X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marcin Piasecki

"Debata dnia". Publicyści o ew. powrocie Tuska do polskiej polityki

Miłosz Lodowski ocenił w Polskim Radiu 24, że ewentualny powrót Donalda Tuska mógłby wpłynąć "jeszcze bardziej destrukcyjnie na relacje w Koalicji Obywatelskiej". Marcin Piasecki jest zdania, że scenariusz, wedle którego były premier powalczyłby o miejsce w wyborach uzupełniających do Senatu (gdyby takie nastąpiły), mógłby wzmocnić opozycję.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Marcin Piasecki Miłosz Lodowski Donald Tusk Mirosław Skowron

Dr Artur Bartoszewicz: ograniczono myślenie, co może być alternatywą dla lockdownu

- W pierwszym etapie pandemii, jeśli uznamy, że brak było wiedzy i możliwości działania, usprawiedliwione było reagowanie bez przygotowania. W kolejnych miesiącach rozsądek powinien wrócić, a poszczególne branże, w tym restauratorska, należałoby utrzymywać przy założeniu pewnego reżimu i konsekwencji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista (Szkoła Główna Handlowa).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia Marcin Piasecki Piotr Wąż

Samorządy chcą protestować przeciwko wetu Polski. Karnowski: zagrażają trwaniu państwa

- Jeżeli Polska ma się pozbywać unijnych pieniędzy, to wydaje się, że protest samorządowców jest dosyć zrozumiały - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". - Nie może być tak, że samorządy wtrącają się w taktykę negocjacyjną polskiego rządu w UE, to kolejne potwierdzenie, że system samorządowy zagraża trwaniu państwa polskiego - ripostował Jacek Karnowski z "Sieci" i portalu wPolityce.pl. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Karnowski Marcin Piasecki Mirosław Skowron społeczeństwo Polska w Unii Europejskiej budżet ue budżet UE 2021-2027

"Brak weta to błąd zagrażający naszej tożsamości". Publicyści o powiązaniu funduszy UE z praworządnością

Gościem "Debaty dnia" byli Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Igor Szczęsnowicz ("Gazeta Polska Codziennie"), którzy mówili na antenie Polskiego Radia 24 m.in. o budżecie UE i powiązaniu wypłaty funduszy z praworządnością. - To byłby potężny błąd w ramach istnienia Polski w UE, ale również może mocno zepsuć Zjednoczonej Prawicy reputację wśród wyborców - mówił Piasecki o ewentualnym polskim wecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mirosław Skowron Marcin Piasecki Polskie Radio 24 budżet UE 2021-2027

"To w naszej kulturze było do tej pory niespotykane". Łoziński o atakach na budynki kościelne

- Dochodzi do czegoś, czego nie było do tej pory, czyli ataków na budynki kościelne, ataków - na razie słownych - na księży, przerywania mszy świętych - ocenił w Polskim Radiu 24 Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli również Dariusz Grzędziński (wprost.pl) i Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Polskie Radio 24 Eliza Olczyk aborcja Marcin Piasecki Trybunał Konstytucyjny protesty w Warszawie protest

Jarosław Kaczyński w składzie rządu? Gac: pewnie dojdzie do podziału kompetencji

- Gdyby pod zwierzchność Jarosława Kaczyńskiego miały wejść MON, MSWiA i Ministerstwo Sprawiedliwości, to trzeba pamiętać, kto kieruje MON i MSWiA, to zaufani ludzie prezesa PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z "Do rzeczy" pytany o podział kompetencji w rządzie, gdyby wszedł do niego Jarosław Kaczyński. -  Znaków zapytania jest dużo - oceniał z kolei Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica Magdalena Złotnicka Karol Gac Marcin Piasecki

Publicysta o wydarzeniach na Białorusi: Łukaszenka gra na zmęczenie społeczeństwa

- Mamy represje, ale to represje bardziej "miękkie" niż te sprzed 2 tygodni. Mamy aresztowania i wezwania na przesłuchania, ale to gra na zmęczenie bohaterów protestów i społeczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". Gościem audycji był również Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".
Zobacz więcej na temat:  Białoruś wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka protest demonstracje polityka Europa Marcin Piasecki ŚWIAT

"Miałoby znaczenie zaraz po wyborach". Tomasz Truskawa o spotkaniu w Pałacu Prezydenckim

- Gest spotkania się i podania sobie ręki przez obu - wówczas jeszcze - kandydatów, miałby znaczenie dla uspokojenia nastrojów. Dzisiaj, kiedy jesteśmy już ładnych parę dni po ogłoszeniu wyników, to tego typu spotkanie nie ma większego znaczenia - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Gościem "Debaty Dnia" był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Adrian Stankowski Marcin Piasecki wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski

"Komentarz dnia": koronawirus w Polsce, spotkanie Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Marek Król. Publicyści dyskutowali m.in. o 615 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce i nauce w szkołach po wakacjach, a także o spotkaniu Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim oraz o tęczowej fladze na pomniku Chrystusa w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Adrian Klarenbach Marcin Piasecki Marek Król Koronawirus w Polsce Andrzej Duda Rafał Trzaskowski

"Komentarz dnia": szczyt Unii Europejskiej, sprawa Sławomira Nowaka

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska"). Publicyści dyskutowali m.in. o negocjacjach premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie nowego budżetu Wspólnoty oraz o przebiegu szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, a także o zarzutach postawionych Sławomirowi Nowakowi.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kożuszek Marcin Piasecki Nasz komentarz Unia Europejska Sławomir Nowak

"Komentarz dnia": prezydentura Andrzeja Dudy, sondaże wyborcze, Robert Biedroń

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marek Król i Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). Publicyści komentowali dotychczasową prezydenturę Andrzeja Dudy, najnowsze sondaże prezydenckie oraz mówili o elektoracie kandydata Lewicy na urząd Prezydenta RP Roberta Biedronia. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Henryk Szrubarz Marek Król Marcin Piasecki Robert Biedroń

Piasecki: zarówno obóz prezydenta, jak i Trzaskowskiego, walczy o mobilizację własnego elektoratu

- Zarówno w przypadku obozu rządzącego, jak i obozu Rafała Trzaskowskiego, bardzo istotną w tej kampanii wyborczej rolę odegrają czynniki mobilizacyjne - żeby zwolennicy jednego czy drugiego kandydata po prostu na te wybory poszli - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". Gościem "Debaty dnia" był także Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Marcin Piasecki Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania prezydencka kampania wyborcza Andrzej Duda Rafał Trzaskowski

Publicysta: mandat całego wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest niewymiernie słaby

- Można mówić o tym, że prezydent nie wybrał kandydata bardziej oddzielonego od jego ośrodka politycznego, ale nie powinno dziwić to, że prezydent sięga po "bliższe niż dalsze" - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". Gościem audycji był również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy sąd Andrzej Duda Marcin Piasecki