X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Ostatni dzwonek, by zawnioskować o "Dobry start". Sprawdź, jak otrzymać 300 zł szkolnej wyprawki

Wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki wysokości 300 zł w ramach programu "Dobry start" można składać tylko do końca listopada. Weryfikacja złożonych podań następuje niemal w całości automatycznie. Z informacji ZUS wynika, że w tym roku uczniowie otrzymali wyprawki na łączną kwotę 1,28 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  rodzina szkoła edukacja POLSKA ZUS Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Pierwszy dzień Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. Głównym tematem odpowiedzialność społeczna

- Ekologia, ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu to są trzy tematy, którymi chcemy się zajmować – podkreślają organizatorzy Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu. Pierwszy dzień poświęcony był wizji polskiego społeczeństwa w kontekście odpowiedzialności społecznej. Podczas paneli eksperci dyskutowali o możliwościach budowania szerszej i bardziej skutecznej współpracy pomiędzy biznesem a potrzebami społecznymi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA konferencja społeczeństwo debata Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg

"Jest miłość, ale brakuje czasu". Mikołaj Pawlak o polskiej rodzinie

- Dzieci czują, że rodzice ich kochają, wspierają i rozumieją. Ale chcą częściej przebywać z rodzicami. Brak czasu zaczyna im ciążyć w domowych relacjach - powiedział rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, odwołując się do wyników badania o jakości życia dzieci i młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka POLSKA dzieci młodzież rodzina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo

Ruszyła kampania promująca duże rodziny. Barbara Socha: chcemy rozwijać kulturę prorodzinną

- Kampania społeczna promująca duże rodziny "Dzieci zmieniają mój świat! Na lepszy!" ruszyła w piątek w mediach społecznościowych. Chcemy rozwijać kulturę prorodzinną, pokazywać korzyści z posiadania dużej rodziny - powiedziała wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.
Zobacz więcej na temat:  rodzina dzieci rodzice Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej kampania POLSKA społeczeństwo

"Ogromny problem studentów". Część uczelni nadal pracuje zdalnie

Rok akademicki ruszył i wiele uczelni pracuje w trybie stacjonarnym, ale wciąż w niektórych szkołach wyższych nawet ćwiczenia i laboratoria odbywają się zdalnie. - Brak możliwości uczestniczenia w edukacji stacjonarnej budzi nasz ogromny niepokój - mówi Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  edukacja szkoła NAUKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Ministerstwo Edukacji i Nauki studenci Daniel Wydrych

"W ten sposób oddajemy im sprawiedliwość". Maląg o uprawnieniach dla byłych więźniów obozu w Pruszkowie

- Przyznając byłym więźniom obozu przejściowego w Pruszkowie uprawnienia kombatanckie, oddajemy im sprawiedliwość. W ten sposób chociaż częściowo możemy zadośćuczynić za poniesione przez nich krzywdy - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Pruszków kombatanci historia Polski

Ruszył nabór wniosków w programach finansowanych z Funduszu Solidarnościowego. Wiceszef MRiPS: to ważne projekty

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik poinformował, że można składać wnioski na nowy okres w finansowanych z Funduszu Solidarnościowego programach dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Chodzi o programy "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej", "Opieka wytchnieniowa" oraz "Centra opiekuńczo-mieszkalne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pomoc Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej niepełnosprawność niepełnosprawni finanse

Coraz mniej osób bez pracy. Maląg: szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,6 proc.

- Szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,6 proc., co oznacza, że w porównaniu z bezrobociem w poprzednim miesiącu spadła o 0,2 pkt. proc. - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Zainwestowaliśmy ponad 200 mld zł w ratowanie miejsc pracy. Moment sprawdzam przychodzi właśnie teraz - dodała.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca bezrobocie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg POLSKA społeczeństwo

"Powstanie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego". Wdówik o rządowym programie wsparcia dla niepełnosprawnych

- Najważniejsza sprawa to zapewnienie dostępu do sprzętu rehabilitacyjnego. Dziś użytkownicy muszą do niego dopłacać. Będziemy prowadzić wypożyczalnię sprzętu, która dostarczy go osobie ze skierowaniem - mówił w Polski Radiu 24 Paweł Wdówik, wiceszef MRiPS, pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka niepełnosprawni Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej niepełnosprawność

Paweł Wdówik o wsparciu dla niepełnosprawnych

- To pieniądze, które mają wypełnić obszary stanowiące największe wyzwania, to 4 grupy, 4 typy działań - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, o miliardzie złotych wsparcia niepełnosprawnych, Paweł Wdówik, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych oraz wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka niepełnosprawność społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pomoc pieniądze