more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marek Papała

Sprawa zabójstwa gen. Marka Papały. Prokuratura złożyła apelacje ws. uniewinnienia "Patyka"

Prokuratura Regionalna w Łodzi złożyła apelację od wyroku uniewinniającego Igora M., ps. Patyk, od zarzutu zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały. Miesiąc temu, sędzia Mariusz Iwaszko, przewodniczący składu orzekającego ukończył 65-stronicowe uzasadnienie wyroku w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  Marek Papała zabójstwo przestępczość broń kradzież sąd prokuratura POLSKA sądownictwo

Przypadkowe zabójstwo gen. Papały? Pasztelański: stoję na stanowisku, że to był spisek

- Stoję także na stanowisku i sędziego, i prokuratury, która mówiła, że był spisek na życie Papały, ale zabrakło pewnych dowodów w tym wszystkim - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz kryminalny Rafał Pasztelański. Przyznał, że nie wierzy już w to, że osoby odpowiedzialne za tę zbrodnie kiedykolwiek odpowiedzą przed sądem.
Zobacz więcej na temat:  Marek Papała Polskie Radio 24 POLSKA policja służby i bezpieczeństwo

Sławomir Cenckiewicz o współpracy Edwarda Mazura z SB: każdy jego krok był śledzony

Polonijny biznesmen jeszcze w 1998 roku w wywiadzie dla polskiej prasy powiedział, że nigdy nie miał kontaktów z wywiadem żadnego kraju. Edward Mazur mógł tak mówić, ponieważ jego akta były w zlikwidowanym dopiero w tym roku zbiorze zastrzeżonym IPN. Sławomir Cenckiewicz stwierdził, że Mazur kłamał, ponieważ do formalnego werbunku doszło 7 marca 1985 roku, a już wcześniej biznesmen miał niejasne kontakty z SB. - Musiało dojść do kontaktów ze służbami PRL, ponieważ miały one pakiet kontrolny nad sprawami wjazdu do kraju i prowadzeniem działalności gospodarczej – powiedział w Polskim Radiu 24 dr hab. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sławomir Cenckiewicz edward mazur służba bezpieczeństwa komunizm historia PRL Marek Papała

20 lat instytucji świadka koronnego. "Żyjemy w bezpieczniejszym otoczeniu"

W 1997 roku w polskim prawodawstwie pojawiła się instytucja świadka koronnego. Jej celem jest ujawnienie wszelkich przestępstw łapówkarskich lub popełnionych m.in. w zorganizowanej grupie przestępczej. Świadek koronny nie podlega karze za przestępstwa, w których uczestniczył i które ujawnił. – Ponad 1200 osób skazanych prawomocnie wskazuje, że to skuteczna instytucja – mówił w audycji Kulisy Spraw Paweł Biedziak, były rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  policja sądownictwo prawo Paweł Biedziak Mafia przestępczość Marek Papała

Podsumowanie Dnia: odszkodowanie dla Boguckiego, protesty w Bukareszcie, wizyta Putina w Budapeszcie

Zadośćuczynienie za niesłuszny areszt dla Ryszarda Boguckiego, masowe manifestacje w Rumuni, spotkanie prezydenta Rosji Władimira Putina z premierem Węgier Viktorem Orbanem w Budapeszcie – to główne tematy, które poruszyliśmy w audycji Podsumowanie Dnia.
Zobacz więcej na temat:  przestępczość Marek Papała Władimir Putin Węgry Viktor Orban Rumunia reforma szkolnictwa aglomeracja warszawska

Sprawa gen. Papały. Ponad ćwierć miliona złotych dla Ryszarda Boguckiego

Warszawski sąd przyznał 264 tys. zł zadośćuczynienia Ryszardowi Boguckiemu, który w 2003 roku trafił do aresztu w związku z zarzutem nakłaniania do zabójstwa gen. Marka Papały. Bogucki domagał się 9 mln zł za to, że 9 lat spędził za kratami ze statusem więźnia niebezpiecznego. O sprawie mówił w programie Gorący Temat Dnia dziennikarz śledczy Krzysztof Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  przestępczość Marek Papała sądownictwo odszkodowanie Piotr Kruszyński
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem