more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Klimatu i Środowiska

"Zapraszamy młodzież do zaangażowania na rzecz ochrony klimatu". Trwa nabór do Rady Klimatycznej

Do czwartku trwa nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej drugiej kadencji. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do zgłaszania się młodych ludzi, którym bliskie są zagadnienia związane z polityką klimatyczną, energetyczną i ekologiczną Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Klimatu i Środowiska klimat młodzież ochrona środowiska Anna Moskwa ekologia środowisko środowisko naturalne społeczeństwo

Forum Wizja Rozwoju. Ekspert: Polska od lat przygotowywała się na energetyczny szantaż Rosji

- Po ataku Rosji na Ukrainę maski opadły i stało się jasne, że Moskwa od dawna, z premedytacją, uzależniała od swoich surowców największe europejskie gospodarki - przyznali uczestnicy kongresu Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. - Wcześniej ostrzegaliśmy przed rosyjskim imperializmem, dziś apelujemy o sprawiedliwą i racjonalną transformację - zaznaczyli eksperci.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA forum energetyka OZE bezpieczeństwo energetyczne Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wiceminister klimatu i środowiska: zapewnimy surowce gospodarce, to nasz strategiczny cel

- W tej chwili, w sytuacji wojennej, powinniśmy zapewnić wszystkim odbiorcom w Polsce, zarówno przemysłowi, jak i klientom indywidualnym, energię elektryczną i ciepło w umiarkowanych, akceptowalnych cenach - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa energetyka Rosja POLSKA węgiel energia prąd Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Pełnomocnik Ministerstwa Klimatu i Środowiska o cenach węgla

- Dziś na Radzie Ministrów będzie przedstawione rozwiązanie, które spowoduje, że cena węgla na składach w różnych lokalizacjach Polski dla odbiorcy indywidualnego spadnie do 1000 zł - zapowiedział w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Krawczyk, pełnomocnik Ministerstwa Klimatu i Środowiska ds. bezpieczeństwa energetycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Piotr Gociek GOSPODARKA ekonomia węgiel Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Szklane i plastikowe butelki oraz puszki do zwrotu. Wkrótce kolejny projekt ustawy dot. systemu kaucyjnego

System kaucyjny w Polsce ma być bezparagonowy i przyjazny dla konsumenta. Obejmie puszki aluminiowe o pojemności do 1 litra, szklane butelki do 1,5 litra oraz butelki plastikowe do 3 litrów. Pierwszy projekt ustawy w tej sprawie został opublikowany na początku roku, a kolejny - uwzględniający konsultacje i głos branży - ma być opublikowany w czerwcu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia Ministerstwo Klimatu i Środowiska ustawa

Resort klimatu: Lasy Państwowe ułatwią lokalnym odbiorcom zakup drewna na opał

Drewno opałowe, czyli to najniższej jakości, z Lasów Państwowych w pierwszej kolejności będą mogli kupować lokalni mieszkańcy - zakładają wytyczne dot. wsparcia odbiorców indywidualnych w nabywaniu drewna do celów opałowych - podał resort klimatu. W ten sposób LP chcą przeciwdziałać rosnącym cenom energii - dodano.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Klimatu i Środowiska Lasy Państwowe ceny paliw drzewa
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem