X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mariusz Błaszczak

Ochrona granicy polsko-białoruskiej. Szef MON: ponad 7,5 tys. żołnierzy wspiera służby MSWiA

"Ponad 7,5 tys. żołnierzy wspiera służby MSWiA w ochronie granicy polsko-białoruskiej" - poinformował w sobotę szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że zaangażowanie polskich sił zbrojnych może się zwiększyć w każdej chwili.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Białoruś Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej straż graniczna migracja imigranci w Europie imigracja

W ramach szkolenia z zachodu na wschód kraju przemieszcza się 700 żołnierzy. Szef MON: doskonalimy mobilność

W ramach szkolenia, z zachodniej Polski w rejon Białej Podlaskiej z 10. Brygady Kawalerii Pancernej przemieszcza się 700 żołnierzy wraz ze sprzętem - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Głównym zadaniem ćwiczenia jest przerzut na dużą odległość wojsk wraz z czołgami Leopard.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo MON Mariusz Błaszczak wojsko

Szef MON: to, co robi reżim Łukaszenki na granicy, musi mieć poparcie Rosji

- Ważna jest jednomyślność i solidarność państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i takie słowa usłyszałem - mówił w kwaterze głównej NATO w Brukseli minister obrony Mariusz Błaszczak. Na spotkaniu szefów resortów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego polski minister przedstawił informację o sytuacji na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak NATO Bruksela Europa Ministerstwo Obrony Narodowej Beata Płomecka

Spotkanie ministrów obrony państw NATO. Rozmowy o strategii na wypadek ataku ze Wschodu

Plan obrony NATO przed potencjalnym rosyjskim atakiem to jeden z tematów spotkania ministrów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. Ministrowie mają także rozmawiać na temat sytuacji w Afganistanie po przejęciu władzy przez talibów. Polskę na spotkaniu reprezentuje szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska NATO Rosja MON Mariusz Błaszczak Beata Płomecka

"Oba nasze kraje są przedmiotem ataku hybrydowego". Szef MON z wizytą na Litwie

W Wilnie trwa spotkanie Rady Prezydenckiej pod przewodnictwem prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausdy z udziałem przedstawicieli ministerstw obrony i spraw zagranicznych obu krajów. Mariusz Błaszczak powiedział Polskiemu Radiu, że Polska i Litwa są przedmiotem ataku hybrydowego dokonywanego przez Białoruś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak granica relacje polsko-litewskie Litwa Białoruś migracja Ministerstwo Obrony Narodowej polityka Polityka zagraniczna Polski siły zbrojne

Mariusz Błaszczak na Litwie: oba nasze kraje są przedmiotem ataku hybrydowego

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział Polskiemu Radiu, że Polska i Litwa są przedmiotem ataku hybrydowego dokonywanego przez Białoruś. W Wilnie trwa spotkanie Rady Prezydenckiej pod przewodnictwem prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausdy z udziałem przedstawicieli ministerstw obrony i spraw zagranicznych obu krajów.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Litwa Białoruś Ministerstwo Obrony Narodowej

Szef MON: oczekujemy intensyfikacji relacji szkoleniowych pomiędzy żołnierzami polskimi i tureckim

- Oczekujemy intensyfikacji relacji szkoleniowych pomiędzy żołnierzami polskimi i tureckimi. Niebawem wysłane zostaną misje polskie do Turcji tak, żeby zacieśniać relacje dot. współpracy zbrojeniowej - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak po spotkaniu z ministrem obrony Turcji Hulusim Akarem.
Zobacz więcej na temat:  Europa Turcja Ankara POLSKA wojsko armia MON Mariusz Błaszczak

Błaszczak: powstaje ustawa o stałej zaporze na granicy

- Presja migracyjna wciąż jest bardzo wysoka, liczba prób sforsowania granicy utrzymuje się na tym samym poziomie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Polityk mówił o zapewnieniu bezpieczeństwa na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak POLSKA prawo polityka granica Białoruś bezpieczeństwo Wojsko Polskie straż graniczna

Więcej żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej. Błaszczak: tylu, ile będzie trzeba

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił w TVP Info, że choć sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest napięta, polskie służby nad nią panują. Szef MON poinformował, że zdecydował o zwiększeniu liczby żołnierzy, którzy wspierają Straż Graniczną w patrolowaniu granicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak wojsko Wojsko Polskie straż graniczna imigranci w Europie

Szef MON odsłonił tablicę upamiętniającą Bitwę Warszawską w "amerykańskiej Częstochowie"

Szef MON Mariusz Błaszczak odsłonił w piątek tablicę upamiętniającą 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, zwanym "amerykańską Częstochową". Błaszczak złożył też wieńce pod grobem dowódcy Dywizjonu 303 gen. Witolda Urbanowicza.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej USA Doylestown Polonia w USA Mariusz Błaszczak

"Nasza aktywność na wschodniej flance NATO jest doceniana". Szef MON o wizycie w USA

Minister obrony Mariusz Błaszczak ocenił relacje wojskowe ze Stanami Zjednoczonymi jako bardzo dobre. Podsumowując trzydniową wizytę w USA, szef resortu obrony ocenił, że Ameryka nie wycofuje się z Europy i dostrzega zagrożenie ze strony Rosji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak dyplomacja służby i bezpieczeństwo wojsko siły zbrojne bezpieczeństwo USA Stany Zjednoczone relacje polsko-amerykańskie polityka zagraniczna USA