more_horiz
PR24 Portal
Section05
Memoriał

NASZ WYWIAD B. ambasador RP Wiktor Ross: Putin prowadzi restalinizację, a Memoriał uświadamiał światu potworność zbrodni Stalina

- Putinowska Rosja prowadzi de facto politykę restalinizacji. Chce doprowadzić do zapomnienia o zbrodniach stalinowskich – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Wiktor Ross, były dyplomata i ambasador, wykładowca uniwersytecki, komentując decyzje sądów o likwidacji Memoriału.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Józef Stalin Memoriał Białoruś Ukraina Władimir Putin serwis wschodni

NASZ WYWIAD Likwidacja Memoriału. Były ambasador RP prof. Marciniak: represje stalinowskie są w Rosji żywym tematem politycznym

- Procesy w sprawie likwidacji Memoriału potwierdzają, że istnieje ścisły związek między historią represji politycznych a teraźniejszością. Sprawa terroru komunistycznego z okresu stalinowskiego i masowych zbrodni nie jest tylko przedmiotem uroczystości rocznicowych czy wspomnieniowych, ale jest żywą kwestią polityczną - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl były ambasador Polski w Rosji prof. Włodzimierz Marciniak. Profesor zwrócił także uwagę na zaostrzenie wyroku historyka Jurija Dmitrijewa, kawalera polskiego Złotego Krzyża Zasługi: z 13 do 15 lat więzienia, i na szczególne okoliczności tej sprawy.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Józef Stalin Memoriał Białoruś Ukraina Władimir Putin serwis wschodni

Likwidacja stowarzyszenia Memoriał. Marek Menkiszak: to decyzja polityczna

- Kreml pokazuje, że nie ma takiej decyzji, której nie byłby gotów podjąć, aby w sposób symboliczny i praktyczny zablokować możliwość niezależnej aktywności na terenie Rosji. Zachód nic na to nie może poradzić, a Rosja nie będzie ustępować ani na krok wobec protestów czy presji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Menkiszak kierownik zespołu rosyjskiego Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Memoriał HISTORIA Sąd Najwyższy sąd Moskwa represje Polskie Radio 24 Mirosław Skowron
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem