X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marek Wałkuski

Trump łagodzi przekaz, Biden zwiększa przewagę. Sytuacja w USA nadal niepewna

Po raz pierwszy od ubiegłotygodniowego głosowania Donald Trump nie wykluczył, że mógł przegrać wybory prezydenckie. Amerykański prezydent nie uznał jednak dotychczasowego zwycięstwa kandydata Demokratów. Z analizy dotychczasowych rezultatów wynika, że Joe Biden zdobył w wyborach 306, a Donald Trump 232 głosy elektorskie.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka wybory prezydenckie w USA wybory w USA Donald Trump Joe Biden infografika Marek Wałkuski ŚWIAT

"Przerwać oszustwo". Tysiące ludzi na marszu poparcia dla Donalda Trumpa

Tysiące zwolenników Donalda Trumpa protestowało w Waszyngtonie przeciwko uznaniu Joe Bidena za zwycięzcę wyborów prezydenckich. Uczestnicy manifestacji twierdzili, że głosowanie zostało sfałszowane. Prezydent Trump pozdrowił uczestników z okna limuzyny, ale nie wypowiedział się publicznie.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka wybory prezydenckie w USA wybory w USA Donald Trump Waszyngton demonstracje infografika Marek Wałkuski ŚWIAT

„Zawód korespondent” – reportaż Antoniego Rokickiego

Śledzą z bliska najważniejsze wybory prezydenckie na świecie. Docierają do miejsc, które inni dziennikarze chętnie by odwiedzili. Przeprowadzają setki rozmów, dzięki którym słuchacze i widzowie poznają świat odległy o tysiące kilometrów. 
Zobacz więcej na temat:  Korespondenci Zagraniczni Małgorzata Kałuża Marek Wałkuski Wojciech Cegielski dziennikarstwo Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA Antoni Rokicki

TYLKO U NAS 20 głosów elektorskich. Czy Pensylwania znów pomoże Trumpowi?

Amerykańska kampania prezydencka na finiszu. Przed wtorkowymi wyborami prezydent Donald Trump i były wiceprezydent Joe Biden przemierzają kluczowe stany, by zmobilizować swoich zwolenników do głosowania. Jednym z takich stanów jest posiadająca 20 głosów elektorskich Pensylwania, która w 2016 roku pomogła Donaldowi Trumpowi pokonać Hillary Clinton w wyścigu do Białego Domu. To stan zamieszkany przez dużą liczbę Amerykanów polskiego pochodzenia - pisze amerykański korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski. 
Zobacz więcej na temat:  USA ŚWIAT Ameryka wybory prezydenckie w USA Marek Wałkuski Pensylwania Donald Trump Joe Biden

Rekordowa liczba zakażeń w USA. Kampania wyborcza w kraju skupia się na koronawirusie

Prawie 100 tysięcy przypadków koronawirusa wykryto minionej doby w Stanach Zjednoczonych. To rekord liczby zakażeń od początku pandemii. Prezydent Donald Trump zapewnia Amerykanów, że sytuacja wkrótce zacznie się poprawiać. Prognozy mówią jednak o dalszym wzroście zachorowań.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone pandemia koronawirus Donald Trump Joe Biden Marek Wałkuski

Trump przekonuje, że doszło do oszustwa. Eksperci: wybory najbezpieczniejsze w historii

Grupa urzędników odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo i proces wyborczy wydała oświadczenie, z którego wynika, że wybory prezydenckie w USA były najbezpieczniejsze w historii. Prezydent Donald Trump odmawia jednak uznania zwycięstwa swego rywala, twierdząc, że doszło do oszustwa.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie w USA wybory w USA USA Stany Zjednoczone Ameryka Joe Biden Donald Trump Marek Wałkuski infografika ŚWIAT

"Nie uznajemy Łukaszenki za legalnie wybranego prezydenta". Stanowisko Departamentu Stanu USA

"Stany Zjednoczone nie mogą uznać Alaksandra Łukaszenki za legalnego prezydenta Białorusi" - takie stanowisko zajął amerykański Departament Stanu. W oświadczeniu przekazanym Polskiemu Radiu, resort dyplomacji USA wskazał na nieprawidłowości podczas wyborów prezydenckich w tym kraju.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Departament Stanu USA Białoruś wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka Marek Wałkuski ŚWIAT

Donald Trump podda się kwarantannie. U jego współpracowniczki wykryto koronawirusa

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że podda się kwarantannie. U jego bliskiej współpracowniczki Hope Hicks stwierdzono koronawirusa. W ostatnich dniach brała udział w przygotowaniach prezydenta Stanów Zjednoczonych do debaty i towarzyszyła mu na wiecach w Ohio i Minnesocie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Donald Trump USA Stany Zjednoczone Ameryka Marek Wałkuski ŚWIAT