more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marcin Przydacz

Finlandia i Szwecja w NATO? Marcin Przydacz: Polska będzie lepiej zabezpieczona

- Wejście Finlandii i Szwecji znacząco spowoduje wzrost poziomu bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim, od północnej flanki. W ten sposób jesteśmy nieco bardziej zabezpieczeni, to będzie naprawdę z korzyścią dla Polski - wskazał na antenie TVP wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Dodał, że nasz kraj jest zwolennikiem rozszerzenia NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa NATO Finlandia Szwecja Marcin Przydacz Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 bezpieczeństwo wschodnia flanka NATO

Premier Morawiecki: wojna zmieniła wszystko. Potrzebujemy więcej współpracy transatlantyckiej

- Wojna na Ukrainie zmieniła wszystko, dlatego musimy odbudować architekturę bezpieczeństwa w Europie - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do otwarcia biura Atlantic Council w Warszawie. - Świat potrzebuje więzi transatlantyckich - stwierdził premier. Uczestniczący w uroczystości wiceszef MSZ Marcin Przydacz, nazwał Polskę "najbardziej proatlantyckim krajem Europy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki NATO USA Ameryka Ministerstwo Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz

Wiceszef MSZ: Polska jest lepiej przygotowana niż reszta UE na wstrzymanie dostaw surowców z Rosji

- Polska lepiej przygotowała się w porównaniu z resztą Unii Europejskiej na wstrzymanie dostaw surowców energetycznych z Rosji - podkreślił w Brukseli wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Węgry wojna na Ukrainie wojna 2022 embargo Europa Beata Płomecka Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polska w Unii Europejskiej

Marcin Przydacz apeluje w Brukseli: trzeba jak najszybciej nałożyć embargo na import rosyjskiej ropy

- Trzeba jak najszybciej nałożyć unijne embargo na import rosyjskiej ropy - mówił w Brukseli wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Potwierdził, że wciąż nie ma w Unii Europejskiej porozumienia w tej sprawie. Węgry nadal blokują jednomyślną zgodę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Węgry wojna na Ukrainie wojna 2022 embargo Europa Beata Płomecka Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wiceszef MSZ: w USA doceniają rolę Polski w przyjmowaniu uchodźców i w kwestii bezpieczeństwa energetycznego

We wszystkich rozmowach w Waszyngtonie przebijały się dwa tematy: uznanie dla Polski za przyjmowanie uchodźców z Ukrainy oraz za przygotowanie się w sferze bezpieczeństwa energetycznego - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, który przebywa z wizytą w USA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT relacje polsko-amerykańskie Ameryka Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych wojna na Ukrainie uchodźcy

Niezależność gazowa od Rosji. Wiceszef MSZ: chcielibyśmy, by inne kraje UE podążały za przykładem Polski

- Wiedzieliśmy, że Rosja może nas szantażować dostawami gazu i byliśmy na to przygotowani - powiedział we wtorek wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz w wywiadzie dla telewizji MSNBC. Jak dodał, Polska chciałaby, aby inne kraje UE poszły za jej przykładem i uniezależniły się od rosyjskich surowców energetycznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Północna Marcin Przydacz Rosja służby i bezpieczeństwo gaz energetyka

Polska lobbuje za wzmocnieniem wschodniej flanki NATO. Przydacz: potrzebna jest stała obecność wojsk USA

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz powiedział we wtorek w Waszyngtonie, że "potrzebna jest trwała i stała obecność wojsk amerykańskich na wschodniej flance NATO". - Widzę coraz więcej przychylnych głosów, jesteśmy dużo bliżej finalnych decyzji, ale jeszcze trzeba na nie poczekać - wskazał wiceminister.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Północna Marcin Przydacz Rosja NATO służby i bezpieczeństwo

Daniel Milewski: Putin odwołuje się do najczarniejszych kart historii swojego państwa

- Jakikolwiek triumf Władimira Putina polega na tym, że odwołuje się on do najczarniejszych kart historii swojego państwa i najgorszych metod działania, którymi nie gardził Stalin - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Daniel Milewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek Jedynka Ukraina POLSKA Ukraina Rosja polityka Prawo i Sprawiedliwość Krajowy Plan Odbudowy Władimir Putin Marcin Przydacz

Wiceszef MSZ: oprócz wspierania Ukrainy ważne jest także zapewnienie bezpieczeństwa Polsce

– Na czerwcowym szczycie NATO będziemy zabiegać o wzmocnienie wschodniej flanki – dla nas to jest dzisiaj kluczowe zadanie – podkreślił na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister MSZ Marcin Przydacz. Jak dodał, "oprócz wspierania Ukrainy ważne jest także zapewnienie pełnego bezpieczeństwa Polsce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych NATO wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej Beata Michniewicz

Kolejny pakiet sankcji wobec Rosji. Wiceszef MSZ: z polskiej inicjatywy na listę trafi 17 spółek zbrojeniowych

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz przyznał, że na liście sankcyjnej UE z polskiej inicjatywy znajdzie się 17 spółek zbrojeniowych. - Przekonaliśmy też partnerów do objęcia sankcjami firm płatniczo-księgowych, które lobbowały na rzecz Rosji oraz pomagały omijać system sankcyjny - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Rosja sankcje Unia Europejska Marcin Przydacz

Bezpieczeństwo energetyczne Polski. Komentarz M. Małeckiego

– Mamy sytuację wojenną i jest widoczne jak na dłoni, że polityka Komisji Europejskiej oraz największych krajów starej Unii była całkowicie błędna w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Europa jest w trudnej sytuacji energetycznej. Polska na tym tle jest, dzięki wysiłkom prezydenta Lecha Kaczyńskiego i PiS, na zdecydowanie lepszej pozycji, niż inne kraje UE – powiedział wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki, gość czwartkowego wydania audycji "Trójkowy komentarz dnia".
Zobacz więcej na temat:  Trójka wojna na Ukrainie Rosja POLSKA Marcin Przydacz Bartłomiej Graczak Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej polityka Polska w Unii Europejskiej węgiel Maciej Małecki ropa naftowa

Beata Szydło: UE ma szansę pokazać, że jest jednością

– Unia Europejska nie powinna dzisiaj kierować się kunktatorskimi interesami grup politycznych, polityków czy państw. To moment, kiedy ma szansę pokazać, że jest jednością – powiedziała Beata Szydło, europoseł Prawa i Sprawiedliwości oraz premier polskiego rządu w latach 2015-2017, komentując zapowiedź UE w sprawie kolejnych unijnych sankcji wobec Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka wojna na Ukrainie Rosja POLSKA Marcin Przydacz Bartłomiej Graczak Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej sankcje embargo Francja polityka Polska w Unii Europejskiej

Wojna na Ukrainie. Kiedy kolejne sankcje?

– Jeśli chodzi o sankcje, w naturalny sposób dyskutowane były kwestie energetyczne: temat ropy i gazu i to, w jaki sposób najszybciej odcinać ten tlen Władimirowi Putinowi. Były też rozważane sankcje dotyczące sektora finansowego, mówiono o zablokowaniu możliwości ich omijania, co Rosja stara się robić – zaznaczył Marcin Przydacz. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka wojna na Ukrainie Rosja POLSKA Marcin Przydacz Bartłomiej Graczak

"Ludzie są mordowani tylko dlatego, że są Ukraińcami". Wiceszef MSZ o rosyjskim ludobójstwie

- Na poziomie ideologiczno-filozoficznym Rosja putinowska nie chce w ogóle uznawać Ukrainy jako bytu. W moim przekonaniu trudno byłoby to nazwać inaczej niż ludobójstwo, jeśli jedna armia wchodzi na terytorium suwerennego państwa i morduje ludzi tylko dlatego, że są Ukraińcami - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem