more_horiz
PR24 Portal
Section05

Mariusz Błaszczak

PR24 Wniosek o odwołanie szefa MON. Pęk: wpisuje się w moskiewski scenariusz

- Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak jest symbolem odbudowy polskiej armii i budowy jej potęgi. Jest ona strategiczną i kluczową, niezbędną gwarancją obrony polskiej ziemi przed potencjalnie możliwą postsowiecką nawałnicą - mówił w Polskim Radiu 24 były senator PiS Bogdan Pęk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Niemcy Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Bydgoszcz

Wicepremier Błaszczak: Prawo i Sprawiedliwość odznacza się skutecznością w działaniu

- Prawo i Sprawiedliwość odznacza się skutecznością w działaniu. Gdy doszło do ataku hybrydowego na Polskę, to najpierw zbudowaliśmy ogrodzenie tymczasowe, a później ogrodzenie stałe. Na polsko-białoruskiej granicy służbę pełnią żołnierze Wojska Polskiego i wspierają Straż Graniczną - mówił Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej w Kopczanach na Podlasiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie granica polityka Prawo i Sprawiedliwość

Nowelizacja ustawy o weteranach przyjęta. Szef MON: odpowiedź na postulaty tych, którzy narażali życie

"Sejm przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o weteranach, dzięki której każdy weteran poszkodowany, także żołnierz w służbie czynnej otrzyma dodatkowe pieniądze -dodatek weterana. To odpowiedź na postulaty weteranów, którzy z narażeniem zdrowia i życia pełnili służbę na misjach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak

W Świdniku powstanie baza dla śmigłowców Wojska Polskiego? "Zabiegamy o to"

Dyrektor biura prezydialnego PiS Michał Moskal poinformował w piątek - po spotkaniu z wicepremierem i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem - że w Świdniku na Lubelszczyźnie możliwe jest utworzenie nowej jednostki wojskowej. Miałaby pełnić funkcję bazy śmigłowców Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wojsko PiS armia żołnierze bezpieczeństwo Świdnik POLSKA

MON chce wzmocnić rozpoznanie przestrzeni powietrznej i nawodnej. Wysłano zapytania ws. aerostatów

"Dziś wysłaliśmy zapytanie ofertowe LOR dotyczące pozyskania rozpoznawczych aerostatów »Barbara« dla Wojska Polskiego. Chcemy maksymalnie zwiększyć nasze możliwości w zakresie radiolokacyjnego rozpoznania przestrzeni powietrznej i nawodnej" - poinformował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej

Müller jednoznacznie: nie ma dymisji ministra Błaszczaka i nic się w tym zakresie nie zmienia

W piątek w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller oświadczył, że "nie ma żadnej dymisji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, to już było jasno komunikowane i nic się w tym zakresie nie zmienia". Dodał, że nie zostały też złożone żadne wnioski o odwołania, jeśli chodzi o najwyższy szczebel wojskowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak Piotr Müller PiS Prawo i Sprawiedliwość rząd

Szef MON: do Polski trafiły dwie kolejne wyrzutnie HIMARS oraz kolejne elementy systemu Patriot

Do Polski trafiły dwie kolejne wyrzutnie M142 HIMARS oraz kolejne elementy systemu PATRIOT/IBCS. Dostawy te realizowane są w ramach programów Homar i Wisła, które mają na celu znaczące wzmocnienie polskiej artylerii rakietowej i obrony powietrznej - poinformował wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  HIMARS Mariusz Błaszczak Patriot wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej

Kolejne dostawy dla polskiej armii. Szef MON: mają na celu wzmocnienie naszej artylerii

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że do Polski trafiły 2 kolejne wyrzutnie M142 HIMARS oraz kolejne elementy systemu PATRIOT/IBCS. Dostawy te realizowane są w ramach programów Homar i Wisła, które mają na celu znaczące wzmocnienie polskiej artylerii rakietowej i obrony powietrznej.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie broń żołnierze HIMARS Mariusz Błaszczak POLSKA służby i bezpieczeństwo