more_horiz
PR24 Portal
Section05
Martyna Podolska

Paulina Gałązka: Teatr Ateneum to mój dom

- To tutaj uczę się całej etyki zawodowej, stąd ją wyniosłam, że liczy się zespołowość, że gramy do jednej bramki. Jak widzisz taką aktorkę, jak Agata Kulesza, która współtworzy relację, jest dostępna, otwarta na młodego aktora, jest to bardzo podbudowujące - mówiła w radiowej Jedynce Paulina Gałązka, aktorka młodego pokolenia (rocznik 1989).
Zobacz więcej na temat:  aktorzy kino Martyna Podolska aktor aktorstwo spektakl

Polonez - pierwszy polski taniec zgłoszony do światowej listy UNESCO

Narodowy Instytut Dziedzictwa 31 marca br. zawnioskował o to, by polonez - polski taniec narodowy - został wpisany na światową listę dziedzictwa niematerialnego UNESCO. - Okres oceny trwa półtora roku. To bardzo złożona procedura międzynarodowa. Jest kilka opinii, jest proces ewaluacji, badania takiego wniosku - mówiła w radiowej Jedynce dr hab. Katarzyna Zalasińska, dyrektor instytucji.
Zobacz więcej na temat:  UNESCO Narodowy Instytut Dziedzictwa Martyna Podolska taniec KULTURA

Narodowy Instytut Dziedzictwa obchodzi 60-lecie istnienia

Narodowy Instytut Dziedzictwa to państwowa instytucja kultury, która jest eksperckim wsparciem dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji publicznych w zakresie ochrony i opieki nad zabytkami. W tym roku instytucja obchodzi 60-lecie istnienia. Z tej okazji zaplanowano liczne wystawy, spotkania i konferencje. O wydarzeniach towarzyszących jubileuszowi, a także o celach i zadaniach Narodowego Instytutu Dziedzictwa opowiedziała w Polskim Radiu dyrektor instytucji dr hab. Katarzyna Zalasińska. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Narodowy Instytut Dziedzictwa Martyna Podolska

"Nasze widowisko pozostaje misterium". Jarosław Gajewski o nowym spektaklu

Premiera "Historyi o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" to dobra okazja do rozmowy o staropolskim języku, dramacie, misteriach i o poszukiwaniu głębokich sensów na teatralnej scenie. - Staramy się, żeby sfera teatralna, czyli de facto sfera widowiskowa była atrakcyjna i pomagała widzowi przekroczyć to, co widać i wejść w to, czego nie widać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Gajewski.
Zobacz więcej na temat:  jarosław gajewski Lublin spektakl TEATR Martyna Podolska

"Pokazane są różne oblicza zdrady". Adam Sajnuk o spektaklu "Judasz"

W Wielki Czwartek w Teatrze Ateneum odbędzie się popremierowy pokaz sztuki Teatru WARSawy "Judasz" na podstawie książki Amosa Oza w reżyserii Adama Sajnuka. - W powieści i przedstawieniu wątków i kontekstów jest wiele, ale gdybym miał wymienić naczelną cechę, to pokazane są tam różne oblicza zdrady - mówi Adam Sajnuk w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Warszawa TEATR spektakl Wielkanoc

"To moje największe wyzwanie". Ireneusz Czop o roli w filmie "Broad Peak"

Dołączył do zespołu aktorskiego Teatru Narodowego w Warszawie, na początku marca premierowo zagrał rolę prokuratora w sztuce Macieja Wojtyszki "Baron Münchhausen dla dorosłych". W piątek do kin wejdzie film "Marzec '68" z jego udziałem, a na jesieni zobaczymy długo wyczekiwany film "Broad Peak", gdzie gra główną rolę Macieja Berbeki. Gościem Programu 1 był Ireneusz Czop. 
Zobacz więcej na temat:  aktor kino Ireneusz Czop Martyna Podolska premiera

Grażyna Barszczewska: Wciąż czuję się potrzebna

W sobotę (12.03) w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się specjalny pokaz spektaklu "Wiśniowy sad" Antoniego Czechowa w reżyserii Krystyny Jandy. To przedstawienie połączone było z jubileuszem 50-lecia pracy artystycznej Grażyny Barszczewskiej, która w spektaklu wcieliła się w rolę ziemianki Lubow Raniewskiej.
Zobacz więcej na temat:  Grażyna Barszczewska Martyna Podolska KULTURA Anton Czechow Teatr Polski w Warszawie aktorstwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem