X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Mierzeja Wiślana

"Ma realny plan i realną wizję". Robert Gontarz o prezydencie Andrzeju Dudzie

- Od pierwszego dnia prezydentury Andrzeja Dudy widzieliśmy jego aktywność i tak jest do tej pory - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Robert Gontarz. Gościem audycji był też Paweł Szramka z Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sejm rząd Mateusza Morawieckiego Rząd RP opozycja PiS Platforma Obywatelska kampania wyborcza PSL-Koalicja Polska centralny port komunikacyjny Mierzeja Wiślana

Jolanta Fedak: wniosek o wotum zaufania dla rządu mnie zaskoczył

- Rezultat głosowania nie mógł być inny, gdyż większość ma Prawo i Sprawiedliwość. (…) Byłam zdziwiona, że premier Mateusz Morawiecki dopuścił w ogóle do głosowania wniosku o wotum zaufania, tak jak by miał jakieś wątpliwości, czy zostanie on przegłosowany - powiedziała Jolanta Fedak z Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jolanta Fedak Polskie Stronnictwo Ludowe PSL-Koalicja Polska PSL rząd Mateusza Morawieckiego Rząd RP Sejm Mierzeja Wiślana polityka POLSKA

"Szukanie dziury w całym". Prof. Jabłoński o kwestionowaniu przekopu Mierzei Wiślanej

- Teraz szuka się wszelkich możliwości osłabienia przekazu PiS i tzw. dziury w całym. Teraz można starać się pokazywać ludziom złe strony i słabości przekopu Mierzei Wiślanej, które mają wynikać ze słabości PiS. W szerszym wymiarze wydaje się jednak, że mamy w tym interes - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof społeczny z KUL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Mierzeja Wiślana kampania prezydencka inwestycje PiS Platforma Obywatelska Michał Rachoń

"Koszt wstrzymania przekopu Mierzei to 30 mln zł miesięcznie". Pracownik ministerstwa o apelu Trzaskowskiego

- Przerwanie teraz tej inwestycji byłoby ze szkodą po pierwsze dla budżetu, a po drugie dla polskiej racji stanu. Miesięcznie to 30 milionów złotych – mówił w rozmowie z tvp.info Michał Kania z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mierzeja Wiślana wybory Rafał Trzaskowski Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi

Politolog o przekopie Mierzei Wiślanej: oczywiste korzyści gospodarcze i turystyczne

- Chodzi o otwarcie bardzo atrakcyjnego turystycznie regionu. Z Fromborkiem, Kopernikiem, szlakami wodnymi do Mazur, turystyką jachtową ze Skandynawii i Niemiec, siecią średniowiecznych zabytków - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana centralny port komunikacyjny wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Andrzej Duda Mateusz Morawiecki

"Komentarz dnia": przekop Mierzei Wiślanej, Rafał Trzaskowski, Senat

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Karol Gac ("Do Rzeczy") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o przekopie Mierzei Wiślanej i innych inwestycjach w dobie koronawirusa, a także o kampanii Rafała Trzaskowskiego oraz o przyjęciu przez Senat ustawy w sprawie wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Karol Gac Mierzeja Wiślana Rafał Trzaskowski Senat wybory prezydenckie

"Ukłon w stronę Berlina". Samuel Pereira o sprzeciwie Rafała Trzaskowskiego wobec CPK

- Rafał Trzaskowski osobiście wpływał na rezolucję przeciwko Polsce, działając ramię w ramię z Donaldem Tuskiem, i nie bez przyczyny kłania się Berlinowi i Moskwie - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 centralny port komunikacyjny Mierzeja Wiślana polityka Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Moskwa Berlin

"Tani populizm". Socjolog o apelu Trzaskowskiego ws. Mierzei Wiślanej

-  PO nie planowała równego rozwoju dla całej Polski, skierowała się w stronę aglomeracji. Tymczasem PiS przedstawiło ofertę rozwoju dla całego kraju. Mierzeja Wiślana, która ma na sobie również ciężar polityki międzynarodowej, daje również szansę rozwoju konkretnemu regionowi i grupom zawodowym. W okresie kampanii wyborczej może to mieć znaczenie - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog dr Krzysztof Karnkowski.   
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski centralny port komunikacyjny

Przekop Mierzei Wiślanej wzmacnia suwerenność i napędza gospodarkę. Trzaskowski chce wstrzymania inwestycji

- Przekop Mierzei Wiślanej należy odłożyć o dwa, trzy lata, a pieniądze na tę inwestycję przekazać m.in. na służbę zdrowia - ocenił we wtorek kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Przekop od początku krytykuje Rosja, która w ten sposób chce kontrolować polską żeglugę. Zdaniem polskiego rządu i prezydenta, inwestycja w budowę kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej wzmacnia suwerenność Polski i napędza gospodarkę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Mierzeja Wiślana GOSPODARKA rząd inwestycje polityka

"Mentalność płynięcia w głównym nurcie". Publicysta o niechęci PO do przekopu Mierzei Wiślanej

- Opór Platformy Obywatelskiej wobec przekopu Mierzei Wiślanej jest trudny do wyjaśnienia, choć pewną wskazówką mogą być słowa Rafała Trzaskowskiego o porcie lotniczym w Berlinie - powiedział Maciej Kożuszek, szef działu zagranicznego "Gazety Polskiej". - To, że Rosji i Niemcom nie podoba się przekop Mierzei Wiślanej, jest chyba, według polityków PO, wystarczającym powodem do tego, by sprzeciwiać się realizacji tego przedsięwzięcia - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń polityka Maciej Kożuszek Mierzeja Wiślana Morze Bałtyckie Bałtyk