more_horiz
PR24 Portal
Section05

Michał Rachoń

Wspólna lista wyborcza opozycji? Pęk: to dla Hołowni całkowite podporządkowanie się Tuskowi

- Niezależnie od tego, czy więcej głosów dostanie Hołownia czy Tusk, to efekt będzie taki sam, powstania koalicja antypolska, która zapowiada wprowadzenie zasad zamordyzmu na miarę metod komunistycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator, samorządowiec, komentator polityczny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce koalicja obywatelska Polska 2050 Szymon Hołownia Michał Rachoń

Piotr Nisztor o tłumaczeniach obrońcy Sławomira Nowaka: kuriozalna i nieprawdopodobna historia

- Obrońca Sławomira Nowaka, twierdzi, że część wątków, które dotyczą Ukrainy powinny być przeniesione na Ukrainę, a w związku z tym, że tam trwa wojna to cały proces powinien być zawieszony do momentu jej zakończenia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sap służby i bezpieczeństwo Piotr Nisztor Michał Rachoń Polskie Radio 24

tylko u nas Rosyjski oligarcha inspirował ataki na Polskę? Tarczyński ujawnia nowe informacje o aferze korupcyjnej w PE

- Kiedy w 2016 roku Eva Kaili bawiła się z Iwanem Sawwidisem, w tym samym czasie pisała wniosek o to, aby rozpocząć procedurę z art. 7 przeciwko Polsce - to było trzy miesiące po wyborach - mówił w Polskim Radiu 24 Dominik Tarczyński. Europoseł PiS wyjaśnił, że nowe informacje o relacjach głównej podejrzanej w aferze korupcyjnej w Parlamencie Europejskim wskazują na silne związki tej sprawy z Rosją.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski korupcja Rosja Dominik Tarczyński Michał Rachoń Polskie Radio 24

Nitras "przypilnuje" wyborów. Poseł PiS: kojarzy się z agresją, czynienie go strażnikiem uczciwości to aberracja

- Donald Tusk wyciąga najbardziej zradykalizowanych polityków po stronie Platformy Obywatelskiej i mówi, że "nie zawaha się ich użyć". To bardziej groźba niż konstruktywna praca - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Platforma Obywatelska wojna na Ukrainie wojna 2022 wojna 2023 Michał Rachoń Jarosław Krajewski

PR24 Bogdan Pęk: Sławomir Nitras jest czołowym przedstawicielem warcholstwa polskiego

Tusk mówi: mamy Nitrasa i nie zawahamy się go użyć, ale nie mówi, że chodzi o to, by uczynić z tych wyborów totalną walkę, prowokować rozróby, incydenty, żeby tworzyć podstawy do ewentualnych protestów wyborczych - twierdził w Polskim Radiu 24 b. poseł, europoseł i senator PiS Bogdan Pęk. Jak stwierdził, jest to "typowa tuskologia".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Donald Tusk Sławomir Nitras Platforma Obywatelska wybory wybory w Polsce POLSKA polityka PiS

"Testowanie polityki resetu w stosunkach z Rosją". Stankowski o wypowiedzi Sikorskiego

- Tę wypowiedź można interpretować na najróżniejsze sposoby, jednak Radosław Sikorski jest politykiem, był wcześniej ministrem spraw zagranicznych i marszałkiem Sejmu. To, co mówi, należy traktować politycznie - stwierdził w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Radosław Sikorski Platforma Obywatelska wojna na Ukrainie wojna 2022 wojna 2023 Adrian Stankowski Michał Rachoń

"Odwlekając decyzję, Niemcy dają czas Putinowi". Prof. Grochmalski o przekazaniu czołgów Ukrainie

- Najbardziej bezczelne jest stwierdzenie, że to Niemcy zachęcają państwa posiadające leopardy, by szkoliły ukraińskie załogi. My już tego typu działania podjęliśmy. To próba przedstawienia działania, które ktoś realnie podejmuje, jako własne. To, co jest wyciskane na siłę od Niemiec, jest przedstawiane jako ich wielki wkład - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej).
Zobacz więcej na temat:  Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Michał Rachoń Piotr Grochmalski

Korupcja w UE. Bogdan Pęk: dotyczyła nie tylko Kataru, także europejskich państw

- Amerykanie twierdzą, że Rosjanie wydali co najmniej 300 mln dolarów na korumpowanie dwudziestu kilku państw, w większości są to na pewno państwa UE - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS, komentując ostatnie doniesienia o skandalu korupcyjnym w Parlamencie Europejskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Unia Europejska korupcja Michał Rachoń Parlament Europejski

Afera nie tylko korupcyjna, ale i szpiegowska? Piotr Nisztor o działalności tajnych służb Maroka w UE

- Mamy do czynienia z akredytowanym w Polsce dyplomatą, który jest jednym z najuważniejszych elementów siatki wywiadu marokańskiego w Europie Zachodniej, człowiekiem, który ma ogromną wiedzę ws. funkcjonowania UE - mówił o działalności Abderrahima Atmouna, ambasadora Maroka w Polsce, Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Maroko Michał Rachoń Piotr Nisztor sahara zachodnia

Tomasz Duklanowski o sprawie pedofila Krzysztofa F.: marszałek Geblewicz próbuje zamieść sprawę pod dywan

- Mimo tego, że Krzysztof F. pracował w tym urzędzie 20 lat, był na eksponowanym stanowisku, marszałek Geblewicz wciąż przyjmuje, że nic się nie stało i stara się tę sprawę zamieść pod dywan - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski, redaktor Radia Szczecin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pedofilia PiS PO Michał Rachoń społeczeństwo Polskie Radio 24

"KPO to nie jest dla Polski kwestia być albo nie być". Piotr Cywiński o środkach z UE

- Przed nami jest batalia o kształt UE (…), która stoi przed wielkim dylematem, którą drogą pójść dalej. Rosnąca siła Polski oznacza większe znaczenie naszego kraju w przekształceniach, które nastąpią - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"), który wraz z Agnieszką Siewiereniuk-Maciorowską ("Gazeta Współczesna") i Pawłem Piekarczykiem ("Gazeta Polska") podsumowywał najważniejsze wydarzenia mijającego roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy polityka Michał Rachoń

Sprawa pedofila Krzysztofa F. Duklanowski: miała być wyciszona, bo dotyczy środowiska PO

- Sprawa pedofila Krzysztofa F. miała być wyciszona. Nikt miał się o niej nie dowiedzieć - właśnie dlatego, że dotyczyła środowiska Platformy Obywatelskiej. To środowisko i media z nim związane ścigają pedofilię tylko w Kościele katolickim - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń pedofilia Platforma Obywatelska