more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marek Kuchciński

Kuchciński: szukając współdziałania, patrzymy na kraje Trójmorza, ale też jeszcze szerzej

- Wyzwaniem jest dziś współpraca i komunikacja państw na osi północ-południe, a nie, jak do tej pory, ta oparta tylko na budowaniu osi wschód-zachód - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Kuchciński, były marszałek Sejmu, poseł RP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kongres PWP 2022 Trójmorze wojna na Ukrainie wojna 2022 polityka Marek Kuchciński Polska Wielki Projekt 2022 Polska Wielki Projekt Niemcy Rosja

"Perła polskiej kultury świeci jeszcze mocniej". Piotr Gliński o renowacji Kalwarii Pacławskiej

 - Kalwaria Pacławska to jest perła polskiej kultury. Perła, która jednocześnie uosabia przemiany tej kultury, też tragiczne zmiany, jakie przechodziliśmy. Ale przede wszystkim uosabia te podstawowe rysy i fundamenty tej kultury - powiedział Piotr Gliński. Wicepremier przypomniał również, że Polska jest liderem w wydawaniu unijnych pieniędzy, dzięki m.in. znakomitym specjalistom i urzędnikom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zabytki KULTURA Marek Kuchciński społeczeństwo

P. Mucha: PO nie będzie odnawiać demokracji, zrobią to Polacy w wyborach

- Polska jest krajem demokratycznym i nie politycy PO, czy osobiście Grzegorz Schetyna, będą odnawiać demokrację - zrobią to Polacy w wyborach. To oni decydują, kto w Polsce sprawuje władzę - powiedział Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP. - Na tym polega demokracja. To trzeba uszanować – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Mucha Marek Kuchciński samolot Marszałek Sejmu Sejm polityka POLSKA

M. Wójcik: szybka reakcja Zbigniewa Ziobro to nowy standard

- W sensie politycznym sprawa jest zamknięta. Nastąpiła bardzo szybka reakcja Zbigniewa Ziobro, ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego. W sensie prawnym - sprawę zbada sąd. Pojawiły się pozwy, a niektóre osoby mówią, że nie było takich sytuacji - mówił w PR24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Michał Wójcik Marek Kuchciński LGBT polityka Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości

J. Liziniewicz: ustawa o lotach VIP to ruch w dobrym kierunku

- To ruch w dobrym kierunku, trochę rozbraja wizerunkowo to, z czym mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". - To nie sprawi, że opozycja straci zainteresowanie tym tematem - dodał publicysta. Propozycję ustawy o lotach VIP komentowali także Maciej Chudkiewicz z TVP3 i dr Krzysztof Kawęcki, politolog. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marszałek Sejmu prezydent premier Michał Dworczyk Piotr Wąż Jacek Liziniewicz polityka Marek Kuchciński Wybory parlamentarne 2019 Łukasz Sobolewski

M. Kamiński nowym szefem MSWiA. "Ma wielkie doświadczenie"

Prezydent Andrzej Duda powołał Mariusza Kamińskiego na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Kamiński będzie łączył tę funkcję z funkcją koordynatora do spraw służb specjalnych. – Mam absolutne przekonanie, że Mariusz Kamiński, na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji, to właściwa osoba na właściwym miejscu – powiedział prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński Elżbieta Witek MSWiA prezydent Marek Kuchciński służby specjalne