X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Wójcik

Łączenie praworządności z budżetem UE. Wójcik: nie zgadzamy się na przehandlowanie suwerenności

- Wyrażamy satysfakcję z powodu zdecydowanego sprzeciwu polskiego ambasadora wobec mechanizmu łączącego praworządność ze środkami unijnymi; jako Solidarna Polska nie zgadzamy się na przehandlowanie suwerenności za żadną kwotę - podkreślił minister w KPRM Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze ue fundusze unijne Europa Solidarna Polska Michał Wójcik polityka

Michał Wójcik: powiązanie środków unijnych z zasadą praworządności odbierze nam suwerenność

- Nie możemy sobie dać narzucić kagańca, który uniemożliwi rozwój naszego kraju. Kategorycznie nie zgadzamy się na łączenie praworządności z kwestią przekazywania środków unijnych - powiedział wiceszef Solidarnej Polski, minister w KPRM Michał Wójcik. Dodał, że taki mechanizm nie ma podstaw prawnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Unia Europejska budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 Michał Wójcik Solidarna Polska Gazeta Polska

"Element negocjacji". Prof. Rafał Chwedoruk o sporze wokół powiązania funduszy UE z praworządnością

- W kwestiach polityki międzynarodowej, w sytuacji, w której mowa jest o bardzo dużych pieniądzach, ale także o rozstrzygnięciu o charakterze ustrojowym, raczej nie powinniśmy rozstrzygać wszystkiego w kategoriach zero-jedynkowych. To element negocjacji, jeśli nawet padają w nich idące daleko określenia - mówił w Polskim radiu 24  prof. Rafał Chwedoruk, politolog z UW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Wójcik Unia Europejska budżet ue Komisja Europejska

"Odebranie suwerenności Polsce". Michał Wójcik o łączeniu zasad praworządności z wypłatą środków UE

- Jeżeli ten mechanizm zostanie wprowadzony, to będzie to furtka dla Komisji Europejskiej, która jeśli nie będzie zgadzała się z jakąś reformą przygotowywaną w Polsce, będzie mogła ją zablokować - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Wójcik Unia Europejska budżet ue Komisja Europejska

Fundusze UE i praworządność. Czarnecki: będziemy walczyć, aby nikt nie mógł zabrać Polsce pieniędzy

- Będziemy walczyć o to, aby nikt - używając politycznego bejsbola w postaci zapisów o praworządności - nie mógł zabrać Polsce pieniędzy w przyszłości - mówi portalowi PolskieRadio24.pl europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Eurodeputowani PSL zamierzają wnioskować w Brukseli, aby środki unijne trafiały do samorządów z pominięciem rządu. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet ue Ryszard Czarnecki Władysław Kosiniak-Kamysz Michał Wójcik POLSKA UE

"Zabiera nam część suwerenności". Wójcik o powiązaniu środków unijnych z kwestią praworządności

- Wprowadzenie mechanizmu powiązania środków UE z praworządnością zabiera nam część suwerenności - wiceszef Solidarnej Polski, minister w KPRM Michał Wójcik i apelował w piątek do polityków opozycji, aby "nie kupczyli Polską".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska fundusze ue fundusze unijne budżet ue Europa budżet UE 2021-2027 Michał Wójcik Solidarna Polska Mateusz Morawiecki premier

Wójcik o wpisie Tuska: to żenujące, nie powinno się pojawić

- Kiedy myślę, że Donald Tusk nic głupszego nie napisze, on jednak wspina się na wyżyny swoich możliwości i wrzuca kolejnego tweeta tego rodzaju. To są rzeczy niedopuszczalne, widać, że ten człowiek bawi się, kpi... To żenujące - komentował w Programie 3 Polskiego Radia minister-członek Rady Ministrów Michał Wójcik, odnosząc się do wpisu byłego premiera na Twitterze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Michał Wójcik rząd COVID-19 Koronawirus w Polsce koronawirus