more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ministerstwo Zdrowia

Trwa akcja szczepień przeciwko HPV. NFZ wyjaśnia, jak zapisać dzieci

Narodowy Fundusz Zdrowia podczas cotygodniowej akcji edukacyjnej "Środa z Profilaktyką" informuje o bezpłatnych i dobrowolnych szczepieniach przeciwko wirusowi HPV. Ten powszechny program szczepień jest skierowany do dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat. W tym roku szczepienia dotyczą dzieci urodzonych w latach 2010 i 2011.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zdrowie Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski dzieci

Minister Niedzielski: rozważamy scenariusz wprowadzenia darmowych leków dla dzieci i osób 65+ od września

- Program darmowych leków dla dzieci i osób 65+ wejdzie najpóźniej od początku 2024 roku, ale rozważamy też scenariusz, że od września 2023 roku. Jesteśmy po analizie, która pokazuje, że jesteśmy jeszcze w stanie kosztowo w tym roku zmieścić te leki - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski leki leki refundowane

"Darmowa i dobrowolna". Premier Mateusz Morawiecki o szczepionce HPV

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej w ministerstwie zdrowia oświadczył, że "wdrażamy dzisiaj to, co zapowiedzieliśmy, to co obiecaliśmy". - Darmową, dobrowolną szczepionkę HPV - przekazał. - Dla nas zdrowie nie jest i nie może być towarem, zdrowie jest wartością bezcenną - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie szczepionka POLSKA służba zdrowia medycyna szczepienia Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo

Ogromne środki na system opieki zdrowotnej. Niedzielski podaje liczby

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że "na system opieki zdrowotnej przeznaczone zostanie w tym roku więcej niż 160 mld złotych". - Dla szpitali zwiększona zostanie o 10 proc. ogólna pula punktów w ryczałcie, co pozwoli w ciągu roku realizować zawieszone wykonania świadczeń medycznych. Na to pójdzie dodatkowe ok. 3 mld zł - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia polityka zdrowie pieniądze Ministerstwo Zdrowia szpital