X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Woś

Michał Woś: struktura polskiego sądownictwa wymaga uporządkowania

- Teraz w końcu stanie się to, co planowaliśmy od początku, a mianowicie uporządkowanie sądownictwa, struktury sądownictwa - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, pytany o plany dalszej reformy wymiaru sprawiedliwości. - Trzeba wykorzystać potencjał wszystkich 10 tys. polskich sędziów, a przypomnę, że nakłady na polskie sądownictwo są jednymi z najwyższych w Europie, więc to powinno realnie przekładać się na wyniki - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Woś sądownictwo sąd Polski Ład Ministerstwo Sprawiedliwości

Ziobro: dokonaliśmy przełomowych zmian w zakresie cyfryzacji wymiaru sprawiedliwości

W ocenie szefa MS resort wprowadził wiele zmian, z których przełomową jest System Losowego Przydziału Spraw (SLPS). - Do czasu wprowadzenia tego systemu o tym, kto sądzi jaką sprawę, mógł decydować - niejako z palca - prezes sądu, czy przewodniczący danego wydziału. To stwarzało możliwość różnego rodzaju nadużyć i działań, które mogły mieć charakter pozaprawny, poza procesowy, a nawet kryminalny - podkreślił Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro polityka Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości sąd sądownictwo

Wiceminister sprawiedliwości o postulatach pracowników sądów i prokuratur: trzeba się odwoływać do twardych danych

- Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o sytuację pracowników sądów i prokuratur - powiedział wiceminister Michał Woś podczas sejmowej komisji poświęconej tej grupie zawodowej. Ponieważ minister musiał opuścić komisję, posiedzenie zostało przerwane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Woś sądownictwo prokuratura sąd

"Na to nie ma zgody". Wiceminister sprawiedliwości mówi o "szantażu" ze strony UE ws. KPO

- Co jeszcze rok temu było nazywane sporem "pieniądze za praworządność", przerodziło się w spór "pieniądze za suwerenność" i to jest problem. Unia Europejska wprost o tym mówi, szantażując Polskę - stwierdził w piątek wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  prawo Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej POLSKA Trybunał Konstytucyjny sądownictwo

"Przerażający reportaż, a cierpienie nieletnich gigantyczne". Michał Woś reaguje ws. ośrodka w Renicach

- Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca, dwóch projekt ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich będzie przyjęty przez rząd i trafi do parlamentu - powiedział w piątek wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, komentując sytuację w ośrodku w Renicach pod Szczecinem.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś społeczeństwo ustawa Ministerstwo Sprawiedliwości przemoc dzieci szkoła POLSKA

"Szef zbójeckiego reżimu". Sellin o Łukaszence

– Alaksandr Łukaszenka, szef zbójeckiego reżimu [...], nie tylko próbuje na tym zarabiać, ale też destabilizować sytuację w krajach UE – mówił w Programie 3 Polskiego Radia o sytuacji na polskiej granicy z Białorusią Jarosław Sellin (PiS). Gośćmi audycji byli także Paweł Kowal (KO), Urszula Pasławska (PSL) Michał Woś (Solidarna Polska) oraz Anna Maria Żukowska (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Białoruś granica emigracja Aleksander Łukaszenka Paweł Kowal Jarosław Sellin Michał Woś Urszula Pasławska Anna-Maria Żukowska Beata Michniewicz

Michał Woś: głęboka reforma sądownictwa, a nie uleganie naciskom UE

- Głęboka reforma instytucjonalno-organizacyjna sądownictwa jest wskazana, Solidarna Polska już dawno takie ustawy miała przygotowane - podkreślił we wtorek wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Zaznaczył jednak, że nikt tego nie będzie robił pod wpływem "nacisków UE".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości sąd prawo Trybunał Sprawiedliwości UE Michał Woś reforma sądownictwa

Nowy wyjątek od kwarantanny granicznej? Ministerstwo Sprawiedliwości: zwolnienie powinno objąć kontakty z dzieckiem

Wyjątki od kwarantanny granicznej nie obejmują obecnie sytuacji kontaktów rodziców z dziećmi wynikających z orzeczenia sądu; zwolnienie z kwarantanny tych osób powinno zostać uwzględnione przy najbliższej zmianie rozporządzenia - wskazuje resort sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości pandemia koronawirus COVID-19 kwarantanna

Tusk twierdzi, że PO miała projekt "podobny do 500+". Woś: były premier się ośmiesza i kompromituje

- Donald Tusk, mówiąc o tym, że to Platforma Obywatelska, że Ewa Kopacz wymyśliła 500+ ośmiesza się i kompromituje. To żenujący spektakl. Poza tym były premier jest agresywny, jątrzy, chce dzielić i skłócać. To jego metoda walki politycznej - podkreślił w Polskim Radiu 24 Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Michał Woś

Reforma przepisów o nieletnich. Michał Woś o szczegółach projektu resortu sprawiedliwości

Obowiązek umieszczania w zakładzie poprawczym sprawców najcięższych przestępstw, kara dożywocia za najcięższe przestępstwa, wprowadzenie okręgowych ośrodków wychowawczych, czy przedłużenie pobytu w zakładzie poprawczym - to niektóre z założeń reformy prawa o nieletnich. Ponad 400-stronicowy projekt został przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Woś dożywocie przestępczość wychowanie Michał Wójcik

Postępowanie w sprawach nieletnich. Resort sprawiedliwości przygotował ustawę

Nieletni sprawcy najpoważniejszych przestępstw będą obligatoryjnie trafiali do zakładów poprawczych, a górna granica wiekowa przebywania w takim zakładzie zostanie podniesiona do 24 lat - to część rozwiązań, które zawarte są w reformie przepisów dotyczących nieletnich przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Woś młodzież

Bezwzględne dożywocie i kategoria recydywy seksualnej. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada zmiany w kodeksie karnym

- Kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości przygotowało rozwiązania związane z surowością kary. Chcemy m.in. wprowadzić bezwzględne dożywocie oraz kategorię recydywy seksualnej, która będzie polegała na nadzwyczajnym obostrzeniu kary - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Woś kodeks karny polityka

Sprawa Sławomira Nowaka. Woś: nie naruszono żadnego standardu, akta są mocne

- Śledztwo w sprawie Sławomira Nowaka trwa tyle ile powinno, żadnego standardu nie naruszono, akta sprawy są mocne - podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Woś. Dodał, że to m.in. działaniami wiceszefa MSZ Pawła Jabłońskiego reformy wymiaru sprawiedliwości zostały zatrzymane w połowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Michał Woś Sławomir Nowak Paweł Jabłoński