X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mike Pompeo

"Wsparcie Trójmorza jeszcze ważniejsze". Pompeo komentuje sytuację na Białorusi

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył we wtorek, że w świetle wydarzeń na Białorusi wsparcie dla Inicjatywy Trójmorza "stało się jeszcze ważniejsze". Podkreślił też wysiłki USA, mające na celu połączenie krajów Europy Środkowej i Wschodniej "na osiach północ-południe".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka USA Mike Pompeo Europa Środkowo-Wschodnia Trójmorze Białoruś pomoc dyplomacja polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski

"Nawalnego próbowali otruć urzędnicy rosyjskiego rządu". Pompeo żąda wyjaśnień

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo ocenił jako prawdopodobne, że otrucie Aleksieja Nawalnego zostało zlecone przez wysokich rangą przedstawicieli Kremla. W wywiadzie radiowym szef amerykańskiej dyplomacji powiedział, że Stany Zjednoczone podejmą próbę zidentyfikowania sprawców.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja USA Stany Zjednoczone Ameryka Mike Pompeo infografika Marek Wałkuski ŚWIAT

"Największy sponsor terroryzmu". Stany Zjednoczone żądają przywrócenia sankcji ONZ wobec Iranu

Administracja Donalda Trumpa oficjalnie powiadomiła w czwartek ONZ o swoim żądaniu przywrócenia wszystkich sankcji ONZ wobec Iranu. Przeciwko temu są pozostali członkowie Rady Bezpieczeństwa, w tym europejscy sojusznicy USA, uznający żądanie Waszyngtonu za nielegalne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Iran Mike Pompeo sankcje Ameryka Północna

"Weszliśmy w optymalny cykl". Żurawski vel Grajewski o współpracy polsko-amerykańskiej

- Żołnierze supermocarstwa amerykańskiego są rozmieszczeni na terenie Polski i każdy agresor, planując inwazję, będzie musiał postawić zadania bojowe swoim oddziałom na wypadek wejścia w styczność ogniową z wojskami supermocarstwa. To decyzja politycznie faktycznie nie do podjęcia, żeby rzucić wyzwanie wojskowe, w regularnej wojnie, Stanom Zjednoczonym - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. - Zmniejsza prawdopodobieństwo operacji przeciwko Polsce - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Mike Pompeo

"Wyrazisty sygnał polityczny". Prof. Żurawski vel Grajewski o umowie wojskowej między Warszawą a Waszyngtonem

- Aleksander Łukaszenka najchętniej wykazałby to, co się dzieje na ulicach Białorusi, jako spisek zewnętrzny. Rzecz wystąpiła w korelacji czasowej z podpisaną umową polsko-amerykańską, a także prowadzonymi w naszej części Europy manewrami NATO. Sądzę jednak, że to zagrywka nieskuteczna. Ani Białorusinów, ani Zachodu, ani Rosji to nie przekona - powiedział prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś wybory prezydenckie Magdalena Złotnicka USA Mike Pompeo