more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ministerstwo Rozwoju

Inflacja w Polsce. Minister Buda przewiduje jednocyfrowy poziom

- To, co jest dla nas największym problem, to oczywiście inflacja - ocenił w Sopocie minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Według niego, gdyby sprawdziły się prognozy ekonomistów można liczyć na osiągniecie jednocyfrowej inflacji w ujęciu średniorocznym w tym roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju inflacja ceny żywności ceny paliw stopy procentowe NBP POLSKA społeczeństwo

Kolejne wsparcie dla firm energochłonnych. Będą rekompensaty za wysokie ceny prądu i gazu

Na początku 2023 roku rząd wdrożył program 5 mld zł pomocy dla przedsiębiorców, którzy odczuli skutki wysokich cen gazu i energii wywołane pandemią oraz wojną w Ukrainie. Przedsiębiorcy nie wykorzystali wsparcia z pierwszej puli. Resort rozwoju uruchamia kolejne, wielomiliardowe transze - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka gaz ziemny energia elektryczna przemysł produkcja przemysłowa Ministerstwo Rozwoju dofinansowanie ceny

Lotniska regionalne mają szanse na dodatkowe dotacje. Resort funduszy przygotował stosowne rozporządzenie

Wspieranie rozwoju regionalnych portów lotniczych wchodzących w skład transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T) przewidziano w projekcie rozporządzenia, który ukazał się w piątek na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Pomoc w formie dotacji ma być udzielana bez konieczności notyfikacji w KE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA port lotniczy dofinansowanie samorząd Ministerstwo Rozwoju infrastruktura

Bezpieczeństwo gospodarcze w dobie wojny. Minister rozwoju: jest ważniejsze niż walory klimatyczne

- Nie chcemy blokować Ukrainy, ale nie możemy doprowadzić do kłopotów w rodzimych branżach, dlatego potrzebne jest systemowe rozwiązanie, obejmujące całą UE i wprowadzenie kontyngentów - mówił w "PB" minister rozwoju Waldemar Buda. Dodał, że w branżach strategicznych, UE powinna odstąpić od ETS-u.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ETS Ukraina import Unia Europejska Ministerstwo Rozwoju

Tani wynajem dla najbardziej potrzebujących. Kolejne samorządy otrzymają wsparcie rządu

Kolejne samorządy otrzymają wsparcie na stworzenie nowych mieszkań o niskim czynszu, tym razem w ramach TBS i SIM. W tym roku budżet rządowego programu Mieszkania Komunalne wynosi 1,65 mld zł. W rozdysponowanej właśnie transzy w ramach bezzwrotnych dotacji 7 beneficjentom przyznano 63,5 mln zł. Dzięki tym środkom gminy zbudują 494 lokale.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkania na wynajem mieszkania Ministerstwo Rozwoju BGK

Transformacja energetyczna w Polsce. Minister Buda: musimy w pewnych obszarach poczynić wyjątki

- Musimy się zastanowić, jak gospodarkę europejską uczynić konkurencyjną i utrzymać konkurencyjną - powiedział podczas EKG w Katowicach minister rozwoju Waldemar Buda. Zwrócił uwagę, że wiele firm wycofuje się z Europy m.in. z powodu zbyt daleko posuniętych obostrzeń, jeśli chodzi o politykę klimatyczną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna produkcja przemysłowa POLSKA społeczeństwo Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju Teresa Czerwińska Europejski Kongres Gospodarczy

Waldemar Buda o zmianach w budownictwie: wejdą w życie najpóźniej na początku przyszłego roku

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że rozwiązania mające na celu uzdrowienie rynku mieszkaniowego, pod hasłem #StopPatodeweloperka, wejdą w życie najpóźniej na początku przyszłego roku, choć niektóre z nich pojawią się wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju Trójka Beata Michniewicz