X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ekspert: strajk nauczycieli bez oczekiwanych skutków

- Gdyby pierwszoplanowym postulatem nauczycieli była zmiana polskiej szkoły, a na drugim miejscu był postulat płacowy, sam przyklasnąłbym ich strajkowi - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika. protest nauczycieli komentował także prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji Narodowej strajk nauczycieli Sławomir Broniarz

Teresa Wargocka: nauczyciele zostali wykorzystani

- Szkoła nie jest miejscem do wyrażania poglądów politycznych. Jeżeli nauczyciele strajkują dlatego, że nie lubią partii rządzącej, to łamią prawo w bardzo niebezpiecznym zakresie. Tacy ludzie nigdy nie nauczą uczniów tolerancji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej strajk nauczycieli edukacja szkoła Prawo i Sprawiedliwość PiS Adrian Klarenbach

Dr Agnieszka Dudzińska o strajku nauczycieli: potrzebna jest otwartość obu stron

- Pomysł rozmów zawsze jest dobry, ale żeby były skuteczne i mogły rozładować napięcie potrzebna jest otwartość obu stron. Po wypowiedziach Sławomira Broniarza widać jednak sztywne stanowisko ZNP, które zastrzega, że w przypadku braku nowych propozycji strajk będzie kontynuowany. Taka postawa z punktu prowadzenia rozmów jest nieracjonalna – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Dudzińska z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 strajk nauczycieli Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego Ministerstwo Edukacji Narodowej