X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marek Król

Marek Król o sprawie Ryszarda Krauze: jednym orzeczeniem unieważniono wieloletnie i wnikliwe śledztwo

- Orzeczenie sądu jest kuriozalne. Znam adwokata, który reprezentuje interesy Ryszarda Krauze, to bardzo wpływowa postać, taki "Roman Giertych Poznania" - powiedział publicysta tygodnika "Sieci" Marek Król. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Marek Król przestępczość przestępczość gospodarcza sąd Ryszard Krauze prokuratura Roman Giertych CBA

Marek Król: system III RP trzymał się na teczkach oraz informacjach z przeszłości

- III RP można nazwać drugą PRL. Zmieniła się dekoracja, a wpływy towarzyszy z dawnych służb pozostały. (…) Niezrozumiałe zachowania niektórych polityków mogły być spowodowane dyskretnymi przypomnieniami dawnych oficerów prowadzących - powiedział Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Marek Król Antoni Trzmiel PRL komunizm służba bezpieczeństwa historia Polski

Prezydent Gdańska krytykuje rząd. Marek Król: zrobiła dużo, by lansować niemieckie interesy

- Niektórzy niestety wykorzystują każdą okazję, aby opluwać swój kraj. Ręce opadają, kiedy słyszy się, że "PiS tworzy nową historię". Nie należy mówić takich rzeczy w zagranicznych mediach - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk rząd polityka PiS Marek Król Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

"Dobrze się skończyło". Marek Król o podpisaniu przez liderów Zjednoczonej Prawicy porozumienia koalicyjnego

- Koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości nie byliby w stanie przejść przez przedterminowe wybory z sukcesem, a mam na myśli przekroczenie progu 5 procent poparcia. Ani Porozumienie, ani Solidarna Polska takich szans nie miały i w takiej sytuacji obie partie musiały ustąpić - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Król rząd zjednoczona prawica Tadeusz Płużański

Marek Król o sytuacji w rządzie: po co udawać, że jest dobrze, jak dobrze nie jest

- Jeżeli rząd musi wszystko ustalać z koalicjantami i nieustannie toczą się negocjacje, to może lepszy byłby rząd mniejszościowy, który i tak musi ustalać z kontrahentami w Sejmie przeprowadzenie swoich ustaw - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta "Sieci". Przyznał też, że nie wierzy w koalicję od Konfederacji przez Platformę Obywatelską po Lewicę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Król Antoni Trzmiel rząd zjednoczona prawica

"Budka się miota i walczy coraz intensywniej". Król o tarciach w PO

- Borys Budka się miota i walczy coraz intensywniej. Grzegorz Schetyna go ustawicznie osłabia - we współpracy z Donaldem Tuskiem. To jest specjalność Tuska - tzw. działania destrukcyjne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta, odnosząc się do napiętej sytuacji wewnątrz Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska opozycja Borys Budka Grzegorz Schetyna polityka Marek Król Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA

Marek Król: Rafał Trzaskowski to typowy przedstawiciel "lemingradu"

- Zachowanie Rafała Trzaskowskiego, który wziął urlop w czasie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej jest kompromitujące. To typowy przedstawiciel "lemingradu", czyli ludzi bez świadomości historycznej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Król, publicysta "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samorząd Warszawa Poznań Gdańsk Rafał Trzaskowski Aleksandra Dulkiewicz Jacek Jaśkowiak bitwa warszawska Marek Król Tadeusz Płużański

"Komentarz dnia": koronawirus w Polsce, spotkanie Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Marek Król. Publicyści dyskutowali m.in. o 615 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce i nauce w szkołach po wakacjach, a także o spotkaniu Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim oraz o tęczowej fladze na pomniku Chrystusa w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Adrian Klarenbach Marcin Piasecki Marek Król Koronawirus w Polsce Andrzej Duda Rafał Trzaskowski

Marek Król: PO nie ma żadnych szans na pozyskanie elektoratu w mniejszych miejscowościach

- Pójście PSL-u do miast będzie tak samo efektywne jak pójście PO do wsi. To wbrew naturze. Platforma nie ma żadnych szans, żeby pozyskać elektorat w mniejszych miejscowościach. PO ma nieukrywaną pogardę wobec tych ludzi - powiedział  w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Marek Król Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Antoni Trzmiel

Trzaskowski zapowiada budowę ruchu obywatelskiego. Król: nie ma dobrej podstawy do jego stworzenia

- Na miejscu Rafała Trzaskowskiego nie czerpałbym satysfakcji z elektoratu, który na złość Prawu i Sprawiedliwości głosował właśnie na niego. Nie jest to podstawa do budowania ruchu obywatelskiego - powiedział Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Marek Król Rafał Trzaskowski Gdynia kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020