X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Sprawiedliwości

"Należy uznać go za nieistniejący". Resort sprawiedliwości o wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło w czwartek, że w związku z przekroczeniem uprawnień przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, jego wyrok w sprawie spółki Xero Flor należy uznać za nieistniejący w części odnoszącej się do Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Trybunał Konstytucyjny Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta sądownictwo

Polska chce mocniejszych sankcji wobec Białorusi. Romanowski: mam nadzieję, że oporu nie będzie

- Mam nadzieję, że sprzeciwu UE wobec sankcji nie będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, pytany, czy instytucje unijne mogą sprzeciwić się wzmocnieniu sankcji wobec Białorusi. - To, czego możemy się obawiać, to uległość ze strony instytucji europejskich, Niemiec czy innych krajów - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Dorota Kania polityka imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo Białoruś sankcje

Zbigniew Ziobro: reforma Sądu Najwyższego jest konieczna. Rozmawiamy o założeniach z prezydentem

W Sądzie Najwyższym trwa rebelia części sędziów - ocenił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Według niego konieczna jest więc reforma SN, której założenia - jak mówił - zostały już przygotowane i są obecnie przedmiotem rozmów z prezydentem Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Zbigniew Ziobro Andrzej Duda prezydent Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro skierował do TK wniosek ws. kar dla Polski. Woś: trzeba bronić suwerenności

- Każdy moment jest dobry, aby bronić polskiej suwerenności. Czy inny tydzień, inny miesiąc byłby lepszy? Nie. Im szybciej, tym lepiej, ponieważ mamy do czynienia z jawnym bezprawiem - powiedział w audycji "Stan rzeczy" na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Prokuratura Generalna Zbigniew Ziobro Trybunał Sprawiedliwości UE kopalnia Turów Sąd Najwyższy Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości

Michał Wójcik: to zmiana istotna z punktu widzenia idei sprawiedliwości

Sejm rozpoczął pracę nad projektem ustawy, który przewiduje, że niewywiązywanie się z obowiązków alimentacyjnych będzie nową fakultatywną przesłanką do odmowy finansowania mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Komisja polityki społecznej i rodziny rekomenduje izbie uchwalenie proponowanych przepisów bez poprawek. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm rodzina POLSKA społeczeństwo pomoc społeczna

Zbigniew Ziobro o zapowiedzi pozwu wobec Niemiec

– Niemieccy politycy atakują Polskę od kilku lat, twierdząc, że Polska upolitycznia sądy, a głównym stawianym przez nich zarzutem jest Krajowa Rada Sądownictwa. To jest znakomita okazja dla państwa polskiego, aby wykazać zakłamanie niemieckich polityków – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zapowiedzi, które padły podczas poniedziałkowej konferencji.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Trójka Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA Bartłomiej Graczak

Michał Woś: struktura polskiego sądownictwa wymaga uporządkowania

- Teraz w końcu stanie się to, co planowaliśmy od początku, a mianowicie uporządkowanie sądownictwa, struktury sądownictwa - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, pytany o plany dalszej reformy wymiaru sprawiedliwości. - Trzeba wykorzystać potencjał wszystkich 10 tys. polskich sędziów, a przypomnę, że nakłady na polskie sądownictwo są jednymi z najwyższych w Europie, więc to powinno realnie przekładać się na wyniki - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Woś sądownictwo sąd Polski Ład Ministerstwo Sprawiedliwości

Resort sprawiedliwości: protest w sądownictwie jest motywowany politycznie, wokandy odwołane w 2 proc. sądów

Jak poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości, akcja protestów w sądach nie wpływa na pracę całego wymiaru sprawiedliwości: odwołano wokandy w ok. 2 proc. sądów. MS oceniło że, protest został zorganizowany przez jeden z najmniejszych związków zawodowych - Ad Rem i jest motywowany politycznie. Zarzuty ministerstwa odpiera szefowa tego związku Justyna Przybylska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości

"To organ polityczny UE". Ministerstwo sprawiedliwości wydało oświadczenie po wyroku TSUE

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło, że dzisiejszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to kolejny przykład politycznych działań podejmowanych wbrew zapisom traktatów Unii Europejskiej. Dotyczy on sędziego Waldemara Żurka i jest jest efektem skargi złożonej przez niego. W roku 2018 sędzia został przeniesiony z wydziału Sądu Okręgowego do innego wydziału.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska prawo Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA sądownictwo

"Ma skłonić Polskę, by uległa szantażowi, ale to się nie uda". Zbigniew Ziobro o orzeczeniu TSUE

"Chcąc zanarchizować polskie sądownictwo, Trybunału Sprawiedliwości UE zakwestionował zasadę obowiązującą od dziesięcioleci" - napisał szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do środowego wyroku Trybunału. Polityczne orzeczenie ma skłonić Polskę, by uległa szantażowi. Jak zapowiedział Prokurator Generalny "nie uda się to".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Europa Trybunał Sprawiedliwości UE Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sądownictwo Sąd Najwyższy krs Krajowa Rada Sądownictwa Waldemar Żurek

NIK krytykuje Fundusz Sprawiedliwości. Prof. Kleiber: przenoszenie problemów na poziom państwowy

- Ubolewam nad tym, że NIK, tak ważna instytucja w państwie, jest wyraźnie skonfliktowana z rządem nie na podstawie merytorycznych rzeczy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze", komentując raport Izby ws. Funduszu Sprawiedliwości. - Nie mogę uwierzyć, że dochodzi w naszym kraju do tego typu przenoszenia problemów osobistych na najwyższy poziom państwowy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski Najwyższa Izba Kontroli Ministerstwo Sprawiedliwości Marian Banaś POLSKA

"Jestem już po rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim". Zbigniew Ziobro o reformie wymiaru sprawiedliwości

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że jest już "po rozmowach" z wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na temat dalszej reformy wymiaru sprawiedliwości. - Jesteśmy bardzo bliscy ustalenia zmian, które uznajemy za konieczne do przeprowadzenia - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro prawo Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość sąd POLSKA polityka

Kaleta: przekazaliśmy rekomendację dot. wyłączenia sędzi de Lapuerty ze składu sędziowskiego

- Przekazaliśmy rekomendację, żeby Polska złożyła w toczących się postępowaniach wniosek o wyłączenie sędzi Rosario Silva de Lapuerty - potwierdził wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Dodał, że rekomendacja została przekazana ministrowi ds. UE Konradowi Szymańskiemu.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE energetyka prawo sądownictwo Unia Europejska POLSKA polityka Ministerstwo Sprawiedliwości