X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Były szef GIS: osoby niezaszczepione będą kreowały czwartą falę pandemii

- Wszyscy będziemy rysować krzywą czwartej fali pandemii. Te osoby, które będą zaszczepione, które będą już po przechorowaniu będą ciągnęły tą linię w dół, a te osoby, które świadomie rezygnują ze szczepień to będą kreatorami jesiennej fali zachorowań i zgonów - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marek Posobkiewicz (były szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia społeczeństwo zdrowie szczepienia szczepionka

"Wielka bzdura". Dr Jacek Saryusz-Wolski o polexicie

- Rzeczywiście jesteśmy w okresie trudnego współżycia w Unii Europejskiej, ponieważ pewne siły polityczne sprzysięgły się przeciwko Polsce, ale zawsze mówię, że Polska będzie ostatnia gasiła światło, jeśli UE miałaby się rozpadać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jacek Saryusz-Wolski polityka POLSKA Unia Europejska Polexit

Polska, Litwa i Ukraina odwołują się do wspólnego dziedzictwa

Polska, Litwa i Ukraina podpisały deklarację, która wprost nawiązuje do dziedzictwa I Rzeczypospolitej. - Ta deklaracje jest potwierdzeniem naszego wspólnego odwołania się do dziedzictwa - mówi wiceminister Marcin Przydacz. - To jest duża sprawa, jeśli chodzi o politykę zagraniczną w regionie - wtóruje mu poseł Paweł Kowal.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Ukraina POLSKA Białoruś Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Kresy

90-te urodziny Juraty. Dorota Goldpoint: na tę okazję przygotowałam specjalnie uszytą kolekcję

- Od początku istnienia mojej marki, zawsze w swoich pokazach zapraszałam osoby publiczne, aktorki, dziennikarki, na nich prezentowałam swoją kolekcję, by pokazać, że moje ubrania są dla wszystkich kobiet, nie tylko dla tych szczupłych, zgrabnych o rozmiarze 36, ale dla każdej sylwetki. Dlatego też często w moich pokazach występował Ania Korcz, Joasia Kurowska i mnóstwo innych gwiazd- kobiety o kobiecych kształtach - mówiła w Polskim Radiu Dorota Goldpoint, projektantka, psycholog; Prezes Fundacji "Serce nie ma zmarszczek". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg moda i uroda pokazy mody kobieta

"Groźny dla naszego bezpieczeństwa i suwerenności". Politycy o wyroku TSUE

- Konstytucja wyraźnie mówi, że to ona jest najwyższym prawem w Polsce. Dla każdego prawnika jest to oczywista. TSUE zawłaszcza dziś kompetencje, a to groźne dla suwerenności i bezpieczeństwa naszego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Bortniczuk (Partia Republikańska). Gośćmi "Sztuki słuchania" byli również Marek Sawicki (PSL), Henryk Kowalczyk (PiS) i Marek Rutka (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska kamil bortniczuk Marek Sawicki Henryk Kowalczyk Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Utracone dzieła sztuki. "Przez wieki polskie kolekcje były grabione"

Polska sztuka na przestrzeni dziejów doznała ogromnych strat, a te wywołane II wojną światową i grabieżą dokonaną przez Niemców i Rosjan nadal budzą wiele emocji. - „Portret młodzieńca” zajmuje pierwszą pozycję w zbiorach utraconych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Łukasz Nawrocki, który podjął się rekonstrukcji tego dzieła. Czym w kontekście historycznym jest dla Polaków sztuka?
Zobacz więcej na temat:  historia Polski II wojna światowa SZTUKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Henryk Kowalczyk: jestem przekonany, że prof. Marcin Wiącek zostanie wybrany RPO

- To kandydat kompromisowy. Mam nadzieję, a właściwie jestem przekonany, że prof. Marcin Wiącek uzyska poparcie Senatu i zostanie RPO. Mamy przecież szanować konstytucję - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Henryk Kowalczyk. Gośćmi audycji byli także Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-u, Marek Rutka z Lewicy i Kamil Bortniczuk z Republikanów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Henryk Kowalczyk Władysław Teofil Bartoszewski kamil bortniczuk Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA polityka Senat Rzecznik Praw Obywatelskich RPO

Olga Semeniuk: widzimy delikatnie obniżenie się procesu inflacyjnego

- O inflacji negatywnie możemy mówić wtedy, gdy przybiera ona charakter stały w długoterminowej perspektywie - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk, wiceszef resortu rozwoju, pracy i technologii. - Z analiz, jakie do nas docierają z Ministerstwa Finansów wynika, że miesiąc do miesiąca w ostatnich dwóch miesiącach widzimy delikatnie obniżenie się procesu inflacyjnego - wskazała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Olga Semeniuk gospodarka polska Małgorzata Raczyńska-Weinsberg inflacja GOSPODARKA społeczeństwo

Czy 1 września uczniowie wrócą do szkół w trybie stacjonarnym? Szef MEiN wyjaśnia

- Szykujemy się do powrotu do szkoły 1 września w trybie stacjonarnym, ale trzeba mieć przygotowane i inne rozwiązania, na wypadek gdyby czwarta fala pandemii pokrzyżowała te plany - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg edukacja Przemysław Czarnek szkoła pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce

Czym jest proces inflacyjny? Czy można go kontrolować?​

Inflacja to proces wzrostu przeciętnego poziomu cen w gospodarce. Skutkiem tego procesu jest spadek siły nabywczej pieniądza krajowego. Są ekonomiści, którzy twierdzą, że proces spadku wartości pieniądza jest nierozerwalnie powiązany ze wzrostem zarobków. Inni zaś twierdzą, że to proces skrajnie niebezpieczny dla gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  inflacja GOSPODARKA ekonomia pieniądze Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Włodzimierz Bernacki: nadal nie ma alternatywy dla Zjednoczonej Prawicy

- Zdrowy rozsądek wskazuje na to, że mimo wszystko Zjednoczona Prawica będzie funkcjonowała w sposób niezagrożony - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceminister Włodzimierz Bernacki. Gośćmi "Sztuki Słuchania" w Polskim Radiu 24 byli także wiceminister Olga Semeniuk, Paweł Kowal (KO) i Andrzej Szejna (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Sejm Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

60. lecie powstania KGHM. Prezes spółki Marcin Chludziński: mamy dużo przestrzeni do rozwoju

- KGHM jest w lepszej sytuacji niż trzy lata temu i jest zdolna do biegu w tym maratonie, jakim jest nasz przemysł. 60 lat to wiek, w którym w Europie wiele firm i marek transformowało się na nowe technologie, korzystało z szans, które przynosiły rynki. Mamy dużo wigoru i z tych szans chcemy skorzystać - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Chludziński, prezes KGHM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA drogi Małgorzata Raczyńska-Weinsberg KGHM Polska Miedź gospodarka polska