more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marlena Maląg

Ruszyła wypłata 13. emerytury. Marlena Maląg: ma przywrócić godność osobom starszym

- Dzisiaj rozpoczęliśmy wypłatę 13. emerytury. To świadczenie, które weszło na stałe i w czasie COVID-19 stało się swoistą tarczą antykryzysową. Jest wsparciem w trudnym czasie, gdy trwa wojna na Ukrainie. Na "trzynastki" jest ponad 15 mld zł - powiedziała w TVP Info minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  emerytura senior GOSPODARKA POLSKA Marlena Maląg społeczeństwo

Premier Morawiecki: rząd PiS dba o seniorów, zwłaszcza w trudnych czasach

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że polityka senioralna jest fundamentem polityki społecznej i całej filozofii państwa Zjednoczonej Prawicy. Podczas konferencji "Rząd blisko seniorów" premier podkreślił, że ambitna polityka senioralna nie byłaby możliwa, gdyby nie naprawa finansów publicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Marlena Maląg społeczeństwo emerytura GOSPODARKA

Minister Marlena Maląg: wspieramy finansowo seniorów, a młodym dajemy szansę na łączenie pracy z opieką nad dziećmi

 14-a emerytura będzie na stałe bo rząd wspiera grupy społeczne najniżej uposażone. Jednoczenie chcemy dać jak największe szanse dobrego zatrudnienia osobom, które chcą pracować. Taką rolę będą spełniać nowe przepisy o pracy zdalnej, które za kilka dni wchodzą w życie. To szansa dla rodziców, w praktyce częściej kobiet, na łączenie zatrudnienia z opieką nad dziećmi - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza": minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Marlena Maląg emerytura 500+ waloryzacja emerytur pracodawcy pracownicy

Będzie nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnością. Zapowiedź minister Maląg

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała wprowadzenie nowego świadczenia wspierającego dla osób z niepełnosprawnością. Zostanie ono uruchomione od 1 stycznia 2024 roku. Elementem nowych rozwiązań będzie umożliwienie dorabiania opiekunom osób niepełnosprawnych.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg POLSKA niepełnosprawni niepełnosprawność społeczeństwo

"Kobiety wykonują potężną pracę". Marlena Maląg o powrotach matek z urlopów macierzyńskich

- Kobiety, które podejmują decyzję o pozostaniu w domu po urodzeniu pierwszego czy kolejnego dziecka, wykonują potężną pracę. Działania, które podejmujemy są po to, aby rodzina czuła wsparcie - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  rodzina macierzyństwo dziecko POLSKA polityka Polskie Radio 24 Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej