X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Micheil Saakaszwili

"Micheil Saakaszwili to enfant terrible światowej polityki"

- Micheil Saakaszwili to enfant terrible nie tylko ukraińskiej, ale także światowej polityki. To postać dużego formatu wykraczająca poza Ukrainę, z bardzo burzliwą, błyskotliwą karierą. Niewątpliwie to duża osobowość, ale też duży kłopot dla Gruzji i Ukrainy – powiedział w audycji Spojrzenie na Wschód Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Odniósł się także do przyszłości polityka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Micheil Saakaszwili Ukraina Gruzja

NASZ WYWIAD Prezydent ma problem. Julia wróciła i jest na czele sondażu

Kampania nabiera rozpędu, a wśród liderów sondaży prezydenckich i parlamentarnych ostatnich miesięcy wybijają się Petro Poroszenko i Julia Tymoszenko oraz ich ugrupowania. Sytuacja polityczna jest jednak bardzo dynamiczna. Sojusze mogą zmieniać się z dnia na dzień – mówiła Olga Popowycz, ekspertka ds. polityki Ukrainy w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina Micheil Saakaszwili Gruzja ŚWIAT Petro Poroszenko Rosja polityka

TYLKO U NAS Bój samców alfa o władzę. "Saakaszwili jest w desperacji"

To na pewno nie koniec zmagań Micheila Saakaszwilego o wpływy polityczne na Ukrainie. Tymczasem wielkie aspiracje byłego prezydenta Gruzji i spór ambicjonalny z prezydentem Ukrainy doprowadziły już niemal do kryzysu państwowego – powiedział portalowi PolskieRadio.pl Tomasz Piechal (Ośrodek Studiów Wschodnich), komentując ostatnie wydarzenia na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina NASZ WYWIAD Micheil Saakaszwili Gruzja Petro Poroszenko ŚWIAT OSW

Czy maile współpracowników zaszkodzą Donaldowi Trumpowi?

Ekipa specjalnego prokuratora Roberta Muellera, prowadząca dochodzenie w sprawie ingerowania przez Rosję w wybory prezydenckie w USA, uzyskała dostęp do dziesiątek tysięcy maili zespołu, który przygotowywał przejęcie administracji USA przez Donalda Trumpa. Jedne z prawników amerykańskiego prezydenta twierdzi, że maile zostały przekazane Muellerowi bezprawnie.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Micheil Saakaszwili Ukraina Biały Dom Donbas Waszyngton

Saakaszwili uwolniony. Wzywa do obalenia Poroszenki

Micheil Saakaszwili został zatrzymany po tym, jak w jego kijowskim mieszkaniu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) prowadziła przeszukanie. Później został uwolniony przez swoich zwolenników z samochodu, którym miał być przewieziony do siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Zdaniem ukraińskiej prokuratury Micheil Saakaszwili współpracował z ludźmi eksprezydenta Wiktora Janukowycza.
Zobacz więcej na temat:  Micheil Saakaszwili Ukraina ŚWIAT Kijów

Ukraina: Micheil Saakaszwili wzywa na Majdan

"Wzywam wszystkich do przyjścia na Majdan i rozpoczęcia procesu uwolnienia kraju od Poroszenki i jego bandy! Nie mamy się czego obawiać, to niech oni boją się nas!" – powiedział był prezydent Gruzji. Uwolniony przez zwolenników z rąk policji Micheil Saakaszwili oświadczył, że rozpoczyna proces wyzwolenia Ukrainy spod władzy prezydenta Petra Poroszenki. "Będziemy domagać się impeachmentu prezydenta” – przemawiał.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Micheil Saakaszwili Gruzja Petro Poroszenko