X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Zdrowia

Minister zdrowia: rozdysponujemy kolejne 20 milionów maseczek dla służby zdrowia

- Najlepsza formą podziękowania pracownikom służby zdrowia jest dostarczanie sprzętu ochrony osobistej. W zeszłym tygodniu rozdysponowaliśmy 7 mln maseczek, w tym tygodniu rozdysponujemy kolejne 20 mln maseczek - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia choroby zakaźne choroba wirus wirusy zdrowie Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia

Minister zdrowia: gdybyśmy nic nie zrobili, to dziś mielibyśmy 8,5 tys. zdiagnozowanych

- Na chwilę obecną nie ma szans, by odpowiedzialnie powiedzieć, kiedy obecna sytuacja się skończy - czy to będzie za dwa, cztery czy za sześć miesięcy - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił też, jak ważne były podjęte działania. - Gdybyśmy nic nie zrobili, to dzisiaj byśmy mieli 8,5 tys. zdiagnozowanych pacjentów (zamiast obecnych 3,5 tys. - red.) - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia epidemia medycyna zdrowie

Rząd: sprowadzono kilkadziesiąt milionów maseczek, rękawic, kombinezonów

- Zostało zakupionych kolejnych 300 tys. testów na koronawirusa, a za pośrednictwem Agencji Rozwoju Przemysłu w różnych firmach stawiane są linie produkcyjne m.in. maseczek medycznych, w czerwcu moce produkcyjne powinny być na poziomie 100 mln sztuk miesięcznie - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce kancelaria premiera Ministerstwo Zdrowia Michał Dworczyk Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski: wykonujemy 6 tys. testów na dobę. Zakontraktowanych 800 tys. testów

- Wykonujemy około 6 tys. testów na obecność SARS-CoV-2 na dobę, ale możliwości laboratoriów są znacznie większe. W sumie mamy zakontraktowanych 800 tys. testów genetycznych - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że od dziś NFZ będzie płacił wszystkim szpitalom za przeprowadzone testy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce społeczeństwo zdrowie

Co z wyjazdami do rodziny na Wielkanoc? Rekomendacje ministra zdrowia

- Nic nie wskazuje na to, żeby epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Wiemy, że zbliżają się święta Wielkiej Nocy i to też będziemy musieli przeanalizować i zareagować na tę wyjątkową sytuację - dodał i podkreślił, że "kontakt przy świątecznym stole jest w tym okresie ogromnym zagrożeniem". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielkanoc Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski społeczeństwo