more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mariupol

95 obrońców Azowstalu wróciło do domu. "Prawie wszyscy nie mają rąk lub nóg, ale są szczęśliwi"

Dzięki największej do tej pory wymianie jeńców między Rosją i Ukrainą udało się uwolnić niemal stu obrońców kombinatu Azowstal. Siostra jednego z dowódców obrony - który cały czas przebywa w niewoli - poinformowała, że większość żołnierzy z Mariupola "nie ma rąk albo nóg, ale są szczęśliwi". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna 2022 Mariupol Rosja Ukraina

Dramat Mariupola. Ludzie nie mają co pić. Zbierają wodę z kałuży [WIDEO]

W Mariupolu ludzie powoli nie mają co pić - poinformował w mediach społecznościowych doradca mera miasta Petro Andriuszczenko. W opublikowanym nagraniu pokazuje jak mieszkańcy zaopatrują się w wodę m.in. zbierają ją z kałuży. Ukraińska miejscowość od kilkudziesięciu dni jest okupowana przez Rosjan.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Mariupol

Trudne warunki w Mariupolu. Rosjanie zakazali mieszkańcom zapalać więcej niż jedną żarówkę

Rosjanie zakazali mieszkańcom Mariupola zapalać w domu więcej niż jedną żarówkę - poinformował Petro Andriuszczenko, doradca ukraińskiego mera miasta. Reguła taka została narzucona ze względu na słaby stan infrastruktury elektrycznej w mieście. Mariupol został poważnie zniszczony w rosyjskich nalotach i ostrzałach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Mariupol wojna na Ukrainie wojna 2022

"Czaszki. Szczątki w kuchni". Wstrząsające "ogłoszenia" zostawiane przez Rosjan w Mariupolu

Pracownicy rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MCzS) pozostawiają w zrujnowanych budynkach mieszkalnych w Mariupolu "ogłoszenia" o znalezionych tam szczątkach cywilów - poinformowała we wtorek agencja UNIAN za lokalnym mariupolskim portalem 0629.com.ua.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Mariupol wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne Rosja

Siewierodonieck drugim Mariupolem. W mieście trwają walki uliczne, nie ma wody oraz prądu

Sytuacja w Siewierodoniecku w obwodzie ługańskim, gdzie siły ukraińskie bronią się w dzielnicy przemysłowej, z humanitarnego punktu widzenia przypomina tę z obleganego Mariupola - oznajmił doradca ministra obrony Ukrainy Jurij Sak w wywiadzie dla Deutsche Welle.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Mariupol wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne woda

Rosjanie kradną i wywożą z Mariupola stal. "W tym celu uruchomili port"

Rosjanie kradną stal należącą do zakładów metalurgicznych w okupowanym Mariupolu. Przedstawiciele przedsiębiorstw złożyli w tej sprawie zawiadomienie do ukraińskiej prokuratury. O kradzieży informuje kierownictwo Mariupolskiego Kombinatu Metalurgicznego im. Ilicza oraz zakładów Azowstal. Jak podano w komunikacie, okupanci uruchomili port, aby stal wywozić drogą morską. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Mariupol
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem