X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mateusz Morawiecki

Premier: będziemy robić wszystko, by Polacy mogli być leczeni na poziomie europejskim

- Pandemia uświadomiła nam, jak ważna jest przebudowa ochrony zdrowia. Nie można tego osiągnąć bez zasilenia dodatkowymi środkami - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że "ze służby zdrowia korzystają wszyscy" i dlatego rząd będzie "robić wszystko, by Polacy mogli być leczeni na poziomie europejskim". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Ład służba zdrowia premier Mateusz Morawiecki polityka

POLSKI ŁAD Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali deklarację programową Polski Ład

Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali deklarację programową Polski Ład. - Tu jest pięć podpisów. Ja wierzę, że niedługo będzie więcej, że to będzie naprawdę szeroki program - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Jarosław Gowin Zbigniew Ziobro Elżbieta Witek polityka POLSKA

"Pozbądźmy się tej okropnej choroby raz na zawsze". Premier zainaugurował kampanię "Ostatnia prosta"

- Drogą do pozbycia się COVID-19 jest Narodowy Program Szczepień. Liczę, że w ciągu najbliższych kilku, najpóźniej kilkunastu tygodni osiągniemy odporność zbiorową, która wystarczy do ostatecznego pokonania epidemii - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji akcji "Ostatnia prosta".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Mateusz Morawiecki Michał Dworczyk Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia

"Żeby pościg za krajami rozwiniętymi był szybszy". W sobotę prezentacja Polskiego Ładu

W sobotę o godzinie 10 prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki przedstawią szczegóły Polskiego Ładu. Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel mówi, że program będzie dotyczył dwóch kwestii. - Przyspieszenia naszego rozwoju tak, żeby pościg za krajami rozwiniętymi był szybszy i równocześnie niwelowania różnic, które w Polsce powstały przez ostatnie 30 lat w wyniku nierównomiernego podziału - mówi poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel PiS Mateusz Morawiecki polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość POLSKA Polski Ład

Dzieje podparyskiego domu Marii Skłodowskiej-Curie

Ma 120 m kw., zabytkową terakotę, piec z epoki i stare gobeliny. Właśnie został wystawiony na sprzedaż. Posiadłość zamierza kupić polski rząd. O dziejach domu, jego mieszkańcach i o tym, dlaczego to tak ważny dla naszej historii budynek, opowiedziała w "Czterech porach roku" Małgorzata Sobieszczak-Marciniak z Towarzystwa Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie, autorka biografii słynnej polskiej uczonej.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Maria Skłodowska-Curie Francja nieruchomości Mateusz Morawiecki

"Zapędził się w deklaracjach". Marcin Horała o działaniach szefa NIK

- Widać, że szef NIK Marian Banaś zatrzymał się, sam dostrzegł słabość swojej pozycji, nie sformułował żadnych zarzutów wobec rządu, wiedząc, że chyba się trochę zapędził we wcześniejszych deklaracjach medialnych - powiedział w piątek wiceminister infrastruktury Marcin Horała, odnosząc się do raportu NIK.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli wybory prezydenckie Mateusz Morawiecki kancelaria premiera prawo POLSKA polityka Marian Banaś wybory w Polsce Marcin Horała

120. rocznica urodzin Witolda Pileckiego. Premier: o heroizmie rotmistrza powinien usłyszeć cały świat

W 120. rocznicę urodzin, wspominamy wielkiego Polaka - rotmistrza Witolda Pileckiego. O jego heroizmie powinien usłyszeć cały świat, dlatego jestem dumny, że jedna z głównych sal w KPRM, w których przyjmuję przywódców z całego świata, nosi jego imię - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier HISTORIA Witold Pilecki Mateusz Morawiecki

"Decyzje dot. wyborów korespondencyjnych zgodne z prawem". CIR przedstawił opinie ekspertów

Decyzje premiera Mateusza Morawieckiego skierowane do Poczty Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych miały podstawę prawną, a ich charakter był przygotowawczy - stwierdzono w opiniach prawnych dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowanych przez Centrum Informacyjne Rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne kancelaria premiera premier Mateusz Morawiecki Najwyższa Izba Kontroli NIK