X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mińsk

Jakie miejsca warto odwiedzić na Białorusi?

Zamek Radziwiłłów w Nieświeżu, mickiewiczowski Nowogródek, zabytki Mińska, a także starówka Grodna. Od lutego polscy turyści chcący odwiedzić najciekawsze miejsca na Białorusi, nie muszą posiadać specjalnych wiz. W audycji „7 Dni Wschód”  rozmowa z Jakubem Biernatem i Denisem Dziubą z telewizji Biełsat na temat tego, dlaczego warto wybrać się na krótki urlop na Białoruś i co warto tam zobaczyć.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Białoruś Mińsk Grodno podróże turystyka Aleksander Łukaszenka Piotr Pogorzelski

Dekret o pasożytnictwie. "Gigantyczny błąd Łukaszenki"

Kilkaset osób zostało zatrzymanych w stolicy Białorusi – Mińsku – podczas marszu z okazji święta Dnia Wolności, którego nie uznają obecne władze. Wydarzenie połączone było z demonstracją przeciwko dekretowi o pasożytnictwie. W ostatnich tygodniach w białoruskich miastach manifestacje przeciwko niepopularnemu dekretowi coraz bardziej przybierają na sile.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Mińsk Aleksander Łukaszenka Włodzimierz Pac Jarosław Guzy protest

Protesty na Białorusi. W tle podatek od darmozjadów?

Białorusini występują przeciwko prezydenckiemu dekretowi, na mocy którego osoby niepracujące co najmniej 183 dni w roku są zobowiązane do uiszczenia specjalnego podatku. Potocznie jest on nazywany podatkiem dla nierobów lub darmozjadów. Czy tylko ta danina jest przyczyną protestów, czy też demonstracje mają głębszy wymiar? O tym w audycji 7 Dni: Wschód mówili Anna Maria Dyner (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych) i Jakub Biernat (TV Bielsat).
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Mińsk Aleksander Łukaszenka Rosja Polskie Radio 24

"Żywie Biełaruś!" Protesty, liczne areszty, procesy

W Mińsku, w Grodnie, w Mohylewie odbyły się protesty - Białorusini zmian w kraju, pracy. Ludzie w stolicy Białorusi wołali "Żywie Biełaruś". "Wolności" - to tradycyjne hasła tych, którzy marzą o wolnej, demokratycznej, niepodległej, europejskiej Białorusi. Ludzie wołali też m.in. "Krym to Ukraina!".  Po protestach w Mińsku, Mohylewie aresztowano dziesiątki osób, niektóre niezwykle brutalnie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Raport Białoruś Białoruś Biełsat opozycja demokratyczna Mińsk

Białoruś: opozycjoniści skazani na 15 dni aresztu

Zatrzymani w piątek liderzy opozycji proeuropejskiej i demokratycznej zostali skazani na 7 do 15 dni aresztu za udział w marszu protestu w Mołodecznie. Wśród skazanych są czołowi politycy niezależnych środowisk, Anatol Labiedźka, Jury Hubarewicz, Wital Rymaszeuski, ale też zwykli uczestnicy protestu. Do zatrzymań doszło też w Bobrujsku.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Europa opozycja demokratyczna protest Brześć Kuropaty Mińsk

Odwilż w relacjach Unia Europejska - Białoruś

Unia przekaże Białorusi 7 milionów euro na centrum dla uchodźców i walkę z nielegalną imigracją. Białoruś znosi wizy dla unijnych obywateli. To kolejne przejawy odwilży na linii Bruksela - Mińsk. O relacjach Unia-Białoruś mówili w audycji Panorama Europejska Paweł Usow, politolog Centrum Analiz i Prognoz Politycznych i Jakub Biernat, TV Biełsat.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Polskie Radio 24 Rosja Aleksander Łukaszenka Mińsk Unia Europejska Katarzyna Kornet Michał Strzałkowski