more_horiz
PR24 Portal
Section05

Michał Rachoń

Pomoc wojskowa Niemiec dla Ukrainy. Gmyz: widać rozłam w zapleczu partyjnym Scholza

- Co ciekawe, w ostatnich dniach okazuje się, że zaplecze partyjne samego Olafa Scholza nie jest jednorodne. Z jednej strony mamy blokadę kanclerza Niemiec w kwestii wysyłania broni pancernej na Ukrainę (...), a z drugiej strony szefa komisji spraw zagranicznych Bundestagu (...), który opowiada się za wsparciem naszych wschodnich sąsiadów - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń ŚWIAT Europa Ukraina Niemcy wojna na Ukrainie wojna 2022 pomoc

"Myślę, że Rosjanie oszukali TVN". Macierewicz komentuje doniesienia stacji ws. Smoleńska

- Panowie z TVN24 nie zdają sobie sprawy, że to my przekazaliśmy dokładnie NIAR-owi dane tak, żeby wypracować trajektorię zgodną z założeniami komisji Jerzego Millera, a pierwsze założenie, jakie zrobił NIAR było wg tego, co rzeczywiście się zdarzyło i wtedy okazało się, że samolot w ogóle w innym miejscu uderzył w ziemię - powiedział w Polskim Radiu przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego Antoni Macierewicz. - Oni są niekompetentni, albo Rosjanie nimi manipulują - powiedział, krytykując reportaż TVN.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Michał Rachoń katastrofa smoleńska POLSKA

Scholz kwestionuje roszczenia za straty wojenne. Siewiereniuk-Maciorowska: Niemcy coraz bardziej się pogrążają

- Olaf Scholz powinien ważyć swoje słowa, to, w jaki sposób się wypowiada wobec Polski, bo to będzie rzutowało na postrzeganie Niemiec na arenie międzynarodowej - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska ("Gazeta Współczesna", "Kurier Poranny").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń ŚWIAT Niemcy reparacje wojenne II wojna światowa historia Polski Europa Olaf Scholz

Jak Niemcy odbierają polskie starania o reperacje? Gmyz: posługują się nieprawdziwą narracją opozycji

- Niemcy za okres II wojny światowej się nie rozliczyły. Więc jeżeli chcą nas dzisiaj pouczać o praworządności to pytam, gdzie są te ławy oskarżonych, na których powinni zasiąść setki tysięcy Niemców  - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń ŚWIAT Niemcy Cezary Gmyz reparacje wojenne II wojna światowa historia Polski Europa

Były operator TVN: jestem ofiarą odwetu, od 2,5 roku jestem bezrobotny

- Zastrzegliśmy w zgłoszeniu, że bardzo nam zależy na tym, by nasza anonimowość została zachowana, że jesteśmy chętni współpracować w sprawie wyjaśniania nieprawidłowości i że naruszenie naszej anonimowości zagraża nam i naszym bliskim, co zresztą się potwierdziło, ponieważ jestem ofiarą odwetu, czyli wyrzucenia z pracy i wilczego biletu, bo od 2,5 roku jestem bezrobotny - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Różalski, były operator TVN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń media TVN dziennikarstwo społeczeństwo

Skandal w gorzowskim WORD-zie. Wojewoda lubuski: najbardziej bulwersuje to, że ofiara spychana jest do narożnika

- Chociaż główni aktorzy tego dramatu są politykami, to nie jest afera polityczna. Ona mogła wydarzyć się w każdym innym miejscu. Pozostaje tylko pytanie: dlaczego nie wszczęto działań przewidzianych zewnętrznymi procedurami? - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Dajczak (wojewoda lubuski). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń mobbing Gorzów Wielkopolski Platforma Obywatelska molestowanie seksualne społeczeństwo POLSKA media polityka

Nowe wątki w sprawie lubuskiego WORD. Siewiereniuk-Maciorowska: to układ zamknięty

- Mamy system niedobry, chory, ale wynika to z wieloletnich relacji między politykami, wymiarem sprawiedliwościami, instytucjami nadzoru. Wiele rzeczy jest przeżartych patologiami - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" komentując relacje między samorządem a sądownictwem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń regiony lubuskie sądownictwo

Sprawa lubuskiego WORD. Derewienko: dokonano kalkulacji, komu może zaszkodzić

- Jeśli sprawa trafiła dalej, to każda z osób powinna coś z tą informacją zrobić w zakresie informowania organów. To, że tego nie zrobiono, w moim przekonaniu, bierze się z tego, że to ma określone konsekwencje polityczne - powiedziała w Polskim Radiu 24 komentator polityczna Anna Derewienko oceniając sprawę molestowania w lubuskim WORD. - Bardzo szybko dokonano kalkulacji na ile sprawa może zaszkodzić konkretnym osobom - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń regiony lubuskie molestowanie seksualne Platforma Obywatelska

Afera w lubuskim WORD. Marek Surmacz: popełniono zaniechania w interesie PO

- Pani marszałek dokładnie wie, w jaki sposób zachowuje się jej zastępca, który merytorycznie bezpośrednio nadzorował WORD w Gorzowie Wielkopolskim - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Surmacz, radny sejmiku województwa lubuskiego tłumacząc wniosek o jej odwołanie. - Ten zastępca w marcu miał informacje o możliwości popełnienia przestępstwa przez podległego dyrektora, członka PO, ale zastępca nie podjął żadnych czynności - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń regiony lubuskie molestowanie seksualne Platforma Obywatelska

Spór "GW" z Agorą. Pereira: redakcja była zakładnikiem partykularnych interesów

- Wśród bardzo pięknych haseł niezależności dziennikarskiej, redakcyjnej, misji wobec czytelników i ochrony ich danych, tak naprawdę przemycane były bieżące interesy - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny portalu TVP.Info Samuel Pereira komentując ujawnione przez portal taśmy ze spotkania zarządu Agory z dziennikarzami "Gazety Wyborczej". - Redakcja była zakładnikiem partykularnych celów bardzo wysokich podwyżek - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń polityka Gazeta Wyborcza media Samuel Pereira

Afera w lubuskim WORD. Sakiewicz: tego typu patologie są na świecie zwalczane

- Gdyby się okazało, że to zjawisko ma charakter masowy i zasadą jest »praca za seks«, to mamy do czynienia z bardzo niebezpieczną mafią, która akurat ukryła się pod skrzydłami Platformy Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. - Tego typu patologie są na całym świecie bardzo mocno zwalczane - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń polityka Tomasz Sakiewicz lubuskie regiony Platforma Obywatelska

Afera w gorzowskim WORD. Bogdan Pęk: pękła bańka nieprawdopodobnej obłudy

Były senator i samorządowiec Bogdan Pęk skomentował na antenie Polskiego Radia 24 aferę w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jego zdaniem "sprawa jest rzeczywiście poważna, ponieważ pokazuje nastawienie systemowe Platformy Obywatelskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka Platforma Obywatelska mobbing molestowanie seksualne społeczeństwo media wolność prasy wolność słowa

Echa afery w Gorzowie Wlkp. Radny PiS: nie dziwi mnie brak reakcji władz województwa lubuskiego

- To są praktyki powszechnie znane z bardzo odległej przeszłości, odświeżone wyjęte z jakiegoś postkomunistycznego archiwum - tak o metodach stosowanych w gorzowskim WORD mówił w Polskim Radiu 24 Marek Surmacz, radny woj. lubuskiego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń mobbing Gorzów Wielkopolski Platforma Obywatelska molestowanie seksualne społeczeństwo POLSKA media polityka

Dawid Wildstein o aferze w gorzowskim WORD: niektóre samorządy robią co chcą i są bezkarne

- Upór jaki jest w samorządach przed działaniem władzy centralnej, wynika z tego, że systemy władzy samorządowej robią co chcą i są bezkarne - powiedział w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein. Gośćmi audycji byli także Angieszka Siewiereniuk-Maciorowska i Marek Jakubiak.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska molestowanie seksualne samorząd media Michał Rachoń POLSKA polityka Polskie Radio 24

Marian Kowalski wspomina skandaliczne zachowanie Radia TOK FM: nie pozwolili mi wziąć udziału w debacie prezydenckiej

- Radio TOK FM, które ma usta pełne gadaniny o wolności itp., uważało, że do debaty z prezydentem z Platformy Obywatelskiej Krzysztofem Żukiem mogą zasiąść wyłącznie kandydaci, którzy są z nim w sojuszu w Radzie Miejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, komentator.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media regiony Lublin lubelskie Michał Rachoń Polskie Radio 24 Marian Kowalski