more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mazowsze

Władze Warszawy muszą pomóc mieszkańcom w wymianie kopciuchów. Jest zgodny apel PiS i Lewicy

Stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy uważają, że konieczna jest zmiana uchwały antysmogowej i pomoc szczególnie osobom starszym w pozyskiwaniu pieniędzy na wymianę starych pieców. Domagają się od władz miasta działań na rzecz przyspieszenia wymiany "kopciuchów".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony smog ekologia infografika Warszawa Mazowsze mazowieckie Rafał Trzaskowski powietrze

Wścieklizna w Warszawie i na Mazowszu. Obowiązkowe szczepienia kotów

Warto pamiętać, by zaszczepić kota przeciwko wściekliźnie – to obowiązek, który wynika z nawrotu tej choroby właśnie w centralnej Polsce. Na baczności muszą się mieć właściciele wszystkich domowych zwierząt, bo i oni mogą się zakazić. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by trzymać w zamknięciu zwierzęta domowe i hodowlane, a także szczepić koty przeciwko wściekliźnie. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Łodej Trójka zwierzęta zdrowie wścieklizna koty Mazowsze szczepienia

Trzy kolizje na S17. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

Po zderzeniu ośmiu samochodów na S17 do szpitala trafiła kobieta w ciąży, która uskarżała się na niewielkie dolegliwości. Nikt inny nie został ranny - przekazała garwolińska straż pożarna. Powodem zdarzenia było oblodzenie drogi. Na dwukilometrowym odcinku trasy doszło łącznie do trzech kolizji.
Zobacz więcej na temat:  Mazowsze regiony POLSKA wypadek kierowcy służby i bezpieczeństwo drogi straż pożarna mazowieckie

INFRASTRUKTURA Nowe kilometry trasy S7 na Mazowszu. Uwaga na limity prędkości

Od dziś kierowcy będą mieli do dyspozycji około 50 kilometrów nowej trasy S7. Drogowcy udostępnili do ruchu trzy odcinki na Mazowszu. Ich budowa nie jest jednak zakończona, zatem zmotoryzowani muszą zwracać uwagę na zmieniającą się organizację ruchu i ograniczenia prędkości. Wszystkie prace nad tymi odcinkami zakończą się w przyszłym roku.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura drogi POLSKA Mazowsze

Dinozaury na Mazowszu. Zabezpieczono kilkaset tropów

Jak poinformował Grzegorz Pieńkowski z Państwowego Instytutu Geologicznego w Borkowicach na Mazowszu naukowcy z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie i Uniwersytetu w Uppsali w Szwecji zabezpieczyli kilkaset tropów należących do co najmniej siedmiu różnych gatunków dinozaurów. Dodał również, że ślady zachowały się w idealnym stanie. 
Zobacz więcej na temat:  dinozaury POLSKA NAUKA odkrycia i ciekawostki regiony Mazowsze

Trasa AK – największe natężenie ruchu na Mazowszu

Największe natężenie ruchu na Mazowszu odnotowano na trasie AK w Warszawie od węzła Prymasa Tysiąclecia do Powązkowskiej. Zbliża się ono do 200 tys. pojazdów na dobę – poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. Najbardziej zatłoczony wjazd do stolicy to ten od strony Wrocławia i Krakowa - ok. 96 tys. pojazdów na dobę.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców drogi wiadomości Mazowsze mazowieckie GDDKiA samochody samochód kierowca kierowcy autostrady autostrada POLSKA

INFRASTRUKTURA Znamy wykonawcę obwodnicy Kołbieli. Ciężki ruch zostanie wyprowadzony poza miasto

Oferta PUT Intercor została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na realizację obwodnicy Kołbieli w województwie mazowieckim. Powstanie ona w ciągu drogi krajowej numer 50. Zaprojektowanie i budowę blisko 11-kilometrowej dwujezdniowej trasy wyceniono na około 342 miliony złotych. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą prac. Inwestycja powstaje w ramach programu budowy stu obwodnic w całej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura POLSKA Mazowsze

"Partnerzy w bezprawiu". Małżeństwo z Sierpca odpowie za handel narkotykami

Policjanci z Sierpca (woj. mazowieckie) zatrzymali małżeństwo podejrzane o rozprowadzanie narkotyków. Na prywatnej posesji zabezpieczono ok. 11 kg marihuany. Zgodnie z  decyzją sądu kobieta i mężczyzna, mieszkańcy powiatu sierpeckiego, zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  Mazowsze narkotyki przestępczość policja sąd mazowieckie regiony POLSKA społeczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem