more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marek Król

Były kanclerz chce utrzymania relacji z Rosją. Król: to żałosne i bulwersujące

- Zabójców, morderców i bandytów trzeba izolować od cywilizowanego świata, broniąc pokoju, spokoju i życia obywateli nienapadniętych przez postsowiecką Rosję - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król, komentując wypowiedzi byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera. Stwierdził też, że wypowiedzi szefa MSZ Austrii o zastępczych, wobec akcesji, formach współpracy UE i Ukrainy, to "koło ratunkowe rzucone Putinowi".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Król Rosja Niemcy Władimir Putin wojna na Ukrainie serwis wschodni sankcje Unii Europejskiej

Marek Król: uznanie Rosji za państwo terrorystyczne mocno zabolałoby kremlowski reżim

Zdaniem Marka Króla ("Sieci") uznanie Rosji za państwo terrorystyczne "wywołałoby totalną blokadę". - To byłoby znaczące posunięcie, ponieważ wojna rozgrywa się zarówno w sferze militarnej, jak i symbolicznej. To by mocno zabolało kremlowski reżim - ocenił na antenie Polskiego Radia 24. Gościem audycji był także Michał Piękoś (wpunkt.online).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 Andrzej Duda NATO Marek Król reżim

Polska pomoc dla Ukrainy. Marek Król: wszyscy politycy Zachodu podziwiają naszą organizację

- Wszyscy politycy Zachodu podziwiają naszą organizację dotyczącą przyjęcia ogromnej liczby uchodźców i to jest właśnie paradoks. Nawet Ursula von der Leyen wyraziła uznanie, a ani jeden eurocent nie wpłynął do budżetu Polski, żeby pomóc właśnie Ukraińcom uciekającym przed wojną - zwrócił uwagę na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Marek Król POLSKA Polska w Unii Europejskiej uchodźcy wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni

Kijów 2022 jak Tbilisi 2008? Marek Król: Lech Kaczyński wyznaczył pewną normę przyzwoitości

- Lech Kaczyński, prócz tych słów, które wszyscy znamy, dodał także, że Europa Środkowa ma odważnych przywódców. (...) Dziś jest znowu taka sytuacja, mam na myśli tę wizytę, bardzo odważną, którą należy nagłaśniać, i która jest wyrzutem wobec Unii Europejskiej, (...) bo nie ma tam ani jednego przedstawiciela z tzw. starej Unii - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Sieci" Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Kijów Mateusz Morawiecki premier Jarosław Kaczyński Marek Król Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

Król: wykluczenie Rosji z rozgrywek sportowych byłoby dotkliwym ciosem w reżim Putina

- Całkowita i błyskawiczna izolacja Rosji oraz wykluczenie jej z rozgrywek sportowych byłyby dotkliwym ciosem w reżim Władimira Putina. Może się wydawać, że jest to temat błahy, ale ma wielką wymowę symboliczną - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Ukraina wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Europa agresja Marek Król

"Totalny Bantustan prawny". Marek Król o działaniu Trybunału Sprawiedliwości UE

- To jest totalne bezprawie, co orzeka TSUE - nie ma żadnego poparcia w traktatach unijnych, jest to prawo wymyślone ad hoc - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król. - Jak wiemy, TSUE nie tylko egzekwuje owo prawo, ale też wymyśla i tworzy nowe formy. To rzecz niebywała w świecie, że jest i źródłem prawa, i egzekutorem tego prawa, to jest po prostu totalny bantustan prawny - stwierdził. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Król kopalnia Turów Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy polityka prawo

Będzie niższy VAT na benzynę? Król: inflację trzeba próbować zdławić

- Mateusz Morawiecki marzy o tym, by zbić cenę litra paliwa do ok. 5 złotych i to byłoby coś, co mogłoby uratować notowania rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Machalica z Instytutu Daszyńskiego, komentując rządowe plany obniżenia VAT na paliwa. - Mamy ograniczoną suwerenność, nie możemy samodzielnie podejmować takiej decyzji, ale trzeba, gdzie tylko można, inflację próbować zdławić - przekonywał zaś Marek Król z "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka polityka POLSKA Marek Król inflacja vat paliwa Polska w Unii Europejskiej tarcza antyinflacyjna

"Celowo wysłany sygnał". Marek Budzisz o incydencie na granicy z Białorusią

- Nie mamy do czynienia z niczym zaskakującym. Możliwość tego rodzaju wydarzeń wieszczyli właściwie wszyscy zajmujący się tematyką białoruską i tym, jak w rozumieniu Rosji i Białorusi prowadzi się konflikt o charakterze asymetrycznym - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu (Instytut Wolności).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka granica Marek Król Mirosław Skowron

Marek Król: jesteśmy w Europie na takim etapie prawa, że przypomina mi to PRL

- To, że TSUE uznał, że Izba Dyscyplinarna SN rzekomo nie jest sądem, oparte jest tylko na argumencie, że sędziowie nie spełniają warunków niezależności i niezawisłości. To można rozszerzyć na inne sądy. - Jesteśmy w Europie na takim etapie prawa, że mnie, jako prawicowemu postkomuniście przypomina to jako żywo PRL - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej" i Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Marek Król sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE

Koziński: sport zamienia się w taką enklawę, gdzie można jeszcze przejawiać dumę narodową

- Sport jest miejscem ogromnej koncentracji uwagi i spełnia dwie podstawowe potrzeby typowe dla naszego gatunku - identyfikacji i rywalizacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także Marek Król ("Sieci") i Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Marek Król igrzyska olimpijskie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem