X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Wiceminister rodziny: wreszcie mamy poczucie, że nikt nie odmawia niepełnosprawnym prawa do życia

- Te ponad tysiąc aborcji przeprowadzonych w 2019 r. w większości dotyczyło podejrzenia niepełnosprawności, a nie wad letalnych, warto, żebyście to powiedzieli, wyprowadzając na ulice 14-15 latki - mówił w Sejmie do opozycji wiceminister rodziny Paweł Wdówik. Zaznaczył, że osoby niepełnosprawne mogą być szczęśliwe.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej aborcja niepełnosprawni Sejm POLSKA

Wzrośnie pomoc dla niepełnosprawnych. Paweł Wdówik o programie opieki wytchnieniowej

O 20 mln zł wzrośnie w kolejnym roku pula środków przeznaczonych na opiekę wytchnieniową dla dzieci i dorosłych niepełnosprawnych. Informacje o naborze wniosków na bieżący i przyszły rok podsumował w Sejmie Paweł Wdówik z resortu rodziny i polityki społecznej, który przypomniał, że pieniądze trafiają do samorządów oraz organizacji społecznych. 
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pomoc społeczna POLSKA społeczeństwo

PORADNIK Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Zobacz, jak wygląda i co oferuje

- Do tej pory ze specjalnej infolinii uruchomionej w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów skorzystało 6,5 tys. seniorów - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Po raz kolejny zaapelowała też do osób starszych, aby pozostali w domach. Sprawdź, co oferuje nowy program pomocowy rządu.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Poradnik - koronawirus senior pomoc społeczeństwo POLSKA

Wiceminister rodziny: w najbliższych dniach ogłoszenie zmian w programie "Za życiem"

Myślę, że w ciągu najbliższych dni premier ogłosi zmiany we wprowadzonym przed kilkoma laty programie "Za życiem" - powiedział w sobotę wiceminister rodziny, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Mateusz Morawiecki rząd niepełnosprawni niepełnosprawność Program Za Życiem PiS Trybunał Konstytucyjny

"Działanie ponad podziałami". Minister rodziny o Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów

- To wielkie zaangażowanie młodego pokolenia. Dziękuję, że tak kreatywnie działacie, to jest nasz egzamin z solidarności międzypokoleniowej - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do idei Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.
Zobacz więcej na temat:  senior pomoc społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej POLSKA

Waloryzacja rent i emerytur w 2021. Minister rodziny ujawnia minimalną kwotę

W przyszłym roku świadczenia emerytalno-rentowe wzrosną o ustawowy wskaźnik waloryzacji, jednak nie mniej niż o kwotę 50 zł - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Przewidujemy rozwiązanie na wypadek, gdyby ogłoszony w lutym przyszłego roku wskaźnik waloryzacji okazał się wyższy niż 104,16 proc. - podkreśliła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg emerytura społeczeństwo GOSPODARKA

"To egzamin z dojrzałości i odpowiedzialności". Marlena Maląg apeluje o wspieranie seniorów

- Prawie 10 tys. seniorów zadzwoniło na infolinię działającą w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Tylu też mamy wolontariuszy, ale zachęcam, żeby zaangażowało się ich jeszcze więcej - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg senior pomoc społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej POLSKA

Trwa kampania "Bezpieczny senior". Minister rodziny apeluje: bardzo ważne jest współdziałanie ludzi

Minister Marlena Maląg apeluje do seniorów, aby ograniczyli wychodzenie z domu, a jeśli już muszą wyjść, np. na zakupy, żeby wybierali przeznaczone dla nich godziny, nosili maseczki i zachowywali bezpieczny dystans. Apelują o to również lekarze. Trwa kampania resortu rodziny i polityki społecznej "Bezpieczny Senior". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg senior Koronawirus w Polsce zdrowie

Akcja "Bezpieczny senior". Marlena Maląg: to najbardziej narażona grupa, trzeba o nią dbać

- Jedna czwarta naszego społeczeństwa to są seniorzy. Seniorzy, którym przede wszystkim jesteśmy zobowiązani podziękować, bo oni są fundamentem naszych rodzin. A tak jak o każdy solidny fundament każdego domu należy dbać, my dbamy o naszych seniorów - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marlena Maląg Tadeusz Płużański POLSKA społeczeństwo koronawirus pandemia Koronawirus w Polsce Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zdrowie senior Poradnik - koronawirus