more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marek Sawicki

"Miał być dłuższy związek, jest krótki romans". Sawicki o końcu współpracy Porozumienie-AgroUnia

- Szkoda, że tak się stało. Myślałem, że to będzie dłuższy związek, a tu się okazało, że to był krótki romans - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Sawicki - poseł PSL, były minister rolnictwa i rozwoju wsi - odnosząc się do zakończenia przedwyborczej koalicji Porozumienia z AgroUnią.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek Marek Sawicki PSL Polskie Stronnictwo Ludowe kampania wyborcza wybory parlamentarne opozycja POLSKA PSL-Koalicja Polska

Obiekt wojskowy pod Bydgoszczą. Sellin: opozycja nie powinna wykorzystywać tej sprawy do ataków politycznych

– W sytuacji, kiedy za wschodnią granicą trwa okrutna wojna, opozycja nie powinna wykorzystywać takich wydarzeń do ataków politycznych – apelował w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin (PiS), odnosząc się do szczątków obiektu wojskowego odnalezionych pod Bydgoszczą. O sprawie mówili również: Łukasz Rzepecki (Kancelaria Prezydenta), Michał Wójcik (Suwerenna Polska), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), Marek Sawicki (Koalicja Polska) oraz Marek Rutka (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz bezpieczeństwo Rosja wojsko Jarosław Sellin Bydgoszcz Michał Wójcik Paweł Kowal Marek Sawicki wojna na Ukrainie

"Mieliśmy prawo podjąć taką decyzję". Sawicki o zakazie wwożenia zboża z Ukrainy

- Lepiej późno niż wcale, od trzech tygodni sugerowałem, jeszcze ministrowi Kowalczykowi, że natychmiast trzeba zamknąć granicę z Ukrainą (…) kaucje wwozowe proponowaliśmy jeszcze w lipcu ubiegłego roku, niestety rząd nie chciał słuchać takich propozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron rolnictwo Ukraina zboże Marek Sawicki

Wspólna lista opozycji. Sawicki: wielu akolitów jednej listy cały czas odprawia to samo nabożeństwo

- Wielu akolitów jednej listy cały czas odprawia to samo nabożeństwo. Jeśli, że tak powiem, już raz się w takim nabożeństwie uczestniczyło i rozgrzeszenia się nie dostało, to nie ma sensu do niego wracać - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zapowiedział, że po Wielkanocy ogłoszony ma być wspólny start PSL i Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Marek Sawicki polityka opozycja Polska 2050 Grzegorz Jankowski

Izraelskie wycieczki do Polski. Marek Sawicki: do odwiedzającej nas młodzieży odnosimy się z wielkim szacunkiem

- Niech ta młodzież przyjeżdża. Niech pójdzie nie tylko w miejsce kaźni, ale spotka się z polską młodzieżą w kinie, na boisku czy w teatrze. Nikt tu im nie zagraża, odnosimy się do nich z wielkim szacunkiem - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Sawicki POLSKA Izrael Polityka zagraniczna Polski społeczeństwo

Sawicki o słowach Ochojskiej: dobrze, że zajmie się tym prokuratura

- Obwinianie strony polskiej o masowe groby, śmierć zaginionych osób, to nadużycie. Dobrze, że sprawą zajmie się prokuratura - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), odnosząc się do słów europoseł Janiny Ochojskiej nt. wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Marek Sawicki Janina Ochojska granica Białoruś kryzys na granicy Grzegorz Jankowski

Afera śmieciowa w stołecznym ratuszu. Woś: informacje o nieprawidłowościach spływały do służb co najmniej od roku

– Sprawa gospodarki odpadami w Warszawie, to nie jest sprawa z zeszłego tygodnia, tylko sprawa zawiadomień o nieprawidłowościach i informacji, które spływały do służb i prokuratury co najmniej od roku, a może i wcześniej – skomentował w "Śniadaniu w Trójce" Michał Woś (Solidarna Polska). Gośćmi audycji byli także: Radosław Fogiel (PiS), Maciej Gdula (Nowa Lewica), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Marek Sawicki (Koalicja Polska) i prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP). 
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA polityka samorząd Trójka Maciej Gdula Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Marek Sawicki Michał Woś Andrzej Zybertowicz

Będziemy jeść robaki? Sawicki: zapytałem kury i kaczki. Dziwiły się, dlaczego chcemy im zabierać pokarm

- Jak pytałem kury i kaczki, które mają być rejestrowane, to one się zdziwiły: bo niby dlaczego teraz ludzie mają im zabrać robaki, które one wygrzebują z ziemi i zjadają? Dlaczego ludzie mają sami zjadać robaki, a pomijać ich jajka i niedzielny rosół, który od pokoleń jest polską tradycją? - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Sawicki owady żywność POLSKA

Sawicki: to prezydent był inicjatorem ponownego zbliżenia z USA

Gość "Salonu politycznego Trójki" powiedział, że to właśnie Andrzej Duda odpowiada za nadanie obecnego kierunku polityce zagranicznej Polski. – To prezydent był inicjatorem ponownego zbliżenia z USA. Dużą zasługą prezydenta Dudy jest to, że Amerykanie zmienili stosunek i taktykę wobec Europy i obrony NATO w tym regionie – zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Polityka zagraniczna Polski Andrzej Duda dyplomacja bezpieczeństwo Marek Sawicki Bartłomiej Graczak POLSKA polityka Trójka

PSL i Polska 2050 na wspólnych listach? Sawicki: PO od 7 lat gra jedną melodię, anty-PiS

- Wyborców trzeba przekonać pozytywną ofertą. Przekonać, a nie pokonać. Tym się m.in. różnimy od PO. Gdy jakiekolwiek rozmowy były prowadzone, była kwestia "wszyscy razem i pokonamy PiS". A co zaproponujemy? Tu odpowiedzi po tamtej stronie było mniej. Nawet Sławomir Neuman mówi, że najważniejszym tematem dla opozycji jest PiS - mówił Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska Grzegorz Jankowski Polska 2050 polityka

Marek Sawicki: zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia poseł PSL Marek Sawicki pytany był o to, czy w opozycji mamy do czynienia z kryzysem. Jak ocenił "zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności". - Jeżeli opozycja pójdzie do jednego worka i zawiąże się kokardkę, to powstanie coś co wyniszczy Polskę - mówił poseł PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartłomiej Graczak POLSKA polityka opozycja Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska