X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Memoriał

TYLKO U NAS Polsko-rosyjski Marsz Pamięci. "To idea syna ofiary Katynia"

Z udziałem młodych Rosjan i Polaków, uczniów szkół średnich z Wielkopolski i Smoleńska, odbył się w niedzielę w Katyniu 12. Marsz Pamięci. Celem tej dorocznej akcji jest wspólne upamiętnienie polskich oficerów zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku.  Inicjatywę tę organizuje od 2007 roku poznańskie Stowarzyszenie Współpracy ze Wschodem Memoramus. 
Zobacz więcej na temat:  zbrodnia katyńska Katyń Memoriał ZSRR ŚWIAT

TYLKO U NAS Walka o pamięć o Katyniu trwa. W Rosji prawdę się zamąca

Szerzenie wiedzy o zbrodni katyńskiej na świecie, Europie Zachodniej, wśród ludzi młodych - to duże wyzwanie dla Polski. Należy znaleźć pomysły na promocję, środki na ciekawe filmy, książki – to niektóre z wniosków dorocznej konferencji o Katyniu. Przypomniano, że nie wszystko wiemy o tej zbrodni, nie ma wciąż białoruskiej listy katyńskiej. Dezinformację wciąż prowadzi Rosja.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś zbrodnia katyńska TYLKO U NAS Katyń HISTORIA Memoriał Piotr Gliński ZSRR

Kowaliow: gdyby Zachód rozumiał Rosję, nie byłoby Jałty

Od 1917 roku Rosja przedstawia zagrożenie dla całego świata. Już dawno ów świat powinien był to zrozumieć. Choćby z tego powodu Zachód nie może uznać, że Rosja to nie jego problem. Gdyby nie brak świadomościm nie byłoby Jałty, nie byłoby tego, co potem stało się z Polską – o tym  mówił kilka dni temu podczas wystąpienia w Warszawie Siergiej Kowaliow, dysydent, więzień polityczny, współzałożyciel Memoriału i polityk.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Siergiej Kowaliow Rosja Memoriał

Działacze Memoriału: Rosja ukrywa ciemne strony historii

- Teraz w Rosji uznaje się, że w interesie władz jest pokazanie państwa bez skazy, tak by uzyskać mandat na jakiekolwiek działania. Państwo w tej wersji jest ponad wszystko, bez skazy - a represje pokazują przecież, że nie działało zawsze prawidłowo - mówiła jedna z działaczek Memoriału w Petersburgu.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Ślubowski Memoriał Michał Żakowski Piotr Pogorzelski represje Rosja Stany Zjednoczone USA Wojciech Cegielski

Strażnik Pamięci 2016. "Wołyń", Memoriał i PWPW

- Ludzie, którzy pomimo wielu przeszkód i niedoceniania, a często również ośmieszania, walczyli o pamięć i o historie, które inaczej by zaginęły, zasługują, by ich zauważać i nagradzać - mówi Barbara Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia i członek kapituły nagrody Strażnik Pamięci.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Stanisławczyk giełda papierów wartościowych HISTORIA Memoriał Rzeź Wołyńska Witold Banach Wojciech Smarzowski Wołyń

Więzień polityczny bestialsko torturowany. Apel Memoriału

Media na całym świecie i niezależne portale w Rosji publikują list więźnia politycznego Ildara Dadina do żony, który spisał na podstawie jego słów adwokat Aleksiej Lipcer. Ildar Dadin przekazuje w liście, że jak i inni osadzeni, jest poddawany w kolonii karnej w rosyjskiej Karelii okrutnym torturom. Pisze, że był bity przez 12 osób jednocześnie i nie jest w stanie długo wytrzymać przemocy, gwałtu i boi się, że zostanie zabity.
Zobacz więcej na temat:  Memoriał prawa człowieka represje Rosja TYLKO U NAS

Stowarzyszenie Memoriał na rosyjskiej „liście agentów”

Stowarzyszenie Memoriał  zostało wpisane przez Ministerstwo Sprawiedliwości Rosji do rejestru organizacji „pełniących funkcję zagranicznego agenta”. Stowarzyszenie uważa tą decyzję za bezprawną i zamierza zaskarżyć ją do sądu.  – Tu chodzi o to, żeby ci, którzy mają inne, odrębne zdanie, żeby można ich było uciszyć – mówił w Polskim Radiu 24 Wacław Radziwinowicz (Gazeta Wyborcza).
Zobacz więcej na temat:  Memoriał Rosja Wacław Radziwinowicz