X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marlena Maląg

"To był przełomowy moment". Marlena Maląg o utworzeniu funduszu solidarnościowego

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśla, że wspieranie osób z niepełnosprawnością musi być obecne również w mniejszych ośrodkach. W Cedyni w Zachodniopomorskiem szefowa resortu uczestniczyła w uroczystości wręczenia promesy dotyczącej sfinansowania budowy gminnego centrum opiekuńczo-mieszkalnego.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg niepełnosprawni zachodniopomorskie GOSPODARKA POLSKA

Maląg: konstytucja określa rolę rodziny, mówi, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że rolę rodziny określa polska konstytucja, która mówi jasno, iż małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dodała, że program Polski Ład zakłada działania prorodzinne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg rodzina Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej społeczeństwo

Marlena Maląg: nakłady finansowe na politykę senioralną wzrosły w ciągu 6 lat dziesięciokrotnie

- Kiedy porównamy nakłady finansowe na politykę senioralną z 2015 roku z tymi z 2021, to widać, że wzrosły one dziesięciokrotnie. 3,5 mld złotych to były nakłady na wsparcie emerytów w roku 2015, dzisiaj jest to ponad 35 mld złotych - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej).   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg senior emerytura

"W ten sposób oddajemy im sprawiedliwość". Maląg o uprawnieniach dla byłych więźniów obozu w Pruszkowie

- Przyznając byłym więźniom obozu przejściowego w Pruszkowie uprawnienia kombatanckie, oddajemy im sprawiedliwość. W ten sposób chociaż częściowo możemy zadośćuczynić za poniesione przez nich krzywdy - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Pruszków kombatanci historia Polski

Coraz mniej osób bez pracy. Maląg: szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,6 proc.

- Szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,6 proc., co oznacza, że w porównaniu z bezrobociem w poprzednim miesiącu spadła o 0,2 pkt. proc. - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Zainwestowaliśmy ponad 200 mld zł w ratowanie miejsc pracy. Moment sprawdzam przychodzi właśnie teraz - dodała.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca bezrobocie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg POLSKA społeczeństwo

POLSKI ŁAD 2022 rok z rekordowymi podwyżkami dla emerytów. Efekt Polskiego Ładu w praktyce

Dla polskich seniorów rok 2022 będzie rekordowy pod względem podwyżek świadczeń. Niektórzy w całym roku zauważą na koncie nawet 5 tys. zł więcej. "Tak dużych podwyżek rent i emerytur jeszcze nie było" - informuje we wtorek "Super Express".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Ład emerytura ZUS zus składki podatki kwota wolna od podatku Marlena Maląg senior społeczeństwo GOSPODARKA

"Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest stabilna". Marlena Maląg o najnowszych danych Eurostatu dot. bezrobocia

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w sierpniu br. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3,4 proc. - to znacznie poniżej unijnej średniej. Stopa bezrobocia w sierpniu w całej UE wyniosła 6,8 proc., natomiast w strefie euro - 7,5 proc. - skomentowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka bezrobocie Marlena Maląg praca eurostat

We wtorek posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Porządek obrad rozszerzono o sprawę kopalni Turów

 - Porządek posiedzenia Rady Dialogu Społecznego zostanie rozszerzony o punkt w sprawie kopalni Turów. Udział w obradach weźmie minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka i wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej, przewodnicząca RDS Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy Unia Europejska energetyka pieniądze Marlena Maląg

POLSKI ŁAD Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Maląg: będzie pomagał łączyć pracę zawodową z życiem rodzinnym

- Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będzie pomagał łączyć pracę zawodową z życiem rodzinnym. Szacujemy, że tym świadczeniem będzie objętych 615 tys. dzieci - powiedziała w piątek w Sejmie minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rodzina dofinansowanie dzieci dziecko Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej GOSPODARKA