X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Jacek Czaputowicz: zmiana zasad przekraczania granic możliwa "w krótkim czasie"

Szef MSZ Jacek Czaputowicz w piątek w Bratysławie mówił, że sytuacja w Polsce zmierza w dobrym kierunku i jeśli utrzyma się, to możliwe jest otwarcie granic. Z kolei szef MSZ Słowacji, która otworzyła granice dla 3 państw, Ivan Korczok, wyraził zrozumienie dla obecnych działań Polski.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Słowacja granica koronawirus epidemia

"Sytuacja zmierza w dobrym kierunku". Szef MSZ o otwarciu granic dla państw UE

- Były ogniska zapalne wśród górników na Śląsku, ale są one teraz pod kontrolą. Obecnie sytuacja zmierza w dobrym kierunku i jeśli ten trend się utrzyma, to myślę, że polski rząd podejmie decyzje o otwarciu granic dla państw UE - mówił w Bratysławie minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Ivanem Korczokiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia koronawirus granica Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych infografika

Wybory prezydenckie. Polacy w Ameryce zagłosują dzień wcześniej

W obwodach za granicą głosowanie w wyborach prezydenckich odbędzie się w niedzielę 28 czerwca w godz. 7.00-21.00, z wyjątkiem obwodów do głosowania utworzonych w krajach Ameryki Płd. i Ameryki Płn., gdzie odbędzie się ono w sobotę 27 czerwca w godz. 7.00-21.00 czasu lokalnego - poinformowało w komunikacie MSZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Ministerstwo Spraw Zagranicznych społeczeństwo Ameryka Północna

"Szybkie zwalczenie efektów pandemii COVID-19". Szef MSZ przedstawił przyszłe zadania UE

Jacek Czaputowicz wziął udział w wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej oraz państw nordyckich i bałtyckich. - Szybkie zwalczenie efektów pandemii COVID-19 będzie jednym z kluczowych zadań dla wspólnoty europejskiej - podkreślił szef MSZ w swoim przemówieniu.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia POLSKA Jacek Czaputowicz MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Unia Europejska

Szef MSZ: Polska z pandemii może wyjść mocniejsza

- Liczba zarażonych koronawirusem i ofiar pandemii jest w Polsce mniejsza niż w wielu państwach Europy Zachodniej. Również oceny perspektyw polskiej gospodarki są dobre, ufam więc, że relatywna pozycja Polski w świecie będzie rosła - mówi tygodnikowi "Do Rzeczy" szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia COVID-19 Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ społeczeństwo infografika POLSKA

Szef MSZ: w relacjach z Chinami Unia Europejska musi mówić jednym głosem

- Opowiadamy się za utrzymaniem przez Chiny i przestrzeganiem zobowiązań międzynarodowych - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Podczas wideokonferencji szefów MSZ państw UE zaznaczył, że Chiny to ważny partner i w wielu przypadkach strategiczny rywal Wspólnoty, a rosnące znaczenie tego kraju w wymiarze globalnym wymaga większej jedności.
Zobacz więcej na temat:  Europa Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chiny Unia Europejska dyplomacja

Szef MSZ: W relacjach z Chinami Unia Europejska musi mówić jednym głosem

- Opowiadamy się za utrzymaniem przez Chiny i przestrzeganiem zobowiązań międzynarodowych - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Podczas wideokonferencji szefów MSZ państw UE zaznaczył, że Chiny to ważny partner i w wielu przypadkach strategiczny rywal Wspólnoty, a rosnące znaczenie tego kraju w wymiarze globalnym wymaga większej jedności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chiny Unia Europejska dyplomacja

Wiceszef MSZ: propozycja KE ws. budżetu to bardzo dobry punkt wyjścia

Środowa propozycja KE wieloletniego unijnego budżetu to bardzo dobry punkt wyjścia - ocenił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Zastrzegł jednak, że Polska nie zgodzi się na mechanizm dot. praworządności, w którym państwa byłby karane na podstawie "arbitralnej decyzji politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych budżet ue budżet UE 2021-2027

Polska i Węgry przeciw powiązaniu budżetu UE z praworządnością. Czaputowicz: brak obiektywnych kryteriów

Polska i Węgry przeciwko powiązaniu budżetu unijnego z praworządnością. O polityce unijnej rozmawiali po południu w Budapeszcie ministrowie spraw zagranicznych obu krajów, Jacek Czaputowicz i Péter Szijjártó.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Jacek Czaputowicz dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ budżet ue budżet UE 2021-2027 budżet unijny Komisja Europejska Węgry Budapeszt