X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marek Ast

"Część opozycji wpisuje się w scenariusz Mińska". Ast o sytuacji w Usnarzu Górnym

- Ci ludzie są wykorzystywani instrumentalnie. Jest to próba wywołania z jednej strony presji na Polskę i UE, stworzenie wrażenia, że Polska nie przestrzega praw obywatelskich. W to wpisuje się oczywiście część opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Marek Ast z PiS, pytany o sytuację na granicy polsko-białoruskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Marek Ast PiS POLSKA Białoruś opozycja

"Decyzja jak najbardziej słuszna". Marek Ast o przyznaniu wizy humanitarnej Kryscinie Cimanouskiej

- Myślę, że reakcja naszego państwa, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, była jak najbardziej słuszna. Białoruska sportsmenka znalazła się rzeczywiście w trudnej sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Ast.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Marek Ast ŚWIAT Europa Białoruś Austria Tokio 2020 Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja Kryscina Cimanouska

"Kara powinna być nieuchronna, szczególnie dla pijanych kierowców". Ast o noweli Prawa drogowego

- To wszystko ma na celu ostudzić zapędy kierowców, aby jeździli zgodnie z przepisami, nie przekraczali prędkości, ale przede wszystkim też, żeby nie wsiadali za kółkiem na "podwójnym gazie" - mówił o planowanych zmianach w Prawie drogowym na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek prawo kodeks karny kodeks drogowy Marek Ast Prawo i Sprawiedliwość kierowcy pijani kierowcy polityka

"Kolejny element nacisku politycznego". Poseł PiS o ultimatum KE ws. orzeczenia TSUE

- Są to takie same formy nacisku, jakie Komisja Europejska stosuje wobec Węgier. Zatem ta presja dotyczy państw, które bardzo mocno deklarują swoje przywiązanie do wartości europejskich - mówił poseł Marek Ast o próbie ingerencji Komisji Europejskiej w polskie sądownictwo w rozmowie z czwartkowym "Naszym Dziennikiem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Ast Trybunał Sprawiedliwości UE Komisja Europejska sądownictwo

"Ujawniono sprzeczność pomiędzy konstytucją a ustawą". Prof. Domański o RPO

- Rozstrzygnięcie kwestii Rzecznika Praw Obywatelskich na korzyść tego urzędu, było jak się wydaje, racjonalnym posunięciem. Pan Adam Bodnar, który przestał być po 5 latach RPO, dalej podejmował decyzje, czego mógłby nie robić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Trybunał Konstytucyjny Tadeusz Płużański Marek Ast

"Może stanąć ponad podziałami". Marek Ast o kandydaturze Bartłomieja Wróblewskiego na RPO

- Bartłomiej Wróblewski ma czas, by prowadzić rozmowy, przekonywać do swojej kandydatury. Jego atutem jest to, że potrafi rozmawiać, zjednywać sobie osoby nawet z zupełnie przeciwnych obozów politycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Trybunał Konstytucyjny Tadeusz Płużański Marek Ast

TYLKO U NAS Kto zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich? W poniedziałek komisja zaopiniuje kandydatów

W najbliższy poniedziałek sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zaopiniuje kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich. - Chcemy wiedzieć, jaka jest wizja sprawowania urzędu, jakie jest stanowisko kandydatów, jeśli chodzi o formułę, w jakiej do tej pory ten urząd był sprawowany - mówi portalowi PolskieRadio24.pl przewodniczący komisji Marek Ast z PiS. O funkcję RPO ubiegają się Bartłomiej Wróblewski, Sławomir Patyra i Piotr Ikonowicz. 
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich Bartłomiej Wróblewski Marek Ast Sejm Piotr Ikonowicz POLSKA polityka

Marek Ast: liczę, że tym razem Trybunał Konstytucyjny wyda orzeczenie ws. ustawy o RPO

W środę Trybunał Konstytucyjny ma zająć się wnioskiem posłów PiS w sprawie ustawy o Rzeczniku Praw Obywatelskich. Konkretnie chodzi o zapis, który zezwala RPO po zakończeniu kadencji sprawować funkcję do czasu wyboru następcy. Zdaniem posłów PiS ten fragment ustawy jest niekonstytucyjny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny RPO Marek Ast Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar

"KE powinna wywierać presję na producentów". Poseł PiS o dostawach szczepionek przeciw COVID-19

- Jeśli są możliwości indywidualnych rozmów i poszukiwania dodatkowych dostaw, to być może trzeba rozmawiać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia o indywidualnym zakupie szczepionek przez nasz kraj Marek Ast, poseł PiS. Gościem audycji, był też poseł KO Waldemar Sługocki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepienia szczepionka społeczeństwo Marek Mądrzejewski Marek Ast