X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Sprawiedliwości

"Suwerenna decyzja prezydenta, której nie można podważać". Kaleta o wyborze I Prezesa SN

- Wybór I Prezesa Sądu Najwyższego niektórym się nie spodobał, bo nie podoba się im osoba prezydenta Andrzeja Dudy. Opozycja wolałaby widzieć na jego miejscu Bronisława Komorowskiego - powiedział Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości. - Kompetencja prezydenta wynika z konstytucji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości Sąd Najwyższy Andrzej Duda sądownictwo sąd

KO zapowiada wnioski o wotum nieufności wobec trzech ministrów. Rzecznik PiS: to nie ma uzasadnienia

- Dla tych wniosków nie ma uzasadnienia. Czekamy na nie i będziemy się odnosić do szczegółów - tak rzecznik PiS Anita Czerwińska odniosła się do zapowiedzi złożenia przez KO wniosków o wotum nieufności wobec ministrów: zdrowia, spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rząd RP rząd Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Ministerstwo Sprawiedliwości Borys Budka Anita Czerwińska Łukasz Szumowski Mariusz Kamiński Zbigniew Ziobro

Wójcik: Latkowski pokazał problem pedofilii nieco szerzej, niż chciano to zrobić w Polsce

- Problem pedofilii jest znacznie szerszy - nie dotyczy tylko jednego czy dwóch środowisk. Ta sprawa powinna połączyć różnych polityków z różnych środowisk - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA pedofilia Sylwester Latkowski przestępczość Sopot społeczeństwo

Wójcik: "stara" ekipa sędziów robi wszystko, by zablokować wybór Pierwszego Prezesa SN

- Chaos w Sądzie Najwyższym to wynik tego, że podczas transformacji ustrojowej jeden z obszarów naszego kraju, wymiar sprawiedliwości, wyłączono z tej transformacji. "Stara" ekipa robi wszystko, żeby nie doprowadzić do wyboru Pierwszego Prezesa SN - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy Tadeusz Płużański Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa Kamil Zaradkiewicz

"Teraz chcę dochodzić sprawiedliwości". Piebiak przerywa milczenie ws. "afery hejterskiej"

- Media zaatakowały mnie, ale większym celem był minister Zbigniew Ziobro, a ostatecznym - być może sam wynik wyborów. Wiedząc, że procedury sądowe nie są zbyt szybkie i nie mam możliwości obronić się przed głosowaniem, odszedłem. Teraz chcę dochodzić sprawiedliwości, ale procesy grzęzną - stwierdził b. wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak w rozmowie z portalem tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości sąd Zbigniew Ziobro onet media POLSKA sądownictwo

Wiceszef MS o ustawie antyprzemocowej: o dach nad głową będzie się martwił oprawca, a nie ofiara

- Ważne jest upowszechnienie w społeczeństwie przekonania, że zawiadomienie policji o przemocy może zakończyć problem definitywnie, a sprawca nie będzie mógł się później mścić. Izolacja sprawcy da komfort osobie pokrzywdzonej oraz szansę na funkcjonowanie bez strachu - powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Sprawiedliwości przemoc rodzina

Wójcik: 11-letni syn obywatela Szwecji nie powinien przebywać w pogotowiu opiekuńczym

Jak powiedział IAR Michał Wójcik, 11-letni Jack K. nie powinien przebywać w pogotowiu opiekuńczym w Gdańsku. W ten sposób wiceminister sprawiedliwości odniósł się do sprawy Szweda Sama K., który wyjechał z synem do Polski, ponieważ nie zgadzał się z postępowaniem tamtejszej opieki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości rodzina sądownictwo

"Bez prezydenta państwo nie może działać". Zbigniew Ziobro o wyborach

- Nasze rozwiązania dotyczące przeprowadzenia wyborów prezydenckich dają wszystkim kandydatom równe szanse - podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem rząd proponując drogę korespondencyjną, wyszedł naprzeciw politykom opozycji, jednak ci dążą do "wywoływania chaosu". Dopytywany, czy terminem wyborów będzie 10 maja, odparł: "To czas pokaże".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wybory prezydenckie 2020 polityka