more_horiz
PR24 Portal
Section05

Mateusz Morawiecki

Kreml ingeruje w politykę na całym świecie. 300 mln dolarów to "wierzchołek góry lodowej"

Od 2014 r. Rosja wydała ponad 300 mln dolarów, by wpływać na polityków i władzę w ponad 20 państwach świata - ostrzegał w 2022 r. rząd USA. Według amerykańskiego wywiadu Rosja prowadziła też działania mające wpłynąć na amerykańskie wybory w 2016 i 2020 r. Ingerowanie Rosji w życie polityczne było lub jest badane przez komisje parlamentarne m.in. w USA, Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Europa ŚWIAT Mateusz Morawiecki Rada Europejska Unia Europejska GOSPODARKA

Premier Morawiecki: za czasów PO bezrobocie było rekordowe. "Nie można oddać swego losu w ręce partaczy"

- Za czasów Platformy Obywatelskiej bezrobocie było na rekordowym poziomie, ponad 2,3 mln ludzi na bezrobotnym - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w Radomiu. Jak dodał, za czasów Donalda Tuska były "pijawki VAT-owskie", a PO to "partia niemocy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Ministerstwo Finansów Mateusz Morawiecki Magdalena Rzeczkowska GOSPODARKA

"Plują na wszystko, co jeszcze wczoraj było świętością". Premier o PO i TVN

- Lider ruchu ludowego Stanisław Mikołajczyk po II wojnie światowej nie bał się powiedzieć komunistom, że "plują na wszystko, co jeszcze wczoraj było świętością" - czy czegoś nam to dzisiaj nie przypomina? - pytał premier Mateusz Morawiecki podczas święta ruchu ludowego w Starej Błotnicy. - Tak, do was mówię, redaktorzy TVN i działacze Platformy Obywatelskiej, czyli również działacze TVN - dodał szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka Mazowsze

Premier Morawiecki skomentował skandaliczny wyrok na Poczobuta. "Reżim Łukaszenki jest kopią reżimu Putina"

Polski rząd zapowiada kolejne sankcje wobec Białorusi. To reakcja na decyzję Sądu Najwyższego Białorusi, który oddalił apelację Andrzeja Poczobuta. Prezes Rady Ministrów stwierdził na Twittwrze, że "reżim Łukaszenki to kopia reżimu Putina".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski premier dyplomacja Mateusz Morawiecki Andrzej Poczobut Białoruś

Premier skomentował głosowania w Sejmie. "Pierwsza zapowiedź prezesa PiS już zrealizowana. To się nazywa wiarygodność"

Sejm przyjął ustawę znoszącą opłaty za odcinki autostrad zarządzane przez państwo. Darmowe państwowe autostrady zapowiadał na niedawnej konwencji programowej PiS lider partii Jarosław Kaczyński. "To się nazywa wiarygodność! Oszuści z PO są bez szans!" - skomentował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki kierowca samochód autostrada Sejm polityka

TYLKO U NAS Premier Morawiecki: nasz znak firmowy to sprawczość i wiarygodność, PO miała osiem lat na programy społeczne

Naszym znakiem firmowym jest sprawczość i wiarygodność - podkreślił premier Mateusz Morawiecki na antenie Polskiego Radia. Jak zauważył, politycy PO mieli osiem lat, żeby przeprowadzić choćby minimalne programy społeczne. - Ekipa neoliberałów okazała się ekipą darwinistów społecznych - zauważył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki opozycja Prawo i Sprawiedliwość

Obniżka stóp procentowych jeszcze w tym roku? Premier Morawiecki podaje warunki

- Jeżeli nie zajdą jakieś absolutnie nadzwyczajne okoliczności, jak kolejny wielki kryzys energetyczny, to inflacja będzie spadała do końca roku i jest nadzieja na obniżkę stóp procentowych jeszcze w czwartym kwartale tego roku - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 i Programu I Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny żywności NBP stopy procentowe Mateusz Morawiecki POLSKA społeczeństwo kredyt hipoteczny