X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Rozwoju

Wiceminister rozwoju: kończący się sezon pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój krajowej turystyki

- Trudno dziś przewidzieć jak się rozwinie czwarta fala pandemii, ale raczej trudno spodziewać się wprowadzenia tak rygorystycznych lockdownów np. w regionalnych lub w turystyce, jak poprzednio. Ale wszystko zależy od samej statystyki zachorowań - powiedział wiceminister rozwoju i technologi Andrzej Gut-Mostowy w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA turystyka Ministerstwo Rozwoju

Złożyli dymisje, teraz wracają do rządu. Ministerstwo Rozwoju i Technologii z nowymi wiceministrami

Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego i Grzegorza Piechowiaka na sekretarzy stanu oraz Olgę Semeniuk i Marka Niedużaka na podsekretarzy stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii - poinformował we wtorek resort. Wcześniej złożyli dymisje, gdy Porozumienie opuszczało Zjednoczoną Prawicę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rząd Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Rozwoju Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo

POLSKI ŁAD Polski Ład a zakup mieszkania. Ekspert: istotne ułatwienie, obniżenie kosztów budowy dla wielu osób

- W Polsce mamy ciągle duże braki mieszkań, zwłaszcza w większych miastach. Polska struktura mieszkalnictwa jest taka, że większość mieszka w domach jednorodzinnych. Dlatego propozycja budowy domu do 70 m2 stanowi istotne ułatwienie i obniżenie kosztów budowy dla wielu osób, które mieszkają poza dużymi aglomeracjami miejskimi - ocenia dr Krzysztof Kandefer z Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkania Polski Ład dom Ministerstwo Rozwoju

"Mam nadzieję, że nie będzie pan częścią totalnej opozycji". Prezydent wręczył dymisję Jarosławowi Gowinowi

- Mam nadzieję, że nie będzie pan częścią totalnej opozycji, tylko będzie pan realizował to, co rzeczywiście jest dla Polski dobre - powiedział prezydent Andrzej Duda, wręczając Jarosławowi Gowinowi akt odwołania z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rząd Ministerstwo Rozwoju Andrzej Duda Jarosław Gowin

Müller o nowym ministerstwie: w tej chwili ustalenia koalicyjne nas nie wiążą, mogliśmy uwzględnić głos strony społecznej

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zostało przekształcone w Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Dział praca wraca do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że ustały wiążące ustalenia koalicyjne w związku ze zmianami politycznymi w rządzie, co pozwoliło na uwzględnienie głosu strony społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rząd Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Piotr Müller Ministerstwo Rozwoju

Będzie zmiana w strukturze resortu rozwoju. Premier: pracujemy nad nią w ramach Rady Ministrów

- Jest wysoce prawdopodobna jedna zmiana, nad którą pracujemy w ramach Rady Ministrów i w najbliższych dniach zostanie ona przedstawiona - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do obsady ministerstwa rozwoju, pracy i technologii po dymisji Jarosława Gowina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Rozwoju Mateusz Morawiecki Porozumienie Jarosława Gowina

Jarosław Gowin powołał Annę Kornecką na pełnomocnika ds. inwestycji i Zielonego Ładu

Z dniem dzisiejszym powołałem Annę Kornecką na funkcję Pełnomocnika Ministra do spraw Inwestycji i Zielonego Ładu - przekazał w piątek na Twitterze wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin. W środę Kornecka została odwołana przez premiera Mateusza Morawieckiego ze stanowiska wiceministra resortu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica Ministerstwo Rozwoju

POLSKI ŁAD "Reformujemy system podatkowy, aby pomagać młodym przedsiębiorcom wejść na rynek". Olga Semeniuk o Polskim Ładzie

- Polski Ład wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, których miesięczne przychody nie przekraczają 6 tysięcy złotych. Tak naprawdę nowe zadania podatkowe stawiamy tylko przed tymi, którzy zarabiają dużo i mają duże obroty - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład podatki firma przedsiębiorca przedsiębiorstwo Olga Semeniuk Ministerstwo Rozwoju społeczeństwo POLSKA

Co dalej z koalicja rządową? Wicerzecznik Porozumienia: wszystkie scenariusze są na stole

- Wszystkie scenariusze są na stole, pokazaliśmy już nie raz, że nie jesteśmy przyspawani do stołków, do tego, żeby funkcjonować w ministerstwach, w rządzie - tak o sobotnim posiedzeniu zarządu partii oraz ewentualnym wyjściu z koalicji rządowej mówił w czwartek zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina media Polski Ład Ministerstwo Rozwoju polityka podatki wolność słowa

"Premier miał konkretne powody". Stanisław Karczewski o dymisji wiceminister rozwoju z Porozumienia

- Nie jestem w stu procentach przekonany, że Jarosław Gowin pozostanie w rządzie, ale myślę, że Zjednoczona Prawica będzie dalej funkcjonowała, że jest to przejściowy zakręt, ponieważ jest to kryzys, który pokonamy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Stanisław Karczewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Karczewski Jarosław Gowin Ministerstwo Rozwoju Mateusz Morawiecki Krzysztof Świątek

Zmiany w kierunku gospodarki zeroemisyjnej są nieuniknione. "Musimy postawić na wzrost produktywności"

- Zarówno przed Śląskiem, jak i przed całą polską i europejską gospodarką stoją potężne wyzwania, z którymi nie jesteśmy w stanie się zmierzyć bez skutecznego wsparcia ze strony państwa - uważa wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Według resortu, zmiany w kierunku gospodarki zeroemisyjnej są nieuniknione.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Śląsk Katowice Jarosław Gowin konferencja Ministerstwo Rozwoju rozwój rynek pracy cyfryzacja górnictwo