X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Małgorzata Gersdorf

D. Milewski: sędziowie nie mogą mieszać się w politykę

- Chciałbym żyć w Polsce, w której sędziowie nie są politykami i nie mają politycznych żądań. To prawdziwe, demokratyczne i europejskie standardy państwa prawa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Daniel Milewski z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Małgorzata Gersdorf Prawo i Sprawiedliwość reparacje wojenne polityka premier Niemcy Mateusz Morawiecki

Nowelizacja ustawy o SN. Polityczne echa decyzji parlamentu

Parlament przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczącą powrotu do pełnienia urzędu sędziów SN i NSA, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia. Na antenie Polskiego Radia 24 wydarzenia te komentowali działacze organizacji młodzieżowych: Patryk Palczewski (Forum Młodych PiS), Rafał Lipski (Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej), Mateusz Domalążek (Klub Młodych Kukiz 15), Jakub Drożdż (Młoda Prawica Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Małgorzata Gersdorf Prawo i Sprawiedliwość parlament w Polsce Sejm PiS Kukiz'15

Jacek Czaputowicz: czekamy na ostateczne orzeczenie TSUE

- Tymczasowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, nakazując przywrócenie sędziów SN, wchodzi w rolę ostatecznego orzeczenia. Naszym zdaniem trzeba poczekać, to powinno być przedmiotem orzeczenia ostatecznego - powiedział we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Unia Europejska Europejski Trybunał Sprawiedliwości Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf

Różnice zdań Polski i KE w sprawie zawieszenia ustawy o SN

Różnice zdań Polski i Komisji Europejskiej w sprawie zawieszenia ustawy o Sądzie Najwyższym. Chodzi o wstępną decyzję unijnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie tak zwanych środków tymczasowych. Wiceszef Komisji Frans Timmermans uważa, że to postanowienie powinno być natychmiast wdrożone. Przedstawiciele polskiego rządu mówią, że potrzebny jest proces legislacyjny i nowelizacja ustawy. 
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy ŚWIAT Unia Europejska

Michał Karnowski: sędziowie przekraczają kolejne granice

- To próba wytworzenia jeszcze większego chaosu - ocenił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski z "Sieci" i "wPolityce.pl", odnosząc się do wezwania przez sędzię Małgorzatę Gersdorf 23 sędziów Sądu Najwyższego, objętych zastosowaniem środków tymczasowych orzeczonych przez Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, do stawienia się w SN w celu podjęcia służby sędziowskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy polityka