X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marek Pęk

"Piątka dla zwierząt" poróżniła senatorów KO i PSL. Libicki: zakończyła się pewna forma współpracy

- Zakończyła się pewna forma współpracy między naszym kołem a pozostałymi ugrupowaniami, z którymi współpracowaliśmy w Senacie - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl senator PSL Jan Filip Libicki. Dodał, że ludowcy będą od teraz przez pryzmat dzisiejszego głosowania przyglądać się wszystkim wnioskom złożonym w izbie, w tym ewentualnemu wnioskowi o odwołanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.  
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Jan Filip Libicki Senat marszałek senatu Marek Pęk

Wicemarszałek Senatu: będzie dyscyplina w głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt

- Dyscyplina dla parlamentarzystów z klubu Prawa i Sprawiedliwości w głosowaniu nad znowelizowaną ustawą o ochronie zwierząt obowiązuje również senatorów - poinformował wicemarszałek tej izby Marek Pęk. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że "klub jest całością, to połączony klub posłów i senatorów".
Zobacz więcej na temat:  ochrona zwierząt Marek Pęk Senat POLSKA zjednoczona prawica

"Niepoważne zachowanie niepoważnych ludzi". Politycy od prawa do lewa krytykują PO

Prezydium Koalicji Obywatelskiej zdecydowało, że w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym klub będzie reprezentowała tylko kilkunastoosobowa delegacja. Wiceszef klubu KO Robert Kropiwnicki mówi, że parlamentarzyści klubu nie chcą poprzez swoją obecność wyrazić zgody na to, w jaki sposób przebiegały wybory prezydenckie. - Niepoważne zachowanie niepoważnych ludzi - tak decyzję KO w rozmowie z PolskieRadio24.pl komentuje rzecznik PiS Anita Czerwińska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zgromadzenie Narodowe koalicja obywatelska Andrzej Duda Marek Pęk Anita Czerwińska

Marek Pęk: bojkot zaprzysiężenia prezydenta to działalność antypaństwowa

- Nie można tworzyć takiego wrażenia, że wybory są ważne, wybory są dobre, wybory są demokratyczne tylko wtedy, kiedy jedna opcja polityczna wygrywa, a kiedy wygrywa inna, to wtedy obrażamy się na demokrację - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Marek Pęk. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi części polityków opozycji o zbojkotowaniu zaprzysiężenia prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio Marek Pęk Magdalena Ogórek Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda

Pęk o rekonstrukcji rządu: jedną z koncepcji połączenie resortów edukacji i nauki

- Połączenie resortów, to jest mniejszy problem. Większym jest kwestia czy sobie poradzimy z dokończeniem reformy szkolnictwa wyższego i edukacji w Polsce - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Pytany, czy Ministerstwo Edukacji może zostać połączone z resortem nauki i szkolnictwa wyższego, odparł, że "jest to jedna z koncepcji". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd rekonstrukcja rządu Marek Pęk

"PR-owski przekaz dla naiwnych". Marek Pęk o kampanii Rafała Trzaskowskiego

- Po wymianie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego Polakom próbuje sprzedać się produkt całkowicie niewiarygodny i nieprawdziwy. Najbardziej oburza mnie wchodzenie przez kandydata z PO w buty prezydenta Andrzeja Dudy. To wszystko PR-owski przekaz dla naiwnych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Pęk, wicemarszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka wybory w Polsce kampania prezydencka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Marek Pęk Adrian Klarenbach

Bon turystyczny. Ekspert mówi o teście dla opozycji i pułapce na kandydata KO

- Ustawa o bonie turystycznym będzie testem dla opozycji na współpracę między rządzącą większością z PiS a ewentualnym prezydentem Rafałem Trzaskowskim - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. W ocenie eksperta z powodu postawy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego może on zostać oblany przez opozycję, co zaszkodzi kampanii kandydata Koalicji Obywatelskiej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Marek Pęk

"Apeluję, by Grodzki pochylił się nad losem Polaków". Pęk o tempie prac Senatu

- Apeluję do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, aby zszedł ze swojego piedestału trzeciej osoby w państwie i pochylił się nad losem zwykłych Polaków - podkreślił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS), zwracając uwagę na przeciągające się prace w Senacie m.in. nad dodatkiem solidarnościowym.
Zobacz więcej na temat:  pomoc społeczna Dodatek solidarnościowy Marek Pęk Tomasz Grodzki Senat polityka POLSKA

NASZ WYWIAD Marek Pęk: po wyborach prezydenckich decyzja ws. wniosku o odwołanie marszałka Grodzkiego

- Uważam, że Tomasz Grodzki nie jest samodzielny. Nadmarszałkiem Senatu jest w rzeczywistości Borys Budka - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Marek Pęk, wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego jest możliwy po wyborach prezydenckich.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Pęk Tomasz Grodzki Senat polityka wybory prezydenckie 2020

Marek Pęk: Senat stał się izbą obstrukcji, zapewnienia opozycji z "okrągłego stołu" zostały złamane

Marek Pęk zaapelował do większości senackiej, aby przestała kompromitować izbę wyższą i zajęła się ustawą ws. wyborów jak najszybciej. - Senat stał się izbą obstrukcji. Wszystkie zapewnienia opozycji z rozmów przy okrągłym stole zostały złamane - oświadczył ponadto wicemarszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Tomasz Grodzki polityka Marek Pęk