more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marek Magierowski

Polska pomoc dla Ukraińców. Ambasador Magierowski: solidarność nie jest dla nas pustym słowem

- Dla większości Polaków solidarność nie jest pustym słowem. Jest naszą dumą, ale też obowiązkiem - mówił na przesłuchaniach Komisji Helsińskiej w Waszyngtonie ambasador Marek Magierowski. Były one poświęcone wsparciu dla uchodźców z Ukrainy. Ambasador zaznaczył, że "solidarność jako geopolityczna koncepcja jest jednym z kluczowych filarów polskiej polityki zagranicznej".  
Zobacz więcej na temat:  Ukraina USA Marek Magierowski Rosja uchodźcy

Polska pomoc dla Ukraińców. Ambasador Magierowski: solidarność nie jest dla nas pustym słowem

- Dla większości Polaków solidarność nie jest pustym słowem. Jest naszą dumą, ale też obowiązkiem - mówił na przesłuchaniach Komisji Helsińskiej w Waszyngtonie ambasador Marek Magierowski. Były one poświęcone wsparciu dla uchodźców z Ukrainy. Ambasador zaznaczył, że "solidarność jako geopolityczna koncepcja jest jednym z kluczowych filarów polskiej polityki zagranicznej".  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Ukraina USA Ameryka Marek Magierowski Rosja uchodźcy

Marek Magierowski: nie lekceważmy zdolności bojowych Rosji. Na Ukrainie nie użyła całego potencjału

- Nie jestem wstanie wyobrazić sobie inwazji rosyjskich wojsk na Polskę, Litwę czy Finlandię w przewidywalnej przyszłości - powiedział ambasador Polski w Waszyngtonie Marek Magierowski. Przestrzegł jednak przed niedocenianiem zdolności bojowych Rosji, która - jego zdaniem - nie użyła jeszcze całego swojego potencjału militarnego na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Marek Magierowski ŚWIAT Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Europa Ukraina Waszyngton USA

Ambasador Polski w USA: NATO musi rozważyć każdą możliwość zatrzymania wojny na Ukrainie

W rozmowie z CNN Marek Magierowski, ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych, powiedział, że NATO musi rozważyć wszystkie możliwości powstrzymania wojny na Ukrainie. Podkreślił też, Sojusz Północnoatlantycki musi wysłać jasny sygnał, że jest zdeterminowany do tego, aby bronić swojej integralności terytorialnej oraz suwerenności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Unia Europejska NATO Marek Magierowski USA

Ambasador RP w Waszyngtonie: Rosja przegrywa wojnę

Ambasador RP w Waszyngtonie Marek Magierowski stwierdził, że "Rosja przegrywa wojnę nie tylko propagandowo, lecz i militarnie". Jak ocenił "być może porażka Federacji Rosyjskiej będzie sposobem na wyjście z obecnego kryzysu". - Choć Polska opowiada się za dyplomatycznym rozwiązaniem, trudno spodziewać się ustępstw ze strony Rosji - przyznał w wywiadzie dla CNN. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Władimir Putin wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Marek Magierowski NATO

"Mam nadzieję, że będzie dobrym ambasadorem w USA". Senator PO o Marku Magierowskim

- Musimy budować autorytet każdego ambasadora, który zostanie wskazany przez polskie władze - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Koalicji Obywatelskiej Kazimierz Kleina. Dotychczasowy ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski jest coraz bliżej objęcia funkcji ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych. Jak dowiedziało się Polskie Radio, strona amerykańska udzieliła formalnej akceptacji dla kandydatury polskiego dyplomaty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Magierowski USA Izrael dyplomacja

Paweł Jabłoński: jesteśmy gotowi, by powrócić do normalnego dialogu z Izraelem

Jesteśmy gotowi, by powrócić do normalnego dialogu z Izraelem, jeśli ten kraj wycofa się z agresywnej wobec Polski polityki - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Odnosząc się do sytuacji w Afganistanie, przyznał że "to może być moment definiujący na kilka lat do przodu politykę międzynarodową USA".
Zobacz więcej na temat:  Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izrael Afganistan Marek Magierowski
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem