X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Zdrowia

37 tys. osób wyzdrowiało z COVID-19. 551 nowych zakażeń, 12 kolejnych zgonów

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 551 osób, łącznie wykryto już 52 961 przypadków - podało Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło 12 osób, od początku pandemii - 1821. W sumie wyzdrowiało dotąd 37 150 osób.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Ministerstwo Zdrowia zdrowie społeczeństwo infografika POLSKA

Koronawirus cały czas jest blisko nas. Jak nie zakazić się?

- Młody mężczyzna zapytał się mnie, czy umrze. Najgorsze jest to, że nie mogłam mu odpowiedzieć, że jestem pewna, że nie… To wcale nie jest tak, że chorują tylko osoby starsze i obciążone internistycznie. Chorują też młodzi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Agnieszka Szarowska, specjalista chorób zakaźnych. Dlaczego nie możemy zapominać o tym, że epidemia koronawirusa cały czas trwa?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Waldemar Kraska Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Ministerstwo Zdrowia Główny Inspektor Sanitarny

Zmiany dot. zasłaniania ust i nosa. Cieszyński: coraz częściej lekceważony obowiązek

- Zdecydowaliśmy się, że od soboty z obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach, urzędach czy transporcie zwalniają ściśle określone w rozporządzeniu wskazania. Poza nimi obowiązek zasłaniania twarzy jest powszechny - poinformował PAP wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19 Janusz Cieszyński

W najbliższych dnia liczba zakażeń będzie większa. Minister zdrowia wyjaśnia dlaczego

- Mamy wzrost. Jutro będziemy mieli pewnie jeszcze większy wzrost i pojutrze jeszcze większy - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ma to związek z wykonaniem 4,7 tys. wymazów w zakładach pracy w Małopolsce. Wyniki będą raportowane w weekend.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski społeczeństwo zdrowie infografika POLSKA

Wiceminister zdrowia: jesteśmy lepiej przygotowani na ewentualną drugą falę koronawirusa

- Mamy wypracowane standardy i procedury postępowania, szpitale jednoimienne i oddziały zakaźne, zabezpieczone respiratory. W przypadku drugiej fali koronawirusa na pewno będzie nam łatwiej walczyć i zapewnić bezpieczeństwo Polakom - mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia wirus zdrowie

Obostrzenia w "żółtych" i "czerwonych" powiatach. Sprawdź, gdzie obowiązują i czego dotyczą

- Chcemy wprowadzić dodatkowe rygory w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń, m.in. w woj. wielkopolskim, małopolskim i łódzkim - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zwiększone regionalnie obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski zdrowie społeczeństwo POLSKA

Powrót do częściowych obostrzeń? Resort zdrowia wyjaśnia, czego można się spodziewać

- Możliwe jest zmniejszenie liczby gości w restauracjach i na weselach i rejestrowanie ich przez stacje sanitarno-epidemiologiczne. Oznacza to, że organizator przyjęcia będzie musiał się spodziewać niezapowiedzianej wizyty policji czy stacji sanitarno-epidemiologicznej – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia

"Nie lekceważmy zagrożenia". Janusz Cieszyński o pandemii koronawirusa

- Przestrzegam przed pozyskaną z internetu lub od domorosłych ekspertów wiedzą na temat koronawirusa. Wirus jest wśród nas i szczególnie dla niektórych grup stanowi zagrożenie. Wpływa na życie społeczne i gospodarcze, co może dodatkowo wzmagać niechęć do zaakceptowania rzeczywistości - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce wirus Ministerstwo Zdrowia zdrowie