X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Dworczyk

Ponad 16,7 mln Polaków w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. MZ podało nowe dane

W Polsce wykonano ponad 33,4 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 16,7 mln osób. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że osoby, które miały niepożądane odczyny po pierwszym szczepieniu, będą mogły przyjąć inną szczepionkę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepionka Ministerstwo Zdrowia Michał Dworczyk Adam Niedzielski

Szef KPRM: w Polsce blisko 33,5 mln wykonanych szczepień; apelujemy o zachęcanie do szczepień

- W Polsce jak do tej pory wykonanych zostało blisko 33,5 mln szczepień, prawie 18 mln osób przyjęło pierwszą dawkę; to liczby duże, ale niesatysfakcjonujące. Apelujemy do zachęcania wszystkich do szczepień - powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus wirus zdrowie Ministerstwo Zdrowia Michał Dworczyk Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka COVID-19

Minister zdrowia: czwarta fala będzie się rozpędzała, jesteśmy w punkcie przesilenia

- Zegar tyka i dochodzimy do punktu, w którym przyszłość jest określona przez nasze zachowanie. Jeżeli nie będziemy kontynuowali intensywnej akcji szczepień, to skazujemy się na większą liczbę zakażeń i na stosunkowo szybsze wystąpienie czwartej fali koronawirusa - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus wirus zdrowie Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Michał Dworczyk

Coraz mniej Polaków rejestruje się na szczepienia. Szef KPRM: zwiększamy inicjatywy zachęcające do nich

- Widać, że naturalne zasoby osób przekonanych do szczepień wyczerpują się, czy już się niemal wyczerpały. O tym świadczy dynamika rejestracji na szczepienia - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 Michał Dworczyk szczepionka szczepienia

"Ułatwienia dla osób z Kartą Polaka". Michał Dworczyk o szczepieniach

Odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień minister Michał Dworczyk podkreślał na konferencji w KPRM, że procedury organizacyjne dotyczące dystrybucji szczepionek są ukierunkowane ma minimalizowanie strat preparatu. Poinformował, że od przyszłego tygodnia w tym celu zostaną wprowadzone ułatwienia w dostępie do szczepień dla osób z Kartą Polaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia Narodowy Program Szczepień Michał Dworczyk Karta Polaka

"Dworczyk jest w stałym kontakcie z ABW". Premier o kwestiach cyberbezpieczeństwa

Minister Michał Dworczyk jest w stałym kontakcie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego - mówił premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na pytania ws. cyberataków. Przypomniał też, że sprawa była poruszana na szczycie w Brukseli, gdzie mówił o "rosyjskim śladzie" w sprawie cyberataków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Dworczyk Mateusz Morawiecki ABW cyberatak cyberbezpieczeństwo atak hakerski

"Chodziło o konsolidację obozu rządzącego". Dr Anusz o głosowaniu nad wnioskami opozycji

- Charakterystyczne jest to, że w porządku obrad Sejmu połączono głosowanie nad wnioskami nieufności dla ministrów rządu, jak i wniosek o odwołanie wicemarszałka Terleckiego. Myślę, że tutaj w zamierzeniu Zjednoczonej Prawicy było doprowadzenie do pewnego swoistego przesilenia, które miało iść w kierunku konsolidacji obozu. Wydaje mi się, że ten scenariusz się udał - powiedział w Polskim Radiu dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm zjednoczona prawica opozycja Jacek Sasin Ryszard Terlecki Mariusz Kamiński Michał Dworczyk

"Obroniliśmy najlepszych urzędników państwowych". Marcin Duszek o odrzuconych przez Sejm wnioskach opozycji

- Kolejny raz wygraliśmy. Tu nie liczy się jeden, dwa czy trzy głosy, tylko liczy się efekt. Obroniliśmy naszych najlepszych urzędników państwowych. Oni dalej będą pracowali dla Rzeczpospolitej Polskiej, służyli jej najlepiej, jak potrafią. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. To jest najważniejsze - podkreślił w Polskim Radiu 24 Marcin Duszek z PiS. Gościem "Dwóch stron" był także Artur Łącki z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja koalicja obywatelska lewica Sejm polityka Jacek Sasin Michał Dworczyk Ryszard Terlecki Mariusz Kamiński

Sejm odrzucił wszystkie wnioski opozycji. PiS obroniło wicemarszałka i trzech ministrów

Na stanowiskach zostają wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, wicepremier, szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin oraz szef KPRM Michał Dworczyk - oznacza to, że przepadły wszystkie wnioski opozycji.
Zobacz więcej na temat:  Sejm polityka Michał Dworczyk Mariusz Kamiński Jacek Sasin Ryszard Terlecki Prawo i Sprawiedliwość PiS POLSKA