more_horiz
PR24 Portal
Section05
Miłosz Lodowski

Premier i wicepremier z wizytą w Kijowie. Lodowski: to zapisze się w annałach polityki

- Czołowi przywódcy regionu mają się spotkać w Kijowie, to ma znaczenie symboliczne, konstytuujące jedność naszej części Europy w sposób niezmiernie otwarty. Mam nadzieję, że przynajmniej to nauczy społeczeństwo naszego regionu, że w jedności jesteśmy silni - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gośćmi audycji byli także Michał Piękoś z wPunkt.online i Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Miłosz Lodowski ŚWIAT Europa Ukraina Kijów Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Petr Fiala

Jaka przyszłość przed Nord Stream 2? Kozłowski: nikt nie zaryzykuje uruchomienia

- Odnoszę wrażenie, że w Niemczech zorientowano się, że zgoda na budowę Nord Stream 2 doprowadziła do tego, że Niemcy stały się uzależnione od kaprysów Władimira Putina - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Kozłowski z "Faktu". Jego zdaniem "Nord Stream 2 nie zostanie uruchomiony", bo "nikt na Zachodzie" - ani Niemcy, ani USA, "nie zaryzykuje otwarcia Nord Stream 2".  Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Miłosz Lodowski i Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Dorota Kania POLSKA Miłosz Lodowski Tomasz Kozłowski Rosja Ukraina serwis wschodni Nord Stream 2 energetyka GOSPODARKA

Delegaci Sejmu w Kijowie. Lodowski: tworzymy zręby aktywnej polityki wschodniej

- Toi my jesteśmy znakomitym pośrednikiem, który potrafi zrozumieć problemy wszystkich krajów, które gdzieś, kiedyś graniczyły ze Związkiem Sowieckim i ten problem jest wspólny - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski. - Patrząc ściśle racjonalnie na interes Polski, to interes Polski jest na Zachodzie, ale źródło siły na Wschodzie- wyjaśniał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Miłosz Lodowski Mateusz Drozda Ukraina

"Wraz z luzowaniem obostrzeń powinna wejść opieka psychologiczna". Lodowski o końcu pandemii

- Dłuższa izolacja w przestrzeni domowej nie na wszystkich wpływa w stymulujący sposób - ocenił w audycji Polskiego Radia 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Jakub Maciejewski ("Sieci") i Michał Piękoś (portal informacyjny wPunkt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka społeczeństwo pandemia epidemia koronawirus COVID-19 szczepienia Miłosz Lodowski

Komisja ws. Pegasusa. Lodowski: stopień rozdmuchania tej sprawy jest niewyobrażalny

- Inwigilacja zawsze jest tematem interesującym, ale jeśli chodzi o stopień rozdmuchania tej sprawy, podejście do niej i sposób kwalifikacji poszczególnych działań, to jest to coś jest dla mnie kompletnie niewyobrażalnego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gośćmi audycji byli także Michał Płociński ("Rzeczpospolita") oraz Piotr Semka ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 inwigilacja pegasus komisja śledcza Miłosz Lodowski Michał Płociński Piotr Semka

Hiszpański europarlamentarzysta chce "pomóc Polakom zmienić władzę". Walczak: te słowa nie powinny paść

- Nie wiem, jak traktować te słowa, czy to jest problem pana Ponsa z językiem angielskim, czy po prostu wymsknęło mu się coś, czego nie do końca chciał powiedzieć, a powiedział. (...) Oczywiście żaden polityk europejski takich zdań nie powinien wypowiadać, bo nie jest to celem europejskich polityków, żeby zmieniać rządy w państwach członkowskich - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Walczak z "Super Expressu". Gościem audycji był także publicysta Miłosz Lodowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA inwigilacja Unia Europejska Parlament Europejski Miłosz Lodowski

Rozmowy Biden-Putin. Miłosz Lodowski: każdą słabość Zachodu Rosja bezwzględnie wykorzysta

- Rosja walczy zarówno o odbudowę budżetu, akceptację dla agresywnej polityki sprzedaży gazu, jak i odbudowę sfery wpływów w państwach dawniej należących do Związku Radzieckiego. Każda słabość strony negocjującej, Stanów Zjednoczonych czy NATO, będzie bezwzględnie wykorzystana - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Joe Biden USA NATO Miłosz Lodowski Magdalena Złotnicka Europa ŚWIAT

Adam Borowski o sprawie Łukasza Mejzy: przypomina mi się to, co robiono z Romualdem Szeremietiewem

- Przypomina mi się to, co robiono z panem Szeremietiewem. Grillowano go, po 12 latach został oczyszczony i stwierdzono, że nie było żadnych uchybień. Kłopotem jest brak szybkiej ścieżki sprawdzenia winy pana Mejzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Łukasz Słowik i Miłosz Lodowski.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość rząd media debata Romuald Szeremietiew Adam Borowski Miłosz Lodowski POLSKA polityka Polskie Radio 24

Lodowski: Polska szukała kompromisu, ale po stronie europejskiej nie ma woli dialogu

- Szukaliśmy kompromisu we wszystkich sprawach, powiedziałbym nawet, że bardzo często byliśmy nadmiernie miękcy. Po stronie europejskiej skończyła się - jeśli w ogóle była - wola dialogowania. Czas przejść do innych wariantów - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski, odnosząc się do wtorkowej debaty Parlamentu Europejskiego na temat Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Miłosz Lodowski POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Parlament Europejski Mateusz Morawiecki premier

"Pokazywać, jak bardzo II wojna światowa odbiła się na polskich losach". Lodowski o nauce historii

- To, czego nam najbardziej brakuje, to prześledzenia historii naszych rodzin - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski, pytany o nauczanie historii II wojny światowej. - Warto pokazywać, jak bardzo tego typu wydarzenia odbijają się na polskich losach - dodał. Gośćmi "Debaty poranka" byli także dr Bartosz Machalica z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego i Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Miłosz Lodowski II wojna światowa historia Polski 1 września

"Coraz mniej pasuje do Zjednoczonej Prawicy". Rafał Woś o Porozumieniu Jarosława Gowina

- Polski Ład, który jest projektem bardzo lewicowym ekonomicznie, budzi sprzeciw gowinowców, co oznacza, że nie nadają się oni do roli koalicjanta w ramach tego programu - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Woś ("Salon24"). W debacie wziął udział również Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA Polski Ład Prawo i Sprawiedliwość podatki Miłosz Lodowski

"Debata dnia". Publicyści o ew. powrocie Tuska do polskiej polityki

Miłosz Lodowski ocenił w Polskim Radiu 24, że ewentualny powrót Donalda Tuska mógłby wpłynąć "jeszcze bardziej destrukcyjnie na relacje w Koalicji Obywatelskiej". Marcin Piasecki jest zdania, że scenariusz, wedle którego były premier powalczyłby o miejsce w wyborach uzupełniających do Senatu (gdyby takie nastąpiły), mógłby wzmocnić opozycję.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Marcin Piasecki Miłosz Lodowski Donald Tusk Mirosław Skowron
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem