more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marszałek Sejmu

"Tylko gdy współdziałamy, możemy zwyciężyć". Elżbieta Witek złożyła kwiaty na polskim cmentarzu w Kanadzie

- To jest kawałek Polski, tutaj w Kanadzie - mówiła na polskim cmentarzu wojskowym w Niagara-on-the-Lake marszałek Sejmu Elżbieta Witek w drugim dniu swojej wizyty w Kanadzie. - Tylko wtedy, kiedy współpracujemy i współdziałamy ze sobą, kiedy budujemy takie wspaniałe sojusze i przyjaźnie, jak ta - polsko-kanadyjska, wtedy możemy zwyciężyć - podkreśliła nawiązując do rosyjskiej wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kanada Marszałek Sejmu Elżbieta Witek Polonia Ameryka Północna wojna na Ukrainie

"Jest odzwierciedleniem ducha narodu". Marszałek Witek dziękuje Solidarności za pomoc Ukrainie

"W obliczu wojny jaka toczy się za naszą granicą, z dumą możemy powiedzieć, że sens Solidarności głęboko zakorzenił się w sercach Polaków" - czytamy w liście Elżbiety Witek do delegatów zjazdu NSZZ "Solidarność". Marszałek Sejmu wyraziła wdzięczność działaczom tego największego w Polsce związku zawodowego za ich bezinteresowną pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność związki zawodowe POLSKA Elżbieta Witek Marszałek Sejmu społeczeństwo

"Młodzież ma w sobie dużą dawkę patriotyzmu". Rusza III edycja konkursu "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940"

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła start III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Konkurs propaguje wiedzę na temat Zbrodni Katyńskiej i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Kierowany jest do młodych w wieku 15-26 lat.
Zobacz więcej na temat:  Marszałek Sejmu Elżbieta Witek historia Polski Zbrodnia Katyńska W POLSKIM RADIU POLSKA II wojna światowa zbrodnie sowieckie

Międzypartyjne spotkanie u marszałek Sejmu. "Padły konkretne propozycje"

Marszałek Sejmu na środowej konferencji prasowej podsumowała spotkanie z szefami klubów i kół parlamentarnych, które dotyczyło strategii walki z pandemią COVID-19. - Dyskusja była merytoryczna. Zaproszenie do rozmowy służyło temu, by zorientować się, czy są kwestie, które nas łączą - przekazała Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Witek Marszałek Sejmu polityka POLSKA koronawirus COVID-19 szczepienia

"To nie tylko zewnętrzna oznaka formacji". W Sejmie otwarto wystawę "Mundury polskich żołnierzy - szacunek dla munduru"

W przededniu Święta Niepodległości w Sejmie otwarto wystawę "Mundury polskich żołnierzy - szacunek dla munduru". W uroczystości wzięli udział marszałek Elżbieta Witek i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W czwartek obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm wystawa Święto Niepodległości 2021 11 listopada Marszałek Sejmu Elżbieta Witek Mariusz Błaszczak społeczeństwo

Prof. Jan Żaryn z nagrodą im. Henryka Pobożnego. Marszałek Sejmu: potrzebujemy dzisiaj ludzi odważnych

- Potrzebujemy dzisiaj ludzi odważnych, którzy będą się przyznawać do wiary, do Kościoła, będą mówili, że to rodzina jest najważniejsza - powiedziała w sobotę w Legnicy marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która wzięła udział w gali wręczenia nagrody im. Henryka Pobożnego. Wyróżnienie otrzymał w tym roku prof. Jan Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Kościół rodzina Jan Żaryn Marszałek Sejmu Elżbieta Witek

"Pomylili się podczas głosowania". Marszałek Sejmu tłumaczy wniosek o reasumpcję

- Zewnętrzne opinie prawne, które analizowałam, mówią, że jeśli marszałek Sejmu otrzyma właściwie podpisany wniosek o reasumpcję, to nie ma możliwości, żeby nie poddał go pod głosowanie Izby - mówiła w poniedziałek w TVP Info marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która przedstawiła trzy opinie prawne z 2018 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek Marszałek Sejmu Sejm ustawa medialna opozycja

Budka zapowiada wniosek do prokuratury ws. marszałek Sejmu. Chodzi o wznowienie obrad

Szef klubu KO Borys Budka zapowiedział wspólny wniosek opozycji o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Ogłosił też zamiar złożenia zawiadomienia do prokuratury w sprawie marszałek Witek, której zarzuca złamanie prawa przy reasumpcji głosowania nad odroczeniem obrad Sejmu. - Nie miała prawa rozpocząć obrad, które Wysoka Izba odroczyła, został zgłoszony jasny, czytelny wniosek o odroczenie i 229 posłów głosowało za, wszystkie działania późniejsze pani marszałek były nielegalne - ocenił polityk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Borys Budka opozycja Elżbieta Witek Marszałek Sejmu ustawa medialna

Obchody Święta Policji Polskiej. Szef MSWiA: dziękuję wam za ciężką i efektywną służbę

- Trzeba podziękować wam za ciężką służbę, ale i za efekty tej służby. A te efekty są bardzo dobre - powiedział podczas centralnych obchodów Święta Policji minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. - Przy polskiej policji czujemy się bezpieczni i wiemy, że wtedy, kiedy jest zagrożenie nie jesteśmy sami - dodała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja polska policja Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek Marszałek Sejmu