more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marian Banaś

"Chce uderzyć w rząd i obniżyć pozycję Polski". Mariusz Gosek o wniosku szefa NIK

- Polska jest krajem demokratycznym, mamy instytucje państwa kontrolnego w Polsce, ba, NIK jest najwyższym ciałem kontrolnym w naszym kraju. Nad NIK kontrole sprawuje z kolei Sejm i u nas jest ład, skład i porządek jeśli chodzi o demokrację i praworządność - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gosek (Solidarna Polska). Gościem audycji był także Jarosław Sachajko (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka NIK inwigilacja Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli Polskie Radio 24 Sejm

Szef NIK wysłał podwładną do skarbówki w prywatnej sprawie? Media o "nowych kłopotach" Banasia

Prezes NIK Marian Banaś miał wysłać swoją podwładną, by ta "zasięgnęła języka" w dotyczącym go postępowaniu celno-skarbowym - informuje w środę "Rzeczpospolita" w artykule zatytułowanym "Nowe kłopoty Mariana Banasia". Chodzi o sprawę z końca minionego roku i spotkanie szefowej delegatury NIK z szefową KAS - Krajowej Administracji Skarbowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Banaś NIK prokuratura Krajowa Administracja Skarbowa

"Autokompromitacja NIK". Marek Wróbel o konferencji prasowej ws. Pegasusa

Nie rozumiem, co tu się stało. Pojawiają się teorie spiskowe, że to są "agenci Jarosława Kaczyńskiego, którzy mają skompromitować ostatnią niezależną instytucję w Polsce". Dla mnie to jest bardzo dziwne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej, odnosząc się do konferencji prasowej NIK ws. Pegasusa. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Samuel Pereira z portalu tvp.info i dr Bartosz Machalica z Instytutu Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Samuel Pereira POLSKA polityka Najwyższa Izba Kontroli NIK Marian Banaś inwigilacja pegasus

"NIK utracił atrybuty urzędu państwowego". Prezes PiS o działaniach Mariana Banasia

Jarosław Kaczyński ocenia, że "prezes NIK Marian Banaś prowadzi w tej chwili akcję, która doprowadziła do utraty przez NIK atrybutów urzędu państwowego". Jego zdaniem, w NIK jest wiele działań, które są niezgodne z prawem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Najwyższa Izba Kontroli Sejm opozycja Marian Banaś Jarosław Kaczyński przestępczość prokuratura

TYLKO U NAS PO nie poprze własnego wniosku ws. Banasia? Smoliński: to jest kuriozalne, schizofrenia

Politycy KO podczas konferencji prasowej w Sejmie zaapelowali do posłów wszystkich opcji politycznych, aby nie popierali wniosku o uchylenie immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi. - To jest kuriozalne, że ci, którzy złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie Mariana Banasia teraz chcą być przeciw - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Kazimierz Smoliński.
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Kazimierz Smoliński Najwyższa Izba Kontroli Sejm polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska opozycja POLSKA

Zarzuty wobec Banasia. Prof. Domański: sprawa zasługuje na rozstrzygnięcie na gruncie prawa

- Zawsze tak jest, że gdy ktoś oskarżany przez władze a zajmujący tak kluczowe stanowisko, jak w Najwyżej Izbie Kontroli, jest pociągany do odpowiedzialności, to w sytuacji, kiedy krytykuje rząd, musi awansować w rankingu opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, komentując dyskusję wokół odebrania immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach Henryk Domański Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli Sejm

TYLKO U NAS Banaś straci immunitet? Smoliński: mamy już wystarczającą wiedzę, aby podjąć decyzję

Wraca sprawa uchylenia immunitetu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. We wtorek nad wnioskiem prokuratury dotyczącym tej kwestii pochyli się sejmowa komisja regulaminowa. - Mamy już wystarczającą wiedzę, aby podjąć decyzję - mówi portalowi PolskieRadio24.pl jej przewodniczący Kazimierz Smoliński z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Sejm prokuratura Najwyższa Izba Kontroli immunitet POLSKA polityka