X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Rachoń

"Kolejny raz wyśmiewanie tradycji". Prof. Nalaskowski o krytyce słowa "cnota"

- Cnotą nazywamy stałą skłonność do czynienia dobra. I to dobro może się okazywać właśnie w postaci męstwa, prawdomówności, umiarkowania, w postaci również pewnej przyzwoitości. Wyśmiewanie "cnoty" wynika z takiego bardzo knajackiego rozumienia - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Aleksander Nalaskowski, odnosząc się do debaty nad wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA Sejm Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Absurdalne odwoływanie się do zagranicy". Piotr Cywiński o sporze po orzeczeniu TSUE

- Obecna sytuacja to dorobek współczesnych nam zdrajców, którzy po utracie władzy w demokratycznych wyborach, odebranej przez obywateli, postanowili ją odzyskać - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński (Sieci). W dyskusji wzięli udział również Dawid Wildstein (TVP) i Marian Kowalski, komentator.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Michał Rachoń

"Decyduje naga siła polityczna". Prof. Jabłoński o sporze pomiędzy TK a TSUE

- Do wyroków Trybunału Konstytucyjnego powinniśmy podchodzić zgodnie z zasadą "Roma locuta, causa finita". Jest kompletne orzeczenie instytucji uprawnionej do orzekania, co jest, a co nie jest zgodne z konstytucją i nie powinno być dalszej dyskusji na ten temat - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Wawrzyniec Konarski Michał Rachoń

"Europa zbudowała się jako wspólnota państw narodowych". Prof. Mieczysław Ryba o sporach ideowych w UE

- Od pewnego czasu mamy do czynienia z sytuację przejęcia władzy w UE przez ideologów o bardzo skrajnym nastawieniu, którzy negują to, co nazywamy narodami, uważają, że wspólnota narodowa jest opresyjna, podobnie jak inne wspólnoty, takie jak rodzina czy Kościół - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (KUL).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Unia Europejska Michał Rachoń Trybunał Sprawiedliwości UE prof. Mieczysław Ryba

Prof. Paruch: instytucje europejskie zaczynają łamać traktat z Lizbony, stają się niepraworządne

- Unia Europejska stara się być superpaństwem, przejąć kompetencje państw narodowych. W tym zakresie instytucje europejskie - przede wszystkim Parlament Europejski, a w ostatnim czasie także Trybunał Sprawiedliwości - zaczynają łamać traktat z Lizbony, czyli zaczynają się zachowywać niepraworządnie - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Waldemar Paruch. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Michał Rachoń Trybunał Sprawiedliwości UE

Bogdan Pęk: Donald Tusk boi się trudnych pytań, chce zakneblować usta wolnym dziennikarzom i mediom

- Platforma Obywatelska i Donald Tusk nie są w stanie działać w ramach medialnego pluralizmu, w którego skład wchodzą trudne pytania zadawane przez tak zwanych niezaprzyjaźnionych dziennikarzy. Stąd próby kneblowania ust wolnym dziennikarzom i wolnym mediom - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Michał Rachoń Platforma Obywatelska Donald Tusk media polityka

"Zmobilizuje Zjednoczoną Prawicę". Jastrzębowski o powrocie Tuska

- Mam nadzieję, że Tusk bardzo się Polsce przyda, przede wszystkim w naprawie pewnych mechanizmów, które się rozregulowały w Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, właściciel Salonu24.pl. Gośćmi audycji byli także Dawid Wildstein z TVP i "Gazety Polskiej" oraz Piotr Cywiński (tygodnik "Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Dawid Wildstein POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk

"Polski Senat nie myśli propaństwowo". Sebastian Kaleta o dyskusji dot. nowelizacji k.p.a.

- My, jako państwo, jako naród, mamy bardzo przykre doświadczenia historyczne z udziałem ambasadorów państw trzecich w obradach polskiego parlamentu, które zakończyły się przecież rozbiorami. I niestety takie skojarzenia się budzą, kiedy tego typu działania są podejmowane - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, komentując senacką debatę dot. noweli k.p.a. z udziałem dyplomatów z Izraela.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dyplomacja Polityka zagraniczna Polski polityka historyczna Izrael reprywatyzacja Holokaust polityka Michał Rachoń Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości

"Karkołomny brazylijski serial". Marek Formela o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki

- Wydaje mi się, że PO jest w stanie głębokiego wewnętrznego kryzysu. Parę lat temu Donald Tusk w sposób ewidentny opuścił partię. Jego życie polityczne toczyło się obok czy poza PO. Trochę mi to przypomina okres relacji Aleksandra Kwaśniewskiego z SLD - nie był w Sojuszu, ale jednocześnie chciał mieć przemożny wpływ na różne decyzje - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Formela z "Gazety Gdańskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk

Prof. Waldemar Paruch: w modelu polityki Donalda Tuska nie ma miejsca na kompromisy

- Zanosi się na powstanie triumwiratu w Platformie Obywatelskiej w składzie Budka, Trzaskowski i Tusk. Pamiętajmy jednak, że takie byty mają to do siebie, że zawsze rodzą konflikty. Donald Tusk już dwa triumwiraty w swoim życiu zbudował i swoich parterów politycznych rozegrał wręcz modelowo, zostając sam - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch (UMCS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Michał Rachoń