more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mariusz Błaszczak

Praga: szef MON spotkał się z weteranami misji afgańskiej

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w Pradze w spotkaniu z weteranami misji afgańskiej z Polski, Czech i Stanów Zjednoczonych. Podczas wieczoru poświęconego wspólnym misjom środkowoeuropejskich armii NATO pod hasłem "Sojusznicy: misja w Afganistanie oczami weteranów" szef MON podziękował żołnierzom za służbę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy Praga Mariusz Błaszczak NATO 20 lat Polski w NATO

Szef MON o Wyklętych: nie dali się złamać, bo kochali Polskę

- To święto żołnierzy, którzy byli wierni złożonej przysiędze do końca - mówił szef MON Mariusz Błaszczak podczas niedzielnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w podwarszawskiej Kobyłce. - Oni nie dali się złamać, bo kochali i kochają Polskę. Są dla nas przykładem, pamiętamy o nich, oddajemy im hołd - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Żołnierze Wyklęci Mariusz Błaszczak prezydent Andrzej Duda

Program modernizacji polskiej armii w ocenie ekspertów

185 miliardów złotych do 2026 roku wyda Ministerstwo Obrony Narodowej na modernizację sił zbrojnych. Poinformował o tym szef resortu Mariusz Błaszczak. To 16 programów w nowym Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP. Do tematu w w Polskim Radiu 24 odnieśli się goście audycji "Cafe Armia".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo armia wojsko Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak