X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Zabytki mają fundamentalne znaczenie dla naszej kultury". Prezydent o liście Pomników Historii

- Zabytki wpisane na listę Pomników Historii są świadectwem naszych dziejów, ale także i źródłem wiedzy - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. W czwartek w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia okolicznościowych tablic gospodarzom obiektów wpisanych na listę Pomników Historii. Uczestniczyli w niej m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA zabytki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Andrzej Duda historia Polski

Gliński o opozycji: żyjemy w pustce programowo-intelektualnej z tamtej strony

- Nie pamiętam jakiejkolwiek poważnej propozycji, czy ofensywy programowej polskiej opozycji od wielu lat. Żyjemy w pustce programowo-intelektualnej z tamtej strony, co jest destrukcyjne dla demokracji - mówił w sobotę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński podczas Kongresu Republikańskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka rząd opozycja granica Białoruś Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Porozumienie ws. ochrony zabytków na obszarach wiejskich. Pierwszy do odnowy dwór w Szczukach

Resorty: kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz rolnictwa i rozwoju wsi będą współpracować przy ochronie zabytków na obszarach wiejskich. Porozumienie w tej sprawie podpisały władze Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Generalny Konserwator Zabytków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA zabytki wieś Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Dwudniowa wizyta Piotra Glińskiego w Szwecji. Wicepremier złożył kwiaty na cmentarzu Norra Kyrkogarden w Lund

Od złożenia kwiatów na cmentarzu Norra Kyrkogarden w Lund wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński rozpoczął swoją dwudniową wizytę w Szwecji. Na cmentarzu znajduje się kwatera Polaków, byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Piotr Gliński Szwecja Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ponad 280 milionów więcej na sport. Gliński: to dzięki polskim medalistom z Tokio

W przyszłym roku państwo przeznaczy 284 miliony złotych więcej na rozwój programów sportowych - oświadczył wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński na gali PKOl na cześć polskich olimpijczyków z Tokio. Dodatkowe pieniądze mają być przeznaczone w większości na sport powszechny, ale - jak mówił Piotr Gliński - "sport wyczynowy na tym zyska bardzo wiele, gdyż sport powszechny jest podstawą sportu wyczynowego". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński SPORT Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet Polski igrzyska olimpijskie

"Pamięć o ofiarach jest naszą powinnością". Gliński na otwarciu austriackiej wystawy w Muzeum Auschwitz

- Pamięć o ofiarach - tych pomordowanych i tych, które przeżyły, ale już bezpowrotnie zostały okaleczone na duszy i ciele - jest naszą powinnością i odpowiedzialnością, którą też musimy przekazywać następnym pokoleniom - powiedział w Auschwitz wicepremier, szef MKDNiS Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA HISTORIA historia Polski Auschwitz muzeum wystawa II wojna światowa Holokaust Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Rozpoczął się XVIII Konkurs Chopinowski. Piotr Gliński: to w tej chwili największe wydarzenie kulturalne na świecie

- Fryderyk Chopin i jego muzyka to największa polska marka - podkreślił w sobotę w Warszawie wicepremier, szef MKDNiS Piotr Gliński, tuż przed inauguracją w Warszawie XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina. - Ten konkurs to w tej chwili największe wydarzenie kulturalne na świecie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa filharmonia narodowa Fryderyk Chopin Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński konkurs konkurs chopinowski KULTURA MUZYKA

Historia Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w wyjątkowej publikacji

Noty ponad 900 obiektów oraz prawie 1 000 zdjęć, w tym fotografie dzieł zaginionych, znalazły się w unikatowej publikacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, poświęconej zbiorom i historii 80-letniej działalności jednej z najważniejszych instytucji artystycznych w dziejach Polski. „Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie (1860-1940, 1948). Zarys historyczny i katalog zbiorów” Romana Olkowskiego to trzytomowe wydawnictwo, które stanowi nie tylko doskonale przygotowane kompendium wiedzy o sztuce, ale jest również nieocenionym źródłem do badań nad polskimi stratami wojennymi.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego SZTUKA KULTURA malarstwo historia Polski

"Celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym". Ósma edycja Weekend Seniora z Kulturą

W całej Polsce rozpoczyna się już po raz ósmy Weekend Seniora z Kulturą - akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jak zaznaczył rzecznik resortu Anna Bocian, celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo POLSKA KULTURA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego senior

IV Kongres Archiwów Społecznych. Gliński: w archiwistyce istotny jest jej wymiar społeczny i oddolny

W Sulejówku pod Warszawą rozpoczął się IV Kongres Archiwów Społecznych. W tym roku towarzyszy mu hasło "Otwórz archiwum, uruchom społeczność!". - Centrum Archiwistyki Społecznej stało się instytucją funkcjonującą pomiędzy ruchami obywatelskimi a strukturami państwowymi. Ważna jest w tej dziedzinie współpraca i synergia - podkreślił minister kultury dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA KULTURA archiwum Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński

KONGRES POLSKA WIELKI PROJEKT "Potencjał naszej pracy jest ogromny". Tomasz Śliwiński o odzyskiwaniu dzieł utraconych w wyniku II wojny światowej

- Od 2015 r. odzyskaliśmy ponad 500 dzieł sztuki, które zostały utracone w wyniku II wojny światowej z terenów obecnej Polski - powiedział Tomasz Śliwiński z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podczas Kongresu Polska Wielki Projekt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polska Wielki Projekt Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego SZTUKA

"Historyczna oprawa z nowoczesną formułą działania". Gliński w 40-lecie Centrum Rzeźby Polskiej

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku stawia na połączenie dbałości o historyczną oprawę z nowoczesną formułą działania, bogatym programem wystawienniczym i otwartością na międzynarodową współpracę - napisał wicepremier, szef MKDNiS Piotr Gliński w liście do uczestników jubileuszu 40-lecia instytucji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA SZTUKA rzeźba Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego