X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Michał Karnowski

"Komentarz dnia": wybory prezydenckie, Jarosław Gowin, Tomasz Grodzki

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska") i Michał Karnowski ("Tygodnik Sieci"). Publicyści dyskutowali m.in. o wyborach prezydenckich, przyszłych losach koalicji rządzącej i Jarosławie Gowinie, a także o marszałku Senatu Tomaszu Grodzkim.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Michał Karnowski Piotr Gociek wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Jarosław Gowin Tomasz Grodzki polityka

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Gursztyn: jedna z najbardziej znaczących w historii Polski

- W Smoleńsku zginęła narodowa elita. Do dziś nie podnieśliśmy się z tej straty - powiedział Michał Karnowski z tygodnika "Sieci". - Było to potworne zaskoczenie i niewiara, że coś takiego mogło się stać - podkreślił Maciej Pawlicki, producent filmowy. - Doszło do wykrwawienia poważnej części elit - dodał Piotr Gursztyn z TVP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk polityka Adrian Klarenbach Piotr Gursztyn Maciej Pawlicki Michał Karnowski

"Nieludzkie i haniebne". Oburzenie po słowach L. Wałęsy

Publicystów i polityków oburzyły słowa Lecha Wałęsy o zmarłym Kornelu Morawieckim. W trakcie warszawskiej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej, zaproszony na nią były prezydent mówił, że Kornel Morawiecki, zakładając w trakcie stanu wojennego Solidarność Walczącą, zdradził. - Stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda - mówił Lech Wałęsa przy brawach zgromadzonych na konwencji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Wałęsa Kornel Morawiecki wybory w Polsce koalicja obywatelska Wybory parlamentarne 2019 Marek Migalski Michał Karnowski Joachim Brudziński Eryk Mistewicz

Taśmy Sławomira Neumanna. "Wypowiedzi skandaliczne, haniebne i niegodne"

- Nagrane wypowiedzi Sławomira Neumanna są bardzo dobrym obrazem całej PO. To jest takie zdjęcie, które Platforma sama sobie zrobiła - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski, publicysta tygodnika "Sieci". Do tematu taśm Sławomira Neumanna odniosła się również Katarzyna Kozłowska z dziennika "Fakt".
Zobacz więcej na temat:  polityka Sławomir Neumann Platforma Obywatelska Michał Karnowski Krzysztof Świątek koalicja obywatelska Tczew

Michał Karnowski o zmianach w polityce zagranicznej rządu

- Rząd polski sprawdza, które z narzędzi w palecie politycznej jest dostępne - zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie; jakie ustępstwa byliby w stanie zaakceptować wyborcy – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski z Tygodnika Sieci. Skomentował w ten sposób politykę zagraniczną rządu po zmianie na stanowisku ministra spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Karnowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemcy Berlin MSZ

Rakiety Patriot trafią do Polski. "Duży sukces rządu"

Rząd USA formalnie zaakceptował propozycję sprzedaży Polsce systemów obrony przeciwrakietowej Patriot. Wartość kontraktu może przekroczyć 10 miliardów dolarów. W magazynie Północ-Południe komentarz dra Piotra Zakrzewskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Michała Karnowskiego z Sieci.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Patriot Michał Karnowski USA Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko NATO POLSKA

"Święto Niepodległości niezwykle radosne i prawdziwe"

Niech ten rok będzie rokiem pracy ku ostatecznemu zwycięstwu - mówił w sobotę podczas obchodów Święta Niepodległości w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że konieczny jest proces odbudowy patriotyzmu, poczucia wspólnoty i dumy. Do tego przemówienia, a także do przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy odniósł się Michał Karnowski z tygodnika „Sieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Święto Niepodległości 11 listopada Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Michał Karnowski

Rozmowy o sądownictwie. "Obie strony dogadają się”

– Obie strony „dogadają się”. Widać jednak wyraźnie, że to jeszcze długo potrwa – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski. Dziennikarz „Sieci” i „wPolityce.pl” w ten sposób odniósł się do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Politycy mieli rozmawiać m.in. o reformie sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa prezydent Andrzej Duda Michał Karnowski PiS Jarosław Kaczyński krs Sąd Najwyższy

"Jarosław Kaczyński mobilizuje ludzi mocnymi słowami"

2 lipca na Mazowszu odbył się V Kongres PiS oraz Konwencja Zjednoczonej Prawicy. „Musimy budować Polskę sprawiedliwą, zasobną i nowoczesną” – mówił prezes PiS. Dodał, że reforma sądu jest kwestią fundamentalną, chwalił zmiany dotyczące spraw społecznych i apelował o szybszą realizację programu Mieszkanie Plus. Jego przemówienie komentował w audycji Gorący Temat redaktor Michał Karnowski.  
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS Michał Karnowski Platforma Obywatelska zjednoczona prawica

"Dobrze, że minister rozwoju zadaje takie pytania"

- Nie chodzi tylko o to, by Polska była nowoczesnym, zamożnym krajem z gospodarką dającą ludziom możliwość rozwoju i życia na wysokim materialnym poziomie, ale także o to, by Polacy mogli być dumni z Polski i jej gospodarczych osiągnięć – powiedział podczas Kongresu PiS wicepremier Morawiecki. Dodał, że Polacy nie muszą za wszelką cenę gonić zamożności państw zachodnich. Wyjaśnił, że byłoby lepiej, gdyby skupili się na solidarności. Słowa wicepremiera skomentował w audycji Gorący Temat Artur Bartoszewicz z SGH.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju Michał Karnowski

Petru kontra Schetyna. Kto zostanie liderem opozycji?

- Dla Ryszarda Petru podstawowym warunkiem próby odbudowania się po wpadce z Portugalią jest zakończenie tematu okupacji mównicy sejmowej – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski z tygodnika W Sieci. O przepychankach słownych między liderem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną, a Nowoczesnej Ryszardem Petru mówiły także Dorota Kania (Gazeta Polska Codziennie) i Eliza Olczyk (Wprost).
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Petru Grzegorz Schetyna Nowoczesna Platforma Obywatelska Michał Karnowski