more_horiz
PR24 Portal
Section05

Maja Kluczyńska

PR24 BohaterON 2022. Agnieszka Łesiuk-Krajewska o finale tegorocznej edycji kampanii

Akcja "BohaterON - włącz historię" realizowana jest od 2016 r., jednak, jak mówiła w Polskim Radiu 24 organizatorka kampanii Agnieszka Łesiuk-Krajewska, jej początki sięgają jeszcze 2014 r. Projekt edukuje Polaków, bazując na historiach Powstańców oraz promuje historię Polski XX wieku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA Maja Kluczyńska HISTORIA historia Polski Powstanie Warszawskie BohaterON

PR24 Rafał Wiśniewski o Festiwalu Eufonie: to konglomerat różnych doświadczeń

- O wyjątkowości tego festiwalu świadczy kultura i kultury tego regionu. Z jednej strony pewna swoista aksjologia, konglomerat różnych doświadczeń i wspólnot tego regionu, ale też niepowtarzalność historii - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury i dyrektor Festiwalu Eufonie.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA filharmonia narodowa Polskie Radio 24 Rafał Wiśniewski Europa Środkowo-Wschodnia tradycja KULTURA Maja Kluczyńska Eufonie POLSKA

PR24 Dom Rodziny Pileckich. Nowy punkt na muzealnej mapie Polski

- Naszym zadaniem jest nie tylko pamiętanie o Witoldzie i Marii Pileckich, ale także opowiadanie o tych wartościach, którymi oni żyli, i o tym, co dzisiaj możemy zrobić, integrując je - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Madaj (dyrektor Muzeum Dom Rodziny Pileckich). Gościem audycji była również Aleksandra Kaiper-Miszułowicz (kurator wystawy w Muzeum Dom Rodziny Pileckich).    
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA Maja Kluczyńska Polskie Radio historia Polski Armia Krajowa Witold Pilecki

PR24 Piotr Kędziorek o konkursie "Nasze Muzyczne Źródełko"

Radiowe Centrum Kultury Ludowej razem z Polskim Radiem Dzieciom już po raz trzeci organizują konkurs "Nasze Muzyczne Żródełko". Konkurs daje szansę, by pochwalić się swoimi umiejętnościami gry na instrumentach i śpiewu. To propozycja dla najmłodszych i całej rodziny. W Polskim Radiu 24 o wydarzeniu mówił Piotr Kędziorek - redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA MUZYKA konkurs Maja Kluczyńska Piotr Kędziorek muzyka ludowa muzyka tradycyjna

"Istotą tego wydarzenia jest stworzenie miejsca do spotkań". Marcin Nowak o festiwalu "Pod wspólnym niebem"

Pokazem "Atlantydy" (ukraiński kandydat do Oscara) w reż. Walentyna Wasjanowicza, Centrum Myśli Jana Pawła II zainaugurowało przegląd filmowy "Pod wspólnym niebem". W każdą środę tego lata na dziedzińcu Kamienicy Artystycznej przy ul. Foksal 11 widzowie mogą oglądać filmy z krajów, z których przybysze stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców Warszawy. I to właśnie o tym wydarzeniu w Polskim Radiu 24 mówił Marcin Nowak (Centrum Myśli Jana Pawła II). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA FILM Maja Kluczyńska

PR24 Hanna Pałuba o 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej - Warszawa Singera

W dniach 27.08 - 04.09 odbywać się będzie w Warszawie 19. Festiwal Kultury Żydowskiej - Warszawa Singera. W tym roku festiwal będzie wyjątkowy, bo naznaczony trwającą na Ukrainie wywołaną przez Rosjan wojną. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym Hanna Pałuba organizatorka festiwalu z Fundacji Shalom.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa kultura żydowska

"Wspólnym mianownikiem tych dzieł jest sfera sensualna". Haber o wystawie "Wenus. Schulz/Cranach"

- Lucas Cranach Starszy i Bruno Schulz to dwóch artystów, których dzieli właściwie wszystko: pochodzenie, religia, ale przede wszystkim czas (...). Jednak w tej wystawie próbujemy znaleźć ich wspólny mianownik, który mimo upływu czasu jest szalenie intrygujący - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Haber (autorka wystawy, historyk sztuki). 
Zobacz więcej na temat:  Maja Kluczyńska Polskie Radio 24 POLSKA wystawa SZTUKA