more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Niezwykle pracowity i błyskotliwy". Prof. Mieczysław Ryba wspomina prof. Waldemara Parucha

- Rzeczywiście prof. Waldemar Paruch to postać wyjątkowa, jeśli bierzemy pod uwagę wszelkie atrybuty intelektualne, był niezwykle pracowity i błyskotliwy, a zarazem wpisujący się w tradycję myślenia państwowego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba. Gośćmi audycji byli również prof. Daniel Boćkowski i prof. Maciej Drzonek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji i Nauki odeszli 2022 społeczeństwo NAUKA Order Odrodzenia Polski POLSKA polityka

Egzamin ósmoklasisty 2022. Psycholog podpowiada, jak pokonać stres

Zaufaj sobie, uwierz w swoje umiejętności i posiadaną wiedzę. Przeganiaj uporczywe czarne myśli, które powodują obniżenie samooceny, wzmagają odczucie stresu i napięcia - wskazuje w poradniku "Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym? Zalecenia dla ósmoklasistów" dr Marta Majorczyk, psycholog i pedagog z Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej USWPS w Poznaniu, nauczyciel akademicki z Collegium Humanum.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja egzamin ósmoklasisty Ministerstwo Edukacji i Nauki CKE szkoła podstawowa szkoła

Propaganda LGBT. Czarnek: wszyscy, którzy robią młodym ludziom wodę z mózgu, są winni nieszczęść

- Ci wszyscy, którzy robią młodym ludziom wodę z mózgu na temat ich płciowości i seksualności, są winni wielkich nieszczęść tych wszystkich młodych ludzi, którzy tracą pojęcie, kim są, jaką mają niezwykłą funkcję w życiu całego społeczeństwa - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas XII Ogólnopolskiego Kongresu Wychowania do Życia w Rodzinie.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja LGBT społeczeństwo dzieci młodzież POLSKA

"Kompromituje polski parlament, kompromituje Senat". Czarnek o Grodzkim

- Pan marszałek Grodzki kompromituje polski parlament, kompromituje Senat. Zarzuty byłego ordynatora w szpitalu, w którym pracował Grodzki, tylko potwierdzają skalę naszych niepokojów dotyczących tego, co tam się działo - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Tomasz Grodzki Platforma Obywatelska opozycja polityka korupcja Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

Reforma awansu zawodowego nauczycieli. Czarnek: wejdzie w życie do 1 września

- Jestem głęboko przekonany, zostanie uchwalona i podpisana przez pana prezydenta i wejdzie w życie reforma awansu zawodowego – stwierdził minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie Radia Wrocław. Wskazał, że ustawa pozwoli na przyspieszenie awansu i na podwyżki wynagrodzeń dla najgorzej zarabiających.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła nauczyciel

Kilkanaście tysięcy maturzystów będzie zdawało w Polsce ukraiński egzamin. Szef MEiN podał nowe informacje

Przemysław Czarnek poinformował o szacunkach dotyczących matury ukraińskiej w Polsce. - Zgodnie z naszymi szacunkami do matury ukraińskiej w Polsce przystąpi kilkanaście tysięcy maturzystów - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. O szczegółach szef MEiN będzie rozmawiał w przyszłym tygodniu ze swoim odpowiednikiem w Ukrainie ministrem Serhijem Szkarłetem.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukraina wojna na Ukrainie matura POLSKA edukacja

Czarnek o maturach: wymogi zostały okrojone o ok. 20 proc. w stosunku do 2020 r.

- 16 grudnia 2020 roku ustaliliśmy inne wymogi egzaminacyjne dla matury z ubiegłego roku i dla matury z tego roku. O tych wymogach obecni abiturienci i ich nauczyciele wiedzieli już od ponad roku. To są mniej więcej do 20 proc. okrojone wymogi egzaminacyjne w stosunku do tych, które byłyby, gdyby nie nauka zdalna - mówił w "Sygnałach dnia" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  matura 2022 Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja Grzegorz Jankowski egzamin ósmoklasisty

Ile dzieci z Ukrainy uczy się w polskich szkołach? Wiceszef MEiN podał najnowsze dane

- Obecnie mamy w polskim systemie oświaty blisko 200 tysięcy dzieci będących obywatelami Ukrainy, natomiast 540 tysięcy dzieci z Ukrainy, które przebywają w Polsce, korzysta z ukraińskiego systemu oświaty w formie zdalnej. Pomagamy w tym poprzez dostawy sprzętu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ukraina wojna 2022 matura uchodźcy Tomasz Rzymkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem