more_horiz
PR24 Portal
Section05
Milosz Zeman

Polska odcięta od rosyjskiego gazu. Prezydent Duda w Pradze: zostaną podjęte odpowiednie kroki prawne

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Czechach, gdzie spotkał się z prezydentem Miloszem Zemanem. - Wierzę głęboko, że polskie firmy wyegzekwują odszkodowania od strony rosyjskiej za złamanie umowy dot. dostaw gazu - powiedział prezydent w Pradze, odnosząc się do wstrzymania dostaw przez Gazprom. - Nie mam wątpliwości, że odpowiednie kroki prawne będą podjęte - dodał Andrzej Duda. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy prezydent Andrzej Duda Praga uchodźcy Rosja Ukraina wojna 2022 Milosz Zeman

Prezydent Czech: Polska jest dziś głównym obrońcą wartości europejskich

- Dziś widzimy, że Polska stała się głównym obrońcą wartości europejskich i krajem, który kształtuje wsparcie dla Ukrainy w związku z agresją Rosji na ten kraj - powiedział prezydent Czech Milosz Zeman na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą. Nawiązał do sporów między instytucjami unijnymi a polskim rządem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy prezydent Andrzej Duda Milosz Zeman wojna 2022 Rosja Ukraina gaz Unia Europejska uchodźcy Praga

Prezydent Czech oferuje Polsce pomoc. "Nasi żołnierze są gotowi do natychmiastowej dyslokacji"

Prezydent Czech Milosz Zeman zaoferował wysłanie na granicę polsko-białoruską czeskich żołnierzy. - Czeska armia jest gotowa do pomocy w obronie polskiej granicy - zadeklarował w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy. Podkreślił też, że Polska broni granicy Unii Europejskiej i NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica kryzys na granicy Czechy Praga Milosz Zeman wojsko