more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Aktywów Państwowych

Rząd chce zabezpieczyć kolejny sezon grzewczy. Pyzik: trwają rozmowy dot. zwiększenia importu węgla

- Rząd czyni starania, by nie doszło do sytuacji deficytu węgla w sezonie jesienno-zimowym. W 2022 r. spółki Skarbu Państwa planują zwiększyć wydobycie o ok. 1,5 mln ton węgla energetycznego - mówił w Sejmie wiceszef MAP Piotr Pyzik. Dodał, że trwają rozmowy ws. zwiększenia importu węgla np. z USA.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel energetyka energia elektryczna Ministerstwo Aktywów Państwowych wojna na Ukrainie eksport import Polska Grupa Górnicza

Forum w Davos. Jacek Sasin: musimy bezpośrednio przejść od węgla na OZE i atom

Chcieliśmy zastosować gaz jako paliwo przejściowe w transformacji, ale dziś to nie jest dobra droga - podkreślił w w szwajcarskim Davos szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin. - Musimy bezpośrednio przejść od węgla na odnawialne źródła i energię jądrową - zaznaczył wicepremier.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych gospodarka polska energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Citibank jest zainteresowany udziałem kapitałowym w transformacji energetycznej Polski. Wicepremier Sasin potwierdza

- Citibank jest zainteresowany udziałem kapitałowym w transformacji energetycznej Polski. Omówiliśmy warunki na stworzenie konkretnego planu inwestycyjnego - poinformował wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Dodał, że City chce uczestniczyć w tworzeniu tego planu. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych bank USA google

Spółki Skarbu Państwa wspierają uchodźców. Małecki: kapitał ma narodowość

- Tak w czasie pandemii, taki i dzisiaj, w czasie wojny na Ukrainie, widzimy, że spółki Skarby Państwa mają głowę do biznesu, ale mają też serce do pomocy, tam gdzie ta pomoc jest potrzebna - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Maciej Małecki Ministerstwo Aktywów Państwowych uchodźcy

Akcja w kopalni Pniówek. Wiceszef MAP wyjaśnia, na jakie problemy napotykają ratownicy

- Problemem akcji ratowniczej w kopalni Pniówek jest skład kopalnianej atmosfery w rejonie katastrofy, zawierającej metan, ale też inne gazy - powiedział wiceminister aktywów państwowych, pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa Piotr Pyzik.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA wypadek Ministerstwo Aktywów Państwowych górnicy górnictwo śląskie akcja ratunkowa

"Imponujące wyniki mimo trudnej sytuacji". Jacek Sasin o kondycji państwowych spółek

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że państwowe spółki stanowią znaczącą część polskiej gospodarki, wpływają na nią i na bezpieczeństwo Polski. - Spółki Skarbu Państwa mają imponujące wyniki w niezwykle trudnych okolicznościach, w których obecnie przychodzi im działać - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Sasin GOSPODARKA Ministerstwo Aktywów Państwowych giełda papierów wartościowych POLSKA

Polska gospodarka po wybuchu wojny na Ukrainie. Łukasz Turkowski: ryzyko, ale i nowe możliwości

- Rolą ministerstwa jest nadzór, który powinien stworzyć jak najlepsze warunki spółkom - aktywom Ministerstwa Skarbu Państwa do tego, by się rozwijały na terenie Polski, ale też prowadziły ekspansję zagraniczną - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Turkowski, pełnomocnik ministra aktywów państwowych ds. synergii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA inflacja podatki tarcza antyinflacyjna POLSKA społeczeństwo Piotr Nisztor Ministerstwo Aktywów Państwowych

Przychody na poziomie 3,5 mld zł. Krajowa Grupa Spożywcza ma być najważniejszym graczem na rynku

- Krajowa Spółka Cukrowa z wniesionymi do niej spółkami może osiągnąć po przekształceniu w Krajową Grupę Spożywczą przychody na poziomie 3,5 mld zł - uważa wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka. Według niego nowy podmiot zyska też stabilność dzięki dywersyfikacji działalności i będzie wspierać rolników.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Aktywów Państwowych produkcja rolnictwo żywność

Powołanie Krajowej Grupy Spożywczej na ostatniej prostej. Sasin: mamy zamiar pozyskiwać nowe podmioty

We wtorek została podpisana umowa o przekazaniu przez KOWR nadzoru właścicielskiego nad siedmioma spółkami z sektora rolno-spożywczego, która pozwala sfinalizować proces tworzenia Krajowej Grupy Spożywczej. - Zamierzamy w przyszłości dokonywać akwizycji do polskiego holdingu spożywczego - zapowiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Aktywów Państwowych Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo sprzedaż żywność Jacek Sasin

Jakie zapasy gazu ma Polska? Jacek Sasin uspokaja: jesteśmy przygotowani na odcięcie dostaw przez Rosję

- Jesteśmy przygotowani na wypadek odcięcia przez Rosję dostaw gazu, nasze magazyny są wypełnione w 80-90 proc. - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin. Jak stwierdził, w perspektywie najbliższego roku Polska będzie w stanie prawie w całości uniezależnić się od rosyjskiego gazu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA energetyka Rosja Jacek Sasin serwis wschodni Ministerstwo Aktywów Państwowych gaz

W USA Jacek Sasin rozmawia nie tylko o energetyce. Amerykanie deklarują wsparcie w kolejnym obszarze

Jak poinformował wicepremier Jacek Sasin po rozmowach z sekretarz energii Jennifer Granholm, Polska otrzymała zapewnienie, że uzyska wsparcie USA w razie kryzysu uchodźczego spowodowanego możliwą rosyjską agresją na Ukrainę. Dodał, że usłyszał deklarację o przyspieszeniu prac nad elektrownią atomową w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Rosja serwis wschodni Ukraina USA migracja Jacek Sasin uchodźcy Stany Zjednoczone Ministerstwo Aktywów Państwowych

Wicepremier: budowa małych reaktorów atomowych w Polsce to wydarzenie historyczne

- Stany Zjednoczone będą strategicznym partnerem we wdrażaniu technologii jądrowej w Polsce - mówił wicepremier Jacek Sasin. W Waszyngtonie minister aktywów państwowych wziął udział w ceremonii podpisania przez KGHM i NuScale umowy na budowę w Polsce sześciu małych reaktorów modułowych (SMR).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Aktywów Państwowych energetyka elektrownia atomowa Stany Zjednoczone Jacek Sasin GOSPODARKA

Jacek Sasin leci do USA. Chodzi o małe reaktory atomowe w Polsce

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w poniedziałek będzie uczestniczyć w podpisaniu umowy między polskim KGHM i amerykańskim NuScale Power w sprawie budowy małych reaktorów atomowych - poinformowała w sobotę ambasada RP w Waszyngtonie. Wicepremier spotka się też z szefową MFW Kristaliną Georgiewą i minister energii USA Jennifer Granholm.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin energetyka elektrownia atomowa Ministerstwo Aktywów Państwowych

PGG zawarła z górnikami ugodę dotyczącą płac. Akcja protestacyjna zakończona

Średnio 1,5 tys. zł jednorazowej rekompensaty za pracę w weekendy oraz wzrost średniego wynagrodzenia w Polskiej Grupie Górniczej do kwoty 8200 zł brutto przewiduje porozumienie, zawarte w piątek przez związkowców z zarządem spółki. Związki zakończyły spór zbiorowy i zawiesiły akcje protestacyjne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Grupa Górnicza płace górnicy pracodawcy pracownik węgiel związki zawodowe Ministerstwo Aktywów Państwowych Unia Europejska zielona energia Fit for 55
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem