more_horiz
PR24 Portal
Section05
Miejscówka z Dwójką

Wojciech Błażejczyk i muzyka strun [ZOBACZ WIDEO]

Tworzy zarówno muzykę akustyczną, jak i elektroakustyczną. Komponuje muzykę teatralną i filmową. W swoich utworach wykorzystuje stworzone przez siebie instrumenty: obiektofony – przedmioty codziennego użytku, których dźwięk jest przetwarzany na żywo, gestofon – instrument elektroniczny sterowany gestami, a także nietypowe instrumenty strunowe, które wykorzystuje w sposób eksperymentalny. Gospodarzem "Miejscówki z Dwójką" był Wojciech Błażejczyk.
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką koncert Dwójka KULTURA

Magdalena Gajdzica: "Miejscówka" to próbka tego, co robiłam w ostatnim roku

- Bardzo lubię w muzyce, że można się wcielać w różne role i śpiewać różne gatunki. Mimo wszystko mam wrażenie, że nasza "Miejscówka z Dwójką" będzie brzmiała spójnie - mówiła w Dwójce wokalistka, kompozytorka, producentka i instrumentalistka Magdalena Gajdzica, gospodyni sobotniego koncertu w cyklu "Miejscówka z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Dwójka KULTURA muzyka współczesna Jakub Jamrozek

Marcin Masecki zaprasza na południowoamerykańską "Miejscówkę"

- Ameryka Południowa jest we mnie tematem, hiszpański to był mój pierwszy język. Niedawno do mnie dotarło, że chcę grać muzykę południowoamerykańską, i taką propozycję skonstruowałem na "Miejscówkę z Dwójką" - mówił o występie w Dwójce (4.06) Marcin Masecki, jeden z najoryginalniejszych i najwszechstronniejszych współczesnych polskich muzyków. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Masecki Dwójka Jakub Kukla Miejscówka z Dwójką

Maria Wilgos: duet AbsoLutes gra muzykę historyczną po swojemu

- Możemy wykazać kreatywność i jesteśmy tym zachwycone, tworzymy coś swojego, szukamy równowagi, złotego środka. Dbamy, by estetyka pozostała podobna, gramy przecież muzykę historyczną - mówiła gitarzystka Maria Wilgos z duetu AbsoLutes, który wystąpi w najbliższej "Miejscówce z Dwójką" w sobotę 28 maja. Transmisja na antenie oraz wideo na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Miejscówka z Dwójką Paweł Siwek gitara

Michał Markiewicz: NeoQuartet ma unikalne brzmienie

- Muzycznie rozumiemy się doskonale. Na początku potrzeba czasu na swego rodzaju asymilację materiału, każdy następny utwór jest już trochę mniejszym wyzwaniem. Współcześni kompozytorzy często wymyślają swój muzyczny język, notację, a my musimy to potem sobie przetłumaczyć i zagrać - mówił altowiolista Michał Markiewicz, członek zespołu NeoQuartet, który w najbliższą sobotę (20.05) będzie gospodarzem "Miejscówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Jakub Kukla Miejscówka z Dwójką kwartet smyczkowy kompozytor

Wielkosobotnia "Miejscówka" z Arte dei Suonatori [ZOBACZ WIDEO]

W Wielką Sobotę wybitne artystki: Marta Gawlas, Anna Krzyżak-Siarkowska, Katarzyna Olszewska, Natalia Reichert, tworzące jednocześnie skład orkiestry Arte dei Suonatori, oraz założyciele tego zespołu: Ewa i Aureliusz Golińscy, w atmosferze zadumy i refleksji wykonali dzieła Johanna Sebastiana Bacha, jego syna - Carla Philippa Emanuela, Johanna Georga Pisendela i Johanna Joachima Quantza. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką koncert Dwójka

Arte dei Suonatori zaprasza do wielkosobotniej refleksji

- Mam wrażenie, że udało nam się ułożyć specjalny program, który oddaje przeżycia, z jakimi wiąże się Wielki Piątek i Wielka Sobota - gościem "Poranka Dwójki" był Aureliusz Goliński, skrzypek i założyciel orkiestry Arte dei Suonatori. Koncert tego znakomitego zespołu muzyki dawnej usłyszymy w Wielką Sobotę (16.04) podczas "Miejscówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Arte dei Suonatori Miejscówka z Dwójką Dwójka Paweł Siwek muzyka klasyczna muzyka dawna KULTURA

"Miejscówka z Dwójką" na altówkę i fortepian [ZOBACZ WIDEO]

- Będą mogli nas Państwo usłyszeć w koncercie, na który złoży się bardzo różnorodny repertuar takich kompozytorów, jak Jan Michał Wieczorek, Rebecca Clarke, Zygmunt Stojowski, Tadeusz Dixa oraz dwa światowe prawykonania - utwory specjalnie skomponowane na "Miejscówkę z Dwójką" przez polskich kompozytorów: Krzysztofa Falkowskiego i Tomasza Jakuba Opałki - zapowiadali Krzysztof Komendarek-Tymendorf i Maciej Gański, którzy zagrali w Dwójce koncert w ramach naszego cyklu.
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką muzyka klasyczna Dwójka koncert

"Miejscówka z Dwójką": muzyka współczesna i prawykonania

- Podczas "Miejscówki z Dwójką" usłyszymy m.in. utwory z moich dwóch albumów: "Quantum of silence" oraz "ReVIOLAtion". Udało się również namówić Jakuba Opałkę oraz Krzysztofa Falkowskiego do napisania specjalnie na ten koncert utworów, których wykonania zostaną zadedykowane rodzinom ofiar wojny na Ukrainie. Będą to światowe prawykonania - mówił w Dwójce Krzysztof Komendarek-Tymendorf, który wraz z Maciejem Gańskim wystąpi podczas sobotniego koncertu w Dwójce (9.04).
Zobacz więcej na temat:  fortepian altówka Monika Zając Miejscówka z Dwójką Dwójka KULTURA koncert

"Miejscówka z Dwójką". Arie i pieśni ludowe z ukraińską niespodzianką

- Ukraińska pieśń, którą wybrałam, mówi o dziewczynie, która nie chce, żeby jej ukochany szedł na wojnę. Cieszę się, że mogłam chociaż w symboliczny sposób pokazać swoją solidarność i to, że stoję absolutnie po stronie Ukrainy i jej artystów - mówiła sopranistka Maria Domżał, która przy akompaniamencie ukraińskiej pianistki Natalii Gaponenko wystąpi w najbliższej "Miejscówce z Dwójką" (2.04).
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką śpiew Dwójka Paweł Siwek Ukraina KULTURA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem