X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Milion dawek szczepionek od Polski dla Iranu. "Wyraz solidarności z krajem, z którym łączą nas wielowiekowe relacje"

Polska przekazała Iranowi bezpłatnie milion szczepionek przeciwko COVID-19 - poinformowało MSZ. Darowizna ta jest wyrazem solidarności szczepionkowej z Irańczykami, z którymi łączą Polskę wielowiekowe i dobre relacje - podkreślił resort.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych szczepionka COVID-19 Bliski Wschód pandemia koronawirus sars-cov-2 polityka Iran szczepienia

"Zasługują na tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata". Badacze Holokaustu o liderach Grupy Ładosia

Badacze Holokaustu, profesorowie Mordecai Paldiel i Daniel Blatman podkreślają, że liderzy Grupy Ładosia powinni zostać uhonorowani medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. To jedno z najważniejszych izraelskich odznaczeń państwowych jest przyznawane osobom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej. Do tej pory Instytut Yad Vashem przyznał je jednemu członkowi Grupy - konsulowi Konstantemu Rokickiemu.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Holokaust Szwajcaria Instytut Pileckiego dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Szymon Szynkowski vel Sęk w sprawie wyroku TK: Polska nie może zrobić ani jednego kroku wstecz

To jest moment, w którym Polska nie może zrobić ani jednego kroku wstecz – powiedział w czwartek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk odnosząc się do projektu rezolucji dotyczącego wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego, ws. prymatu prawa europejskiego przygotowanego przez 5 frakcji w Parlamencie Europejskim.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

"Polska nie da ustawić się w kącie, ani kroku wstecz". Szynkowski vel Sęk o sporze z KE

To jest moment, w którym Polska nie może zrobić ani jednego kroku wstecz - powiedział w czwartek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do przygotowanego przez 5 frakcji w PE projektu rezolucji dotyczącego wyroku polskiego TK ws. prymatu polskiej konstytucji nad prawem europejskim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Polityka zagraniczna Polski

Historia badań i ważne odkrycia polskich archeologów w Gruzji

Odkrycia polskich archeologów w Gruzji stają się coraz głośniejsze. Ekspedycja pod kierownictwem prof. Radosława Karasiewicza-Szczypiorskiego odkryła między innymi fragmenty mozaiki podłogowej, sprzed około 2 tys. lat, w domu dowódcy garnizonu rzymskiego, w dawnej twierdzy Apsaros, w okolicy gruzińskiego Batumi. Tego typu znaleziska to rzadkość w tym kraju - uważają naukowcy.
Zobacz więcej na temat:  Gruzja archeologia Uniwersytet Warszawski Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja

Wdrażanie unijnych dyrektyw przez Polskę. Szymański przypomniał wysoką skuteczność z ubiegłych lat

- W 2020 r. mieliśmy do czynienia z rozpoczęciem 35 postępowań formalnych o naruszenie prawa UE w stosunku do Polski. Miały one związek głównie z nieterminowym wdrażaniem dyrektyw. 13 z tych postępowań jest już zamkniętych - poinformował Konrad Szymański. Minister ds. UE przypomniał, że w 2018 i 2019 r. Polska miała najwyższe wskaźniki wdrażania norm prawa unijnego do prawa krajowego spośród wszystkich państw UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Ministerstwo Spraw Zagranicznych prawo ue

Wtargnięcie na pokaz filmu Agnieszki Holland w Moskwie. Jest stanowcza odpowiedź MSZ

MSZ podejmie stosowne działania w związku z wtargnięciem na pokaz filmu Agnieszki Holland w Moskwie - oświadczyło MSZ. Atak na siedzibę Stowarzyszenia "Memoriał", organizacji zasłużonej dla pamięci historycznej, jest smutnym przykładem traktowania instytucji zajmujących się pamięcią historyczną - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  Moskwa Agnieszka Holland Memoriał Rosja Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Atak na moskiewską siedzibę stowarzyszenia "Memoriał". MSZ: zostaną podjęte stosowne działania

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w wydanym oświadczeniu stwierdza, że atak na moskiewską siedzibę stowarzyszenia "Memoriał" w czasie projekcji filmu "Obywatel Jones", opowiadającego o ludobójstwie, jest kolejnym "niezwykle smutnym przykładem traktowania instytucji, zajmujących się pamięcią historyczną".
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych POLSKA atak Agnieszka Holland