more_horiz
PR24 Portal
Section05
Martyna Chuderska

Domki dla lalek z czasów PRL-u i zabawki sakralne. Z wizytą w Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

W Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek pojawiła się nowa lalka z dużym bagażem doświadczeń. Każdy eksponat w tym wyjątkowym muzeum ma niesamowitą historię i w owej historii uczestniczył. Gościem "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom była Aneta Popiel-Machnicka – miłośniczka domków dla lalek i założycielka Muzeum Domków, Lalek, Gier i Zabawek.
Zobacz więcej na temat:  muzeum kultura dla dzieci Kulturoteka Martyna Chuderska radio dla dzieci

Odczarować czarownice. Wiedźmy, wieszczki, zielarki. Wystawa w Muzeum Historii Katowic

Muzeum Historii Katowic znajduje się w centrum Katowic przy ulicy Szafranka 9. Siedziba mieści się w starej mieszczańskiej kamienicy. Muzeum posiada liczne oddziały na terenie Katowic, między innymi Dział Etnologii Miasta, Dział Teatralno-Filmowy oraz Dział Grafiki. Co więcej, Muzeum Historii Katowic można zwiedzać także on-line.
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa Martyna Chuderska Katowice wystawa radio dla rodziców

Zakończyły się "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom

W piątek 25 lutego zakończyła się akcja "Ferie z Książką". W "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" Justyna Bednarek - popularna autorka książek, przez dwa tygodnie opowiadała słuchaczom m.in. o tym, jak znaleźć interesujący temat i jak czytać, żeby się nie nudzić. Na miłośników literatury czekały wyjątkowe tytuły.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio bez reklam Ferie zimowe zima literatura dziecięca Martyna Chuderska

Plebiscyt "Lokomotywa – książka dla niedorosłych". Rozmowa z Tatianą Audycką-Szatrawską

18 stycznia bieżącego roku wystartowała czwarta edycja powstałego z inicjatywy blogerów książkowych  plebiscytu "Lokomotywa – książka dla niedorosłych". Jest to swoista promocja literatury wysokiej jakości – tej znanej i mniej znanej. Więcej o plebiscycie opowiedziała w audycji Kulturalna Strefa popularyzatorka dziecięcej i młodzieżowej literatury, Tatiana Audycka-Sztrawska.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci Kulturalna strefa radio dla rodziców kultura dla dzieci Martyna Chuderska

Konkurs "Świat przyjazny dziecku". Rozmowa z członkinią kapituły Aleksandrą Piotrkowską

Liczba dostępnych na rynku produktów przeznaczonych dla młodych jest ogromna. Często jesteśmy zalewani informacjami i nie potrafimy do końca określić, co jest najlepsze dla naszych dzieci. Z pomocą przychodzi konkurs "Świat przyjazny dziecku", którego podstawowym celem jest promocja najwyższej jakości produktów i pomoc w wyborze książek, gier, zabawek, przyborów szkolnych, multimediów oraz miejsc i inicjatyw dla dzieci.
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa Martyna Chuderska literatura dziecięca radio bez reklam

"Czarna Frotte rusza w świat. Korytarz pod pralką prowadzi ją do wielkiego portu, a tam ..."

Opowieść Justyny Bednarek, którą można było zdobyć dziś w Poranku rozbudza wyobraźnię i marzenia o wielkich podróżach. Już po godzinie 7.00 ruszyliśmy w ryzykowną podróż z Robinsonem Cruzoe, przyjrzeliśmy się krainie, do której trafił Guliwer i spróbujemy objechać świat z Fileasem Foggiem, choć nie mamy na to osiemdziesięciu dni.
Zobacz więcej na temat:  Poranek Polskiego Radia Dzieciom Martyna Chuderska czytelnictwo literatura dziecięca

W "Kulturalnej strefie" wizyta w Zaułku Animacji

W "Kulturalnej Strefie" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedzieliśmy słuchaczom o miejscu, które zrodziło się z miłości do teatru i potrzeby spotkania z drugim człowiekiem. W Zaułku Animacji w Lanckoronie, znaleźć można unikatowe, rzadko spotykane formy teatru plastycznego, powstają tu też spektakle i projekty, które inspirują do zainteresowania się sztuką i twórczego myślenia. Nad wszystkim czuwa Krzysztof Falkowski - aktor, reżyser, twórca Teatru Falkoshow.
Zobacz więcej na temat:  kultura dla dzieci spektakle dla dzieci Kulturalna strefa Martyna Chuderska

"Klimatyczne Bajki" - angażujące słuchowisko o ekologii

Przyszłość planety jest w naszych rękach, dlatego tak ważna jest edukacja młodych w zakresie ekologii. Gościnią "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom była Katarzyna Ogonowska, autorka sześciu edukacyjnych bajek o ekologii, na których podstawie stworzono wyjątkowe słuchowisko. W role głównych bohaterów z rodziny Zieleniewskich wcielili się Marta Wierzbicka i Jarosław Boberek. 
Zobacz więcej na temat:  bajki dla dzieci słuchowisko dla dzieci Kulturoteka Martyna Chuderska kultura dla dzieci

Podróż do czasów dzieciństwa w Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek to doskonałe miejsce nie tylko dla miłośników zabawy, ale też dla wszystkich tych, którzy chcą przenieść się do czasów dzieciństwa. Więcej o tym wyjątkowym miejscu opowiedziała w "Kulturalnej Strefie" Aneta Popiel-Machnicka, założycielka i dyrektor Muzeum Domków Lalek w Warszawie, a także reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa.  
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa radio dla dzieci kultura dla dzieci Martyna Chuderska

"Kocia książka" Iwaszkiewicza – skarb znaleziony po latach. Rozmowa z Alicją Rosé

"Kocia książka" to projekt, który Jarosław Iwaszkiewicz stworzył wyłącznie dla swoich córek. Gdy był poza domem, pisał dla dzieci wiersze w imieniu kota, który wyjechał razem z nim. Teksty zostały odnalezione po osiemdziesięciu latach, a książka, która dzięki nim powstała, jest jedyną pozycją dla dzieci w dorobku pisarza. Ilustracje do tego wspaniałego znaleziska stworzyła Alicja Rosé, gość Kulturoteki.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca kultura dla dzieci Kulturoteka Martyna Chuderska

Premiera najnowszej płyty Chóru Mille Voci "Urośliśmy przez wakacje" [POSŁUCHAJ]

W niedzielę 12 grudnia miała miejsce premiera najnowszej płyty Chóru Mille Voci "Urośliśmy przez wakacje". Jedenaście autorskich kompozycji odnoszących się do wartości bliskich młodym słuchaczom. Ta muzyczna perełka to nie tylko aranżacje wyjątkowych muzyków, zagrane przez doskonałych instrumentalistów, ale też ważny głos autora tekstów.
Zobacz więcej na temat:  kultura dla dzieci piosenki dla dzieci Martyna Chuderska