ale też, że przełożyła się na nastroje społeczne - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku. - Widac wyraźnie, że sankcje, wojna, jest ogromnym problemem dla Rosji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka Daniel Boćkowski Rosja Władimir Putin wojna na Ukrainie

Powiązania Sikorskiego i ZEA. Pawliczak: jeżeli są wątpliwości, to sprawa powinna być zbadana

- W aspekcie prawnym sprawa ta powinna być zbadana, jeżeli budzi wątpliwości. Jeśli wszystko okaże się w porządku, to Radosław Sikorski prawa nie złamał, dlatego że takie prawo dzisiaj obowiązuje - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Pawliczak (Nowa Lewica), komentując doniesienia o środkach z tytułu doradztwa otrzymanych przez byłego ministra spraw zagranicznych od Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Radosław Sikorski polityka POLSKA Magdalena Złotnicka Karolina Pawliczak

Jan Parys: gdyby nie baza pod Rzeszowem, Ukraina by upadła. Nasz wkład spotyka się w USA z uznaniem

- Można powiedzieć, że samolot z amunicją i z bronią wystartował jeszcze zanim nastąpił rosyjski atak na Ukrainę. Była u nas bardzo jasna diagnoza: ten atak nastąpi i trzeba Ukrainie pomagać, to jest możliwe - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina ŚWIAT Niemcy Leopard Jan Parys Magdalena Złotnicka

"Niesamowite, jak wiele osób pomaga ofiarom trzęsienia ziemi". Polka mieszkająca w Turcji o akcji ratunkowej

Na antenie Polskiego Radia 24 Agata Bromberek, blogerka i Polka mieszkająca w Turcji, opowiedziała o sytuacji w kraju po trzęsieniu ziemi oraz jak wygląda akcja ratunkowa. Podkreśliła, że w tym dramatycznym momencie sama próbuje znaleźć jakiś pozytyw i niewątpliwie budujące jest to, "jak wiele osób zaangażowanych jest w pomoc ofiarom".  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Turcja Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka trzęsienie ziemi akcja ratunkowa

"Opozycji wydaje się, że pamięć ludzka jest krótka". Rzecznik NSZZ "Solidarność" o protestach górniczych w 2015 r.

- Komuniści mówili o manifestacjach "Solidarności", że to łobuzeria czy grupy przestępcze. To jest tego typu narracja. To są ludzie, którzy mają się czego wstydzić, którzy zrobili bardzo dużo złych rzeczy - mówił Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność", komentując wypowiedzi przedstawicieli opozycji ws. protestów górniczych w 2015 r.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska Magdalena Złotnicka jastrzębska spółka węglowa protesty górników Solidarność

Orlen inwestuje w technologię SMR. Dawid Piekarz: to projekt, który uzupełnia "duży atom"

- Elektrownia oparta na technologii SMR wymaga jednej dziesiątej powierzchni dużej elektrowni atomowej (...). To bardzo uniwersalna technologia, jeśli chodzi o wyzwania transformacji energetycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Dawid Piekarz, ekspert ds. energetyki z Orlen Synthos Green Energy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska energia atomowa bezpieczeństwo energetyczne energia elektryczna Magdalena Złotnicka

PR24 Obniżenie cen gazu dla piekarni. Prof. Andrzejewski: rząd szukał wszelkich możliwości, by pomóc

- Rząd - skoro nie może się doprosić tego, by w roku 2023 Komisja Europejska odstąpiła od tych ogólnych zasad i pozwoliła wprowadzić ulgi dla przedsiębiorców (...) - zdecydował się wprowadzić takie rozwiązanie dla piekarni - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mariusz Andrzejewski, komentując zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego ws. obniżenia stawek na gaz dla piekarni i cukierni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekonomia GOSPODARKA gaz Magdalena Złotnicka firma rząd

Dr Paweł Ukielski: Czechy Petra Pavla będą bardziej transatlantyckie

- Być może Pavel nie będzie wprost propolski, ale z całą pewnością jego głównym polem zainteresowania jest polityka zagraniczna, ze szczególnym uwzględnieniem polityki bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 dr Paweł Ukielski z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Jego zdaniem chęć odwiedzenia Warszawy świadczy o tym, że "Czechy pod wodzą premiera Fiali i prezydenta Pavla stają się dużo bardziej transatlantyckie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Paweł Ukielski ŚWIAT Europa Czechy Petr Pavel wybory

"Działanie, które ma wszystkie cechy zdrady narodowej". Macierewicz o słowach Sikorskiego

- To nie jest przypadek, pomyłka, nie mamy tu do czynienia z zachowaniem emocjonalnym, tylko systematycznym i długofalowym działaniem na rzecz Putina i Rosji, nie ma co do tego wątpliwości - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, poseł PiS, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Antoni Macierewicz Magdalena Złotnicka Ukraina Radosław Sikorski wojna na Ukrainie

Abramsy wkrótce trafią do Polski. Jan Parys: uzupełniamy luki po czołgach wysłanych na Ukrainę

- Czołgi Abrams to nowa jakość w naszej broni pancernej, dotychczas nimi nie dysponowaliśmy. Dzięki dobrym relacjom ze Stanami Zjednoczonymi udało się je zakupić i otrzymać dostawę w bardzo szybkim tempie - kilku miesięcy. To bez wątpienia sukces polskiego Ministerstwa Obrony - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina ŚWIAT Niemcy Leopard Jan Parys Magdalena Złotnicka