X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Sprawiedliwości

Kaleta: właściciele korporacji chcą decydować o kształcie debaty publicznej

- Na problem mediów społecznościowych spojrzeliśmy z perspektywy wolnościowej i konstytucyjnej. Należy chronić przed kasowaniem treści, które są normalnym elementem debaty publicznej w danym państwie - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska USA Joe Biden Donald Trump media społecznościowe Antoni Trzmiel Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości

Ustawa antyprzemocowa. "Skuteczna ochrona ofiar i natychmiastowe działania"

Od 30 listopada 2020 r. obowiązuje tzw. ustawa antyprzemocowa, która daje natychmiastową ochronę w przypadku, kiedy dochodzi do aktów przemocy. - To jest narzędzie, które pozwala bronić się przed przemocą od razu, czyli policja w czasie interwencji, bądź na wniosek osoby poszkodowanej, może wydać nakaz opuszczenia mieszkania przez oprawcę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Agnieszka Nogal z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  przemoc Ministerstwo Sprawiedliwości społeczeństwo policja Daniel Wydrych prawo ustawa

Projekt ws. ochrony wolności słowa w internecie. Kary mogą sięgać 50 mln zł

Powołanie Rady Wolności Słowa złożonej z pięciu członków wybieranych przez Sejm oraz możliwość wniesienia reklamacji od decyzji serwisów społecznościowych o blokowaniu treści - to główne założenia projektu ws. ochrony wolności słowa w internecie opracowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  wolność słowa Ministerstwo Sprawiedliwości rząd Mateusza Morawieckiego media społecznościowe internet

"Finalizujemy prace w resorcie". Kaleta o projekcie ws. ochrony wolności słowa w internecie

- Finalizujemy prace wewnątrz resortu, chcemy w najbliższych dniach przesłać projekt do dalszych prac rządowych - powiedział o projekcie ws. ochrony wolności słowa w internecie wiceszef MS Sebastian Kaleta. Rozwiązania zakładają m.in. możliwość złożenia skargi na usunięcie danej treści przez portal.
Zobacz więcej na temat:  wolność słowa Ministerstwo Sprawiedliwości cenzura Sebastian Kaleta POLSKA

Wiceminister sprawiedliwości: zgłaszamy rektora WUM do prokuratury

"Elity celebryckie szorują po dnie. Cwaniactwo i kolesiostwo. Na WUM 10 tys. osób zapisanych, a oni wpychają kolesi w kolejkę" - skomentował sprawę szczepień poza kolejnością wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. "Zgłaszamy z Janem Kanthakiem rektora WUM, za te Jandy, Millera do prokuratury" - dodał na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości szczepienia szczepionka COVID-19 Koronawirus w Polsce koronawirus POLSKA polityka zdrowie

Ustawa antyprzemocowa. Policjant może wydać zakaz zbliżania się do ofiary

Ustawa antyprzemocowa, która weszła w życie 30 listopada, znacząco usprawniła postępowanie wobec sprawców przemocy w rodzinie. - Do tej pory sąd mógł wydać nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się, ale odbywało się to tylko na wniosek ofiary. Teraz policjant sam wydaje zakaz zbliżania się - mówi prof. Agnieszka Nogal.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo rodzina dziecko przemoc Ministerstwo Sprawiedliwości prawo Daniel Wydrych

Wiceminister sprawiedliwości: nie ma żadnych przesłanek do twierdzenia, że polskie sądy nie są niezależne

- Nie ma żadnych przesłanek do tego, by stwierdzić, że sądy w Polsce nie są sądami niezależnymi, a sędziowie nie są sędziami niezawisłymi - oceniła we wtorek wiceminister sprawiedliwości Anna Dalkowska. Wyraziła również nadzieję, że reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce będzie kontynuowana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości sąd

"Sąd rozpatrywałby skargi w trybie elektronicznym". MS o projekcie ustawy dot. wolności słowa w Internecie

- Chcielibyśmy zaproponować narzędzia pozwalające odwołać się do organu, który rozstrzygnie, czy dane treści w mediach społecznościowych naruszają dobra osobiste, czy może dochodzi do cenzury - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro, zapowiadając projekt ustawy o ochronie wolności słowa w internecie. Wiceszef resortu Sebastian Kaleta dodał, że MS chce, by "w jednym Sądzie Okręgowym w Polsce powstał sąd wolności słowa, który to sąd rozpatrywałby w trybie elektronicznym te skargi, które do niego trafią".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA internet sąd Ministerstwo Sprawiedliwości

Ustawa antyprzemocowa. "Policjant ma prawo usunąć sprawcę przemocy z mieszkania"

30 listopada 2020 r. weszły w życie przepisy ustawy antyprzemocowej. Pozwalają one na izolację sprawcy przemocy domowej od ofiar w chwili interwencji policji. - Potrzebne były rozwiązania, które przerywają daną sytuację natychmiast - mówi w "Czterech porach roku" prof. Agnieszka Nogal z UW. 
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro społeczeństwo przemoc kobieta Daniel Wydrych

"Na takie rozwiązania czekano przez wiele lat". Wiceminister sprawiedliwości o ustawie antyprzemocowej

- Najważniejszym rozwiązaniem ustawy antyprzemocowej jest natychmiastowy nakaz policyjny. Wcześniej ofiara musiała czekać na rozstrzygnięcie sądu - jak wynika z wyliczeń - średnio 142 dni. Nowe przepisy w tej kwestii były oczekiwane przez wiele lat - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości przemoc policja społeczeństwo

Wiceminister sprawiedliwości: liczby dot. eutanazji w Holandii obrazują łamanie praworządności

- Polska i Węgry są krytykowane za łamanie zasad praworządności, tymczasem milczy się, gdy w krajach europejskich jest wprowadzana eutanazja osób, w tym - chorych, którzy nie mogą wyrazić swojego sprzeciwu - mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Jak dodał, "liczby dotyczące eutanazji w Niderlandach obrazują łamanie elementarnych zasad praworządności". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja eutanazja Holandia Ministerstwo Sprawiedliwości